Skocz do zawartości
bmw915

Ospa w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

nie zaobserwowałem jakiś skutków negatywnych...... oczywiście u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie FMC super pomoglo, ryby wyleczone w 100% , miekkim szkod nie wyrzadzilo, nie wiem jak z twardymi, teraz zawsze mam butelke w szafce zeby szybko podac w razie ospy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie doświadczenia innych kolegów z tym FMC????? byłbym wdzięczny za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem  o tym  leku  ale w opisie  jest  do wody  slodkiej  nic nie pisza  o  slonych  baniakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lałem to przez dwa tygodnie. 1 i 1/3 opk/dobę

Białe plastiki zrobiły się zielone itd.

Ospa jak była tak była. Jedynie nie odnotowałem żadnych zgonów zresztą przy dalszym leczeniu inną metodą również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lałem to przez dwa tygodnie. 1 i 1/3 opk/dobę

Białe plastiki zrobiły się zielone itd.

Ospa jak była tak była. Jedynie nie odnotowałem żadnych zgonów zresztą przy dalszym leczeniu inną metodą również.

 

U mnie to samo, jedyny efekt to kolor na silikonie w akwarium w którym był podany lek.

Od czasu jak zacząłęm ozonować wodę jest znaczna poprawa.

Teraz została z objawami samiczka mandaryna, ale samiec ją ściga strasznie więc to może stres?

Chudnie mi coś, przestała przyjmować mrożonki w pyszczek łapie i wypluwa, samczyk żre ładnie, obie ryby z tego samego źródła. Martwie się o nią bo to moje ulubieńce są :D

Edytowane przez Tuptus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z wysypką stresową u mandarynów.

Jak długo są w baniaku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma leku na ospe.

jest tylko poprawa jakosci wody, UV albo ozon i ograniczenie ilosci pasozyta poprzez podmiane, wargatki czysciciele i krewetki czyszczace.

jedyny niby skuteczny lek na ospe oparty jest na miedzi.

problem w tym, ze faktycznie pasozyt ginie ale miedz uszkadza uklad nerwowy ryb.

twoj mandaryn prawdopodobnie padnie ale nie z powodu ospy tylko ma wyrazne objawy polowu na cyjanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyloo że kupilem je od prywatnej osoby i jadly obie mrozonki bo przy mnie karmil.

Teraz jej cos sie odwidzialo, jedynie co artemie je, pozostale wypluwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile plywaly u prywatnej osoby ?

chudniecie i apatia pokarmowa to objawy niewydolnosci watroby u ryby a ta wystepuje w 100% po polowie cyjankowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ospy to temat był wałkowany chyba na każdym forum i jest kilka fajnych i ciekawych artykółów na temat tego badziewia.

Aby walczyc z ospą najpierw trzeba dobrze poznać tego pasożyta, jego cykl życiowy. Jeżeli nie znamy jego cyklu to możemy sobie

używać do woli wszystkich lekarstw i tak to nić nie pomoże.

Wklejam link do poczytania, który jest zamieszczony na naszym forum w dziale choroby i plagi:

http://aqua-reef.pl/topic/5839-metoda-na-ospę/?p=65498

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fmc jest zamieniony przez formisol ,kuracja jest skuteczna w początkowej fazie choroby,dawka startowa w.g instrukcji przy zdjętym kubku ,kolejny dzień pół dawki,i po dwu dniach znowu pół dawki,potem spora podmiana i węgiel mi pomogło ale korale cierpią w składzie jest chyba kwas mrówkowy,jak chcecie więcej szczegółów piszcie do akvariusa z nano nie wiem czy tu jest.

pozdr.Jarek

Edytowane przez jaroglider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszczcie bzdur ze nie ma leku na ospe. U mnie ryby byly juz ledwo zywe, cale zsypane, nie przyjmowaly juz wogole pokarmu, po podaniu FMC jak reka odja. Jeszcze jeden dzien i mialbym po calej obsadzie, takze dziala na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×