Skocz do zawartości
jotef

pompy obiegowe DC

Rekomendowane odpowiedzi

użytkownicy pomp DC od Royal'a chwalą ich dużą kulturę pracy, co przekłada się na koszt zakupu takiego cacka.

alternatywa się na rynku jednak pokazała pod nazwą JEBAO.

może użytkownicy takich pomp wyrażą tutaj swoją opinię o pracy tych pomp.

mnie osobiście interesuje opcja DC9000 ale pozostale wydajności również mile widziane  :)

można również napisać gdzie najlepiej/najwygodniej zakupić taka pompę, bo w Polsce jakoś nie mogę znaleźć oferenta ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, pompy Jebao DC to całkiem ciekawy produkt. Jakość wykonania i hałas to jeszcze nie półka royala, ale nie jest źle.

Kolega w Łodzi ma Jebao DC12000, ma ją w biurze i nie narzeka na nadmierny hałas. Gdyby stała w sypialni byłoby trochę gorzej, ale jeśli baniak nie stoi w sypialni to Jebao jest całkiem niezłym wyborem patrząc też na cenę.

W polskiej dystrybucji jeszcze ich nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Marcin   :)

rzecz jednak w tym, że jak dla mnie przynajmniej kupowanie pompy DC ma sens jedynie, kiedy kultura jej pracy w oczywisty sposób koresponduje z tymi najlepszymi, np., produktami Royal'a.

jeśli akustyka JEBAO DC zbliżona jest do AC, to jaki sens kupować tą 1'wszą, gdzie potencjalność awarii jest zwiększona > regulator obrotów, zasilacz ...

no może na tą chwilę przemawia za nią jedynie soft start > po zaniku napięcia napięcia zajmuje jej ~ 1 min dojście do ustawienia wydajnościowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz rację!

Po pierwsze regulacja wydajności nie wydaje mi się niezbędna a po drugie pompy tego producenta (to samo sprzedaje np Aqua-Nova) w wersji AC również mają soft start na sprzęgiełku wbudowanym w wirnik! (uytkowałem 3500, 6500 i 10000 - dojście do pełnej wydajności to kilkanaście sekund ale zawsze) najmniejsza jest najcichsza :) oczywiście. Do tego mają termik wbudowany w bebechy - po kilku minutach pracy na sucho wyłącza się pompa. Za 350 zł z wysyłką uważam tąpompę za bardzo ciekawą. Jedynie w podstawę montowałem 4 nóżki silikonowe ale te pompy specjalnie nie przenoszą drgań na szkło :) I co by nie było tak różowo to nistety ich wydajność jest mocno zawyżona - dla porównania u Inmara na tej samej hydraulice New Jet 6500 był minimalnie wydajniejszy od Aqua Novy 10000 :(

No i niestety ich wydajność w zależności od obciążenia trochę pływa - zauważam to przy załączaniu i wyłączaniu się świetlówek.

 

Jeżeli chodzi o pojedyńcze sztuki Jebao DC to polecam Ci Fish Streat z HK - ceny może nie powalają ale do tej pory nie zaliczyli wpadki w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Po pierwsze regulacja wydajności nie wydaje mi się niezbędna

[...]

 

Jeżeli chodzi o pojedyńcze sztuki Jebao DC to polecam Ci Fish Streat z HK - ceny może nie powalają ale do tej pory nie zaliczyli wpadki w moim przypadku.

 

Fischer1, dzięki za Twoją opinię   :)

w pompach DC interesuje mnie przede wszystkim ich kultura pracy > ma być cicho !

akurat poruszyłeś kwestię regulacji wydajności i oczywiście masz  rację > niezbędności występowania w pompie nie ma, ale ...

ale jeśli sterownik będzie umożliwiał kilku % podniesienie/zmniejszenie wydajności pompy, to jest zupełnie fajna rzecz > np., jeśli masz problemy z ustawieniem poziomu wody w kominie przelewowym bez kręcenia zaworem na zrzucie ...

lub wykorzystanie nadmiarowej wydajnościowo pompy w kolejnym, większym już baniaczku   :)

o, i wyszły kolejne '++' zastosowania pompy DC.

 

p.s. na tą chwilę nie widzę w tym sklepie opcji DC9000 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam od kilku tygodni dc9000 i jestem bardzo zadowolony. Mam porownanie z NJ6000 ktora buczala 100 Hz dosc glosno. DC ma inny dzwiek, o wiele mniej uciazliwy. Dla mnie mozliwosc regulacji obiegu jest suer cecha. zwlaszcza ze mam pudelko przelewowe z durso i woda idzie z powietrzem rurami wiec nie mam siorbania na 3 najwyzszych biegach ale uzywam normalnie 1 stopien nizej niz max. W porownaniu do odpieniacza na hydrofoamerze tunze to ona jest prawie nieslyszalna.NIestety w pomieszczeniu gdzie ona pracuje mam inne zrodla halasu wiec nie zrobie pomiarów dzwieku ale jest dobrze. Oczywiscie nie mam porownania do Rojala, bo nie mialem kontaktu wiec nie wiem o ile jest gorzej u jebao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek_1970, dzięki za opinię   :)

z Twojego opisu wynika jednak, że pompę słychać :(

jjablonski twierdzi, że aktywność DC Royal'a poznać można jedynie po ruchu wody w obiegu  :wub:

z drugiej strony jednak, gdyby akustyka JEBAO korespondowała z dawnymi HLP Deltec'a > źle by nie było ...

jestem przeczulony > kiedy 'zgasną' szumy dnia wieczorową porą/nocą, jakość pracy pompy wybija się na 1'wszy plan, a wtedy   :nuke:  ...

