Skocz do zawartości
skater

AQL-C64 + Blau Lumina 424 - Ile świecić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Od 2 tygodni posiadam nowy zbiornik netto bez panela wychodzi 200 litrów.

Kupiłem lampę Blau Lumina 4x24 wat  a teraz okazyjnie udało mi się dokupić lampę led 64WAT http://aqualed.pl/product.php?id_product=27 .

Lampę Led chce zamontować z tyłu za T5 ( załączone zdjęcie) . I mam zagwozdkę odnośnie czasu świecenia każdą lampą/obwodem. Dodam, ze w Blau mam 2 obwody pierwszy obwód (niebieska, różowa) drugi obwód(niebieska, biała). Może Macie jakieś propozycje ? 

post-3775-0-53216400-1387467396_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie za dużo będzie tego światła? Jednocześnie LED'y i świetlówki? Nie wiem jakie wymiary ma baniak, ale na moje oko wystarczy sam panel LED.

I druga sprawa: co chcesz trzymać/trzymasz w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na początek przyjmowałem 1 wat na 1 litr. miałem dokupić drugą lampę T5 ale pojawiła się okazja na ledy dlatego się zdecydowałem. Wymiary bez Panela filtracyjnego - szerokość 70, wysokość 55, głębokość 52. Obecnie jest dojrzewanie docelowo głównie miękkie ale kto wie z czasem może parę SPS się pojawi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta lampa od loccutusa ma na pewno regulacjie mocy wiec na początek możesz dać np. na 20% mocy.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma. Tylko po co generować sobie wyższe rachunki już na starcie ;)? Na początek niech świeci panelem (przypuszczam, że i tak zmniejszy moc), a jak uzna, że ma za mało światła to dołoży świetlówki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy miękkich koralowcach to pewnie dyskusyjna sprawa czym świecić. Ale sam pomysł użytkowania obu źródeł światła daje koledze spore możliwości kutych nie osiągnie ani samymi świetlówkami ani samymi ledami. Ale masz rację przy dużych możliwościach sterowania lampą led będzie można płynnej regulowc natężenie światła niż w przypadku T5. :) A i tak pewnie będą w większości spsy :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na przykład nie mam ani jednego SPS'a :P. Ale nie zaśmiecajmy wątku koledze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niestety jeszcze nie mam możliwości sterowania. Muszę dokupić zewnętrzny komputer. Także z tego co widzę narazie będzie musiała leżeć z boku :/ chyba ze jest jakieś inne wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odpisać, ale już chyba nie aktualne bo o ile dobrze kojarzę jesteśmy po telefonie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×