Skocz do zawartości
Matchek

Parametry poleciały ... pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy. Wróciłem po świetach i dostałem niemiły prezent w postaci rozjechanych parametrów.

temp. 25

gęstość 1022.5

pH 7,7

NO2- 0,1

NO3- >100

PO4- 0,03 - 0,1

NH4- <0,25

KH- 6,5

 

Testy Saliferta.

Baniak 200L + 50 sump

2 błazny 6 niedużych chromisów (3-4) cm,

Krewetka czyszcząca

i pustelnik jeden.

No i goście ze skały wężowidła, wieloszczety, ślimaki, asteriny,

 

Robić podmianę dużą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście takich parametrów to bym się nie bał...  Tak czy owak - lepiej wolniej wprowadzać "zmiany" - to bezpieczniejsze. Jak swego czasu ratowałem swe życie z krytycznych warunków, drastycznymi podmianami na plus, to i tak po czasie większość padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co tydzień podmieniam 8% wody i strzeliło mi do łba żeby podmienic 16%. Ogólny powód to wojna chemiczna w akwarium. Ale zamiast podać więcej węgla to zwiększyłem podmiane i to chyba bardziej zaszkodzilo niż ta chemia korali. Moja piękna Acantchastrea trzeci dzien jest skulona :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem test na Ca wyszło 360. Jutro robię podmianę 15 L, po podmianie dam wódki 0,4 ml i ampułkę bakterii. Zobaczymy za tydzień co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódkę co ile chcesz podawać?

Codziennie, dlaczego pytasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem rano i wieczorem wodę, w sumie 30 L. NO3 nareszcie spadło do 50. Jutro z rana podmienię jeszcze 15 L ... i doleje kolejne bakterie. Ktoś ma obiekcje co do takiego postępowania ?

Edytowane przez Matchek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za gwałtownie działasz z tymi podmianami? A zastanowiłeś się, DLACZEGO Ci się parametry rozjechały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię podmiany po 15L bo takie mam wiadro. Chciałem zrobić większą podmianę ale nie mam w czym zrobić soli. Generalnie obumierająca montipora ma się dużo lepiej wystawiła mnóstwo polipów nawet na białych obszarach. Sprawdziłem no3 dziś i przez 12 godzin z 50 znów zrobiło się 100 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło kolejne wiadro ... no3 spadło do 25 natomiast NH4 się podniosło z <0.25 do zdecydowanego 0.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi podmianami możesz narobić sobie jeszcze większych problemów jakie już masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź poszukaj PRZYCZYNY, a nie walczysz tylko z OBJAWAMI. Takie wysokie NO3 nie wzięło Ci się znikąd. Może coś padło i np. leży pod skałą i się rozkłada? Może odpieniacz trzeba wyczyścić, ustawić lub zmienić na wydajniejszy? Powody mogą być różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz czyszczę regularnie to jest Deltec AP 600 więc na 200 L + 50 L sumpa wystarczy w zupełności. Nic z obsady nie padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał podobny problem, podmiana wody + bakterie pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest amoniak wykrywalny i no3 na tym samym poziomie, leje wódkę od 3 tyg, w odpieniaczu zbiera się ciemniejsza breja więc wódka pewnie działa na bakterie. Jakaś porada ? Ktoś mi polecił polimery OAL. http://www.akwarystyczny24.pl/oal-nitra-guard-bio-cubes-250ml-najbardziej-efektywny-i-ekonomiczny-destruktor-azotanow-no3-p-2673.html Macie jakieś doświadczenia z tym środkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×