Skocz do zawartości
falco66

Dla "młodego" pokolenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś widzę że należy przetrzebić niektóre koralowce..... trzeba je przeciąć, zmniejszyć ich "powierzchnię".. a skoro tak, to dla młodych adeptów naszej pasji propozycja. Jeśli jesteś uczniem, studentem, bezrobotnym i jesteś w stanie do mnie dotrzeć, a może nawet zdobędę się na wysyłkę ( w co osobiście nie wierzę, bo leniem jestem - ale kto wie?) - oddam darmo tę nadwyżkę. Zainteresowani - pisać. Starym prykom od razu mówię PŁACIĆ!!!! to oferta skierowana dla młodych, w większości w naszym kraju niezamożnych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebys nie zobaczyl zaraz swoich korali na targowisku :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wiary w ludzi :).


Pytam nie w swoim imieniu.
Ważne jest kto ile ma lat, czy na ile się czuje? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś widzę że należy przetrzebić niektóre koralowce..... trzeba je przeciąć, zmniejszyć ich "powierzchnię".. a skoro tak, to dla młodych adeptów naszej pasji propozycja. Jeśli jesteś uczniem, studentem, bezrobotnym i jesteś w stanie do mnie dotrzeć, a może nawet zdobędę się na wysyłkę ( w co osobiście nie wierzę, bo leniem jestem - ale kto wie?) - oddam darmo tę nadwyżkę. Zainteresowani - pisać. Starym prykom od razu mówię PŁACIĆ!!!! to oferta skierowana dla młodych, w większości w naszym kraju niezamożnych osób.

 

Bravo !

nawet się nie zdziwiłem taką ofertą , znając Cię - Falco66 - z udzielania się tu na forum można się było domyśleć takiej akcji , oby inni również poszli w Twoje ślady . mimo że rodzimy się ludźmi to do człowieczeństwa musimy dorosnąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie Wasze, Panowie, wypowiedzi i jak nigdy, tym razem nie wiem, co Wam odpowiedzieć…… Wypada mi podziękować za Wasze opinie….. Nie było moim celem tworzenie sobie aureoli jakiegoś dobroczyńcy, nie liczyłem nawet, że ktoś w ten sposób ja Wy odbierze, to, co napisałem. Liczyłem raczej, że odezwą się osoby, którym mógłbym pomóc w uzyskaniu czegoś, na co normalnie musieliby wydać jakiś tam grosik, który potrzebny im jest w innej materii życia.

 Po prostu – widzę, że wielu młodych ludzi chciałoby posiadać akwarium morskie. Nie raz widuję ich będąc na zakupach jak pragną czegoś, a jednocześnie wiedzą, co widać po ich zachowaniu, że nie mogą sobie pozwolić na zakup upatrzonego „towaru”…..  Przykre to, że nasz rząd, tak prowadzi kraj, że nie stać Polaków nawet na poniesienie hobbystycznych kosztów…..

Stąd moja prosta myśl – Mam oddać do sklepu by ktoś na tym zarobił?,  Wyrzucić, gdy są osoby, co tego mogą pragnąć? - Lepiej chyba podarować i mieć radość z radości innych ludzi….

Uwierzcie proszę, że Wasza reakcja tak mnie zaskoczyła, że pisząc to wszystko naprawdę jakoś dziwnie się czuję….. Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowo.

To, co chcę przekazać to przecież nie są jakieś wielkie ilości, bo sami wiecie, co można uzyskać z przyrostu, niemniej oddam, bo warto patrzeć, gdy młody człowiek nie zamyka swego świata w komputerze a dostrzega jeszcze radość w innych aspektach życia.

Jest jeszcze jeden powód. Kiedyś hodowałem gołębie pocztowe… W naszym Oddziale zawsze starsi hodowcy darowywali nowym „młodym” hodowcom, potomstwo po sprawdzonych gołębiach. To prowadziło, że młody chłopak dostawał zachętę by hodować ptaki, a tym samym tworzył następne pokolenie hodowców, i stawał się istotną w przetrwaniu tej dyscypliny częścią całego hobby…. Hodowla gołębi pocztowych istnieje do dziś, i nie potrzebne jej są sklepy komercyjne. Ludzie wymieniają się, rozmnażają, sprowadzają nowe odmiany…… Kto wie czy podobna droga kiedyś, gdy uda się już rozmnażać morskie organizmy, tak jak np. w akwarystyce słodkowodnej, nie spowoduje że morskie będzie osiągalnym dla każdego zapaleńca.

Dziękuję jeszcze raz. Falco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś widzę że należy przetrzebić niektóre koralowce..... trzeba je przeciąć, zmniejszyć ich "powierzchnię".. a skoro tak, to dla młodych adeptów naszej pasji propozycja. Jeśli jesteś uczniem, studentem, bezrobotnym i jesteś w stanie do mnie dotrzeć, a może nawet zdobędę się na wysyłkę ( w co osobiście nie wierzę, bo leniem jestem - ale kto wie?) - oddam darmo tę nadwyżkę. Zainteresowani - pisać. Starym prykom od razu mówię PŁACIĆ!!!! to oferta skierowana dla młodych, w większości w naszym kraju niezamożnych osób.

 

wspanialy gest!

jak mi wyrosnie to tez tak zrobie!

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeciąłem korale... część wywaliłem bo się połamała, część przeniosłem do refugium, bo może ktoś się odezwie, by zabrać.... Na tę chwilę cisza... Sam dziś w sklepie zapłaciłem coś ok 1700 zł za dla mnie ciekawe szczepki wielkości ok 5 cm. Ja wyciąłem korale wielkości ok 10-15 cm.... nie pojmuję ludzi. Wolicie płacić niż coś darmo dostać??????? Jak nikt się nie odezwie, wywalam jutro resztę na wysypisko......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się ucieszył z takiego fajnego talerzowego koralowca co u Ciebie rośnie. Koledze też się podoba. Niestety na razie nie mam jak przyjechać. Ale w przyszłości chętnie bym się pojawił :)

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falco,  do zoo w Chorzowie oddaj, ucieszą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, no - fajna akcja. Choc czesto slyszy sie opinie dokladnie przeciwne, cos w stylu: jak "mlody" dostanie za darmoszke to nie bedzie dbal.

 

Ciekawe jaki jest odzew?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z chęcią bym przyjął <nawet za rozsądną opłatą> takie nadwyżki ale jak na razie baniak jest w fazie projektu... może następnym razem znajdzie się coś czym będę się mógł zaopiekować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wprowadzam w hibernację. Za jakiś czas, jeśli Bozia da, odnowię go. Pozdrawiam tu zaglądających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak to powinno wyglądać ! też się przyłaczę do inicjatywy za jakiś czas i będę rozdawał bo w moim mieście zaczyna być popularna morszczyzna a zawsze warto pomagać początkującym choć sam nim jestem !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×