Skocz do zawartości
AdrianPotocki

Mleko w baniaku - HELP

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie miało być:) Czyli jakich świetlówek do niego używasz? Nowe były, z lampą kupiłeś już od kogoś itd, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zalany na początku Listopada. Na początku świeciłem jakimiś świetlówkami które były z lampą.

Gdy przeniosłem korale, zmieniłem na nowe ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś suchą skałę i czy ją moczyłeś?

Adrianie nie wiem jaki masz setup i ile tej skały ale powiem Ci że potrafi pylić jak szalona. Może bakterie zaczęły kolonizować skałę i piach i stąd to tatałajstwo się wzięło ??

Próbowałeś założyć skarpetę ? JA bym chyba podjechał do KTryca i zapytał się bo strasznie to wygląda.

Możesz wywalić część skały ze zbiornika do sumpa. Może zobaczysz poprawę

 

aa podmiany robisz ?

Edytowane przez ciołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to Luft tez startował na suchej skale i miał podobnie, podobnie bo teraz to masz zakwit fito.

Moim zdaniem różnica pomiędzy żywą a martwa skałą jest właśnie taka że w suchej nie mamy żadnego życia, bakterii - nic. W żywej skale miał byś nie tylko bakterie, ale inne robactwo typu mysis, widłonogi, kiełże i inne które by konsumowało to co się namnoży - tu przy suchej skale tego nie masz niestety.

Może spróbuje dołożyć trochę żywej skały, przynajmniej na jakiś czas żeby zasiedlić tą twoją życiem.

Po prostu nie masz biologii

Edytowane przez Yarcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Myślę , że Dominik chciał uzyskać informacje jakie dokładnie używasz swietlowki BluPlus, AquaBlue Special, Purple itd. ?

Czyli woda była najpierw mleczna a potem z zieleniała tak?

Jakiej firmy jest lampa UV i czy zarnik jest oryginalny?

Jaki jest przepływ wody przez lampę UV?

Ile czasu minęło od wymiany świetlówek do zakwitu i czy wymianiłes wszystkie na raz.

Jaka trzymasz temperaturę i jakie są jej wachania dobowe?

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mija trzecia doba gdy zgasiłem światło.

Zaczynam widzieć w zbiorniku korale oddalone około 10cm od szyby.

Czyli zaczynaja ginąć glony.

 

- W lampie mam swietlówki ATI pół na pół białe z niebieskimi.

- Dokłanie tak była mleczna, później zielona

- Lampa UV to jakis nowy chińczyk, ale do niej nie mam uwag. Dobrze zrobiła robote. Mogła by troche szybciejja zrobić

  Ale to pewnie kwesta ustawienia odpowiedniego przepływu u mnie byla na pompie 2000L - czyli troche dużo.

  Problem był taki że po wyklarowaniu wody przez UV pojawiło sie DINO, podałem oststnia dawke BioGro i znowu bylo mleko.

  Ale o tym chyba juz pisałem :)

- od wymiany świetlówek do zakwitu miną około miesiąc, starymi świeciłem 12 godzin dziennie, nowymi 6-8gdzin.

- temperatura to 26, wachania 0,5 stopnia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mija trzecia doba gdy zgasiłem światło.

Zaczynam widzieć w zbiorniku korale oddalone około 10cm od szyby.

Czyli zaczynaja ginąć glony.

 

- W lampie mam swietlówki ATI pół na pół białe z niebieskimi.

- Dokłanie tak była mleczna, później zielona

- Lampa UV to jakis nowy chińczyk, ale do niej nie mam uwag. Dobrze zrobiła robote. Mogła by troche szybciejja zrobić

  Ale to pewnie kwesta ustawienia odpowiedniego przepływu u mnie byla na pompie 2000L - czyli troche dużo.

  Problem był taki że po wyklarowaniu wody przez UV pojawiło sie DINO, podałem oststnia dawke BioGro i znowu bylo mleko.

  Ale o tym chyba juz pisałem :)

- od wymiany świetlówek do zakwitu miną około miesiąc, starymi świeciłem 12 godzin dziennie, nowymi 6-8gdzin.

- temperatura to 26, wachania 0,5 stopnia.

 

Czyli pozostaje jedno nie  przesadzać z ilością podawanych bakterii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje jedno nie  przesadzać z ilością podawanych bakterii :-)

 

- cos właśnie mi sie wydaje że przesadziłem z BioGro, pomimo trzymania sie zalecanych dawek.

  ale zobaczymy jak bedzie dalej.

Na chwile obecna po prawie 4 dobach bez światła i dwóch nocach na UV woda wygląda tak:

gallery_823_203_206945.jpg

 

Z obserwacji podczas wyłączenia światła widac było że jego brak raczej nic nie daje. Dopiero po odpaleniu UV widac było poprawe.

teraz lampa jest wyłączona.

Pytania czy świecić lampą dalej aż do pełnej klarowności ?

Co zrobic z syfem który zbiera sie na piasku (DINO???) ?

Fota tego samego rogu z drugiej strony(widac zabrudzony piach):

gallery_823_203_39637.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko widzę na telefonie.

Ale moim zdaniem to cyjano

Daj światło na full.

Do tego chemi clen.

Po 3 dniach podminana.

I będziesz mmiał zglowy i zmetnienie i cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tą chemią. Ja również startowałem baniak na suchej skale i świeża solanka (połowa września). Też miałem mętną wodę (ale nie aż tak). Lałem na początku bakterie Aquaforest. Poszedłem za radą pewnego kolegi, żeby chociaż trochę wody z dojrzałego baniaka dolać. Tak zrobiłem. Poradził mi również, żeby bakterie lać codziennie, ale małe dawki (1-2 krople). No i teraz mam wodę czystą. Myślę, że po prostu trzeba czasu, żeby biologia zadziałała :). W chwili obecnej mam miejscami cyjano, ale chyba zaczyna schodzić. Możesz odsysać ten syf (ja robię to raz w tygodniu) i myślę, że jest go coraz mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to jak? Bierