Skocz do zawartości
smithpl

Reaktor kulek z cyrkulacja wewnetrzna i odciekiem

Rekomendowane odpowiedzi

może nie jest to dezaprobata ale zakiełkowała we mnie lekka niechęć do tego next step w reaktorach pelletek   :no:

mam przekonanie, że regulacja napędu na tłoczeniu jest wystarczająca. przynajmniej dla komory o pojemności dla ~ 0.5 ltr pelletek.

ustawienie odpowiedniej rotacji dławieniem na tłoczeniu jest nieskomplikowane z przełożeniem na proporcjonalność odcieku  :yes:

reszta mnie nie obchodzi ...  B)

no, bo jak stwierdzić czy odciek jest dobrze wysycony 'sosem z jagód', czy może go przyśpieszyć a może zwolnić wypływ ... :ru:

to komplikacja niepotrzebna uważam > jak wyżej w tym wątku zaznaczyłem reaktor pracuje 24h/dobę, a to swoje i tak zrobi.

życzę jednak sukcesów w użytkowaniu takiej opcji reaktorka   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kazdego cos dobrego, jeden woli tak drugi inaczej.

Mnie przekonuje fak dluzszego kontaktu tej samej wody z kulkami.

To jak w rekatorze Ca, mozna by puscic wode przez reaktor szybciej ale wtedy nie utrzymamy tak niskiego ph w komoerze co wplynie na spadek wydajnosci reaktora. Mysle ze tu jest podobnie i chyba podobnie mysla osoby na zachodzie ktore przechodza na taka werrsje.

 

Czy to sluszne to sie okaze, mi sie kulki nie kleja, ladnie kreca i trzymaja NO3 - to wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Mnie przekonuje fak dluzszego kontaktu tej samej wody z kulkami.

[...]

dla mnie nie jest jasne, co to tak naprawdę daje. jaka to korzyść w zestawieniu z tradycyjnym reaktorem pelletek ?

 

[...]

To jak w rekatorze Ca, mozna by puscic wode przez reaktor szybciej ale wtedy nie utrzymamy tak niskiego ph w komoerze co wplynie na spadek wydajnosci reaktora. Mysle ze tu jest podobnie i chyba podobnie mysla osoby na zachodzie ktore przechodza na taka werrsje.

[...]

'szybka woda' via reaktor Ca w odniesieniu do jego napędu nie przełoży się na spadek jego wydajności > ulegnie wydłużeniu jedynie wysycenie obiegu przez CO2.

spadek wydajności  w sensie 'tłustości' odcieku uzyska się przez zwiększenie samego odcieku via perystaltyk > ale tylko w stosunku do danej objętości używanego modelu.

a że napęd stosowany w dastaco jest niewielki, to w/g mnie 'zasługa' jedynie takiej a nie innej konstrukcji komory reakcyjnej CO2 reaktora!

poczytaj jak na tym forum nawet, użytkujący ciągle zatykają/dławią wydajność napędu, bo gaz zapiernicza do komory głównej!

 

uważam, że nie jest podobnie > zasadniczą różnicę stwarza właśnie rodzaj wypełnienia reaktora.

dastaco    > zmierzę Ca, kH a wydatkiem odcieku wyreguluję zapotrzebowanie systemu, w którym jest stosowany ten reaktor.

'next step' > niczego nie zmierzę. wyreguluję wydatek, który - ponieważ jest go mniej objętościowo - w większości zassany przez napęd skimmer'a i tak wyląduje w kubku na odpad!

w samym regulowaniu wydatku nie widzę klarownego kryterium wyznaczającego jaki on, ten wydatek właściwie ma być ... ?

dobry marketing sprzeda wszystko ... 

 

p.s. dla jasności > w/z tekst, to nie próba ataku, a jedynie moje dywagacje na temat. dzięki   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką pompę użyłeś do napędu reaktora pelletek? Mam pompę MaxiJet 1000. Problem w tym że wyjście i wejście pompy nie jest w systemie metrycznym. Myślałem nad AquaBee 500/1000. Tam już są normalne wymiary. Ewentualnie czy sam dorabiałeś redukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Mam pompę MaxiJet 1000. Problem w tym że wyjście i wejście pompy nie jest w systemie metrycznym. Myślałem nad AquaBee 500/1000. Tam już są normalne wymiary. [...]

 

zarówno MaxiJet'y jak i AquaBee mają króćce po stronie ssącej i tłoczącej w sensie wymiarowym w systemie metrycznym > średnice w [mm] ...  :whistling:

pewnie masz na myśli, że nie są to wartości parzyste > trudno dobrać rurki, kształtki PCV.

np., AquaBee UP1000, to fi 16.8 mm dla króćca ssącego i fi 13 mm dla króćca tłoczącego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×