 

p.s. gdzie zakupiłeś swoją opcję wydajnościową ?

Edytowane przez jotef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem na ebayu. ona u mnie stoi w sumpie bez szafki, bo mam sump za sciana w mojej kanciapie. wiec ja slycze jak stoję przy sumpie, ale nie kiedy chodzi odpieniacz, bo on ją skutecznie zaglusza, ale po zamknieciu w szafce mysle ze bedzie praktycznie bezglosna. Bo ona nie ma tego buczenia jak pompy AC.

 

Edytowane przez jacek_1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał to http://nano-reef.pl/topic/61781-s-pompe-aqua-medic-eco-runner-9000/  Co do mojej NJ6000 to nie uwierzycie,ale ostatnio zrobiła się bezgłośna,jednak i tak chcę kupić coś powyżej 9000.

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam pompy Jebao DC-6000 oraz Aqua-Novy 6500.

Aqua nova jest zdecydowanie bardziej cicha.

Wydajność obu pomp przy braku kolanek 90stopni powala. Oczywiście nie mierzyłem różnic pomiędzy deklaracjami producenta a rzeczywistością.

Obie pompy maja przyjemny soft-start. W pompie DC jest on znacznie dłuższy.

Sporą wygodą jest panel sterowania pompki DC i ogólnie jej regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać, na chwilę obecną niewielu użytkuje obiegówki DC > pewnie kwestia ceny i dostępności robi swoje   :l_diver:

gdzieś mi się obiło, że jakiś krajowy sklep online w końcu 1'szego kwartału będzie towar oferował > pewnie powyższe ulegnie zmianie ...   :sorcerer:

 

a tak przy okazji niejako > uruchomiłem u siebie AM Eco Runner'a 6000.

szczerze powiem, że to 1'wszy produkt tej firmy, który zrobił na mnie pozytywne wrażenie. 

kultura pracy w opcji 'zanurzeniowej' bardzo zbliżona do HLP4040 Deltec'a   :wub:

Edytowane przez jotef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem - nie ma żadnego uzasadnienia różnicy jeśli chodzi o kulturę pracy w odniesieniu czy ona jest DC czy AC. To tylko i wyłącznie kwestia jakości wykonania, materiału, wyważenia elementów ruchomych etc a nie sposobu zasilania.

Regulacja wydajności to też nie jest argument w sumie, pompy AC też można regulować a koszt falownika dla producenta wypuszczającego na rynek tysiące egzemplarzy nie odbiega od kosztu zasilacza DC - tylko marketing by tego nie podarował i różnica by się wnet znalazła :)

Natomiast istotne jest to, że pompy DC z natury rzeczy współpracują ze stabilizowanym zasilaczem a to wiąże się z co najmniej teoretycznie stałymi obrotami/wydajnością - niezależnie od warunków zasilania (spadki napięcia w sieci) dobry zasilacz powinien dostarczać prądu o stałym napięciu i wymaganym natężeniu - to jest jak dla mnie największy plus takiej pompy. Zwłaszcza z mojej perspektywy gdzie mi obiegówka szaleje bo w dzień i w nocy mam różnice napięcia w gniazdku dochodzące do 15V.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory został mi jeszcze po użytkowaniu HLP4040 voltomierz > 'wachlowanie' się napięcia z przełożeniem na wydajność pompy obiegowej doprowadzić może do małej furii ...  :nuke:

jjablonski, pytanie zatem do Ciebie jako użytkownika pompy DC ze stażem > czy eksploatacja RE DC nie pozbawia Cię komfortu przez zmianę poziomu wody w kominie ?

w kontekście rzecz jasna spadków napięcia > chyba, że w Wawie napięcie stabilne i niezmienne jest ...

 

i oczywiście do Ciebie jacek_1970 również to samo, powyższe zapytanie :)

i oczywiście do każdego innego użytkownika pomp jak w n/n temacie ...

Edytowane przez jotef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem, jesli pompa DC faluje obrotami na skutek zmian napięcia sieci - to jej zasilacz jest źle zrobiony/zaprojektowany i trzeba go zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie ze dc sa identyczne jak AC. nie wiem jakimi sygnalami steruje DC9000 jebao ale w kazdej pompie AC mam 100HZ paskudne buczenie, mniejsze lub wieksze ale jest a w tej dc nie ma na zadnej predkosci zadnego buczenia tylko takie brzeczenie jakby to bylo sterowane prostokatnym przebiegiem albo i jakos inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ale w kazdej pompie AC mam 100HZ [...]

 

skąd masz te 100 Hz > producenci na Europę podają parametry zasilania pomp jako 230V/50Hz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie faluje, poziom w kominie jest taki sam, cały czas delikatnie sączy się do rewizji ale chyba nie mamy zbyt dużych wahań w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jotef. 50Hz to czestotliwosc sieci ale calosc buczy 100Hz, nie wiem skad to sie bierze moze jakas harmoniczna, ale tak mam, fft z halasu jaki slychac ewidentnie to pokazywało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×