Skocz do zawartości
reejunkie93

NANO REEF 30L PORADY ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pytanie dotyczące nano akwarium już od dłuższego czasu chcę je założyć ale nie mam za dużo środków więc w grę tylko wchodzi nano, więc tu moje pytanie czy rzeczywiście jest tak trudne w utrzymaniu sporo czytałem o morszczakach ale żadnego nie miałem wcześniej przez 5 lat zajmowałem się akwarystyką słodkowodną ale szukam wyzwań wiem że najlepiej by było kupić jak największy zbiornik jaki się da ponieważ jest łatwiejszy w utrzymaniu i jest większe pole do popisu ale będę musiał ograniczyć się do małej nano rafy nic szczególnego żywa skała, żywy piasek,4 korale miekie, slimaki turbo, krab pustelnik ,błazenek i apogon o czymś takim myślałem i ewentualnie jakie problemy z prowadzeniem takiego zbiornika by były np

 

.http://erybka.pl/product-pol-2547-Blau-Cube-30-litrow-LED.html

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o nie karcenie mnie za herezje.

Miałem coś podobnego tzn zestaw aquaela, ale na kompaktowych świetlówkach.

Miałem problem z glonami, latem z temperaturą (szybko się grzało -przy wyłączonej grzałce 27-28st).

Przesiadłem się na 60l przerobionego ze słodkiego i się trochę uspokoiło (mam xenię, capnelle, 2 błazny, kraba elegansa, ślimaka turbo i krewetki czyszczące) Cyrkulator dokupiłem Koralię 900 używaną (po przeciwnej stronie na falownik robił tani filtr tzn sam głowica, filtr kaskadowy z zestawu aquaela, .Wszystko żyło bez odpieniacza -choć z nim na pewno byłoby lepiej, ale miało być po taniości.

Musiałem dokuić lampę -chińczyka 4xt5 14w

Teraz przymierzam się do 112l -bez sumpa z panelem.

Za jakiś czas dam Ci znać jak tam.

Edytowane przez mlody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z temp mnie wogóle nie martwi bo u mnie w domu w lato jest bardzo chlodno a czemu problem z glonami za słabe czy nie dobre oświetlenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam pytanie dotyczące nano akwarium już od dłuższego czasu chcę je założyć ale nie mam za dużo środków więc w grę tylko wchodzi nano, więc tu moje pytanie czy rzeczywiście jest tak trudne w utrzymaniu sporo czytałem o morszczakach ale żadnego nie miałem wcześniej przez 5 lat zajmowałem się akwarystyką słodkowodną ale szukam wyzwań wiem że najlepiej by było kupić jak największy zbiornik jaki się da ponieważ jest łatwiejszy w utrzymaniu i jest większe pole do popisu ale będę musiał ograniczyć się do małej nano rafy nic szczególnego żywa skała, żywy piasek,4 korale miekie, slimaki turbo, krab pustelnik ,błazenek i apogon o czymś takim myślałem i ewentualnie jakie problemy z prowadzeniem takiego zbiornika by były np

 

.http://erybka.pl/product-pol-2547-Blau-Cube-30-litrow-LED.html

i to wszystko w jednym zdaniu :)))

jak sie uprzesz to sie da :)

poczytaj cos o malych zbiornikach i skopiuj jakies sprawdzone rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w moim przypadku głównie to temperatury utrudniały mi okiełznanie procesów dojrzewania.

Najlepiej posłuchaj kolegi sushi.

Ja się porwalem na solniczke nic nie czytając, bez wczesniejszego przygotowania. Na szczęście obyło się bez ofiar.

W każdym razie życzę powodzenia. Czekam na efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko w jednym zdaniu :)))

jak sie uprzesz to sie da :)

poczytaj cos o malych zbiornikach i skopiuj jakies sprawdzone rozwiazanie

 

Przesortowałem sporo stron w dziale dla początkujących czytałem o nano i nie tylko ale nie znalazłem konkretnego pomysłu ale co tu kombinować jak już zbiorę sprzęt bo szkło mam 60L kupie 2 lub 3 kg żywej skały, żywy piasek,sól IO i resztę zostawie cyklowi azotowemu bo chyba podczas dojrzewania zbiornika to chyba nie będę miał co robić oprócz zakupu ekipy czyszczącej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z temp mnie wogóle nie martwi bo u mnie w domu w lato jest bardzo chlodno a czemu problem z glonami za słabe czy nie dobre oświetlenie ?

oswietlenie dobre sam mam ten zestaw 2x11w starczyć powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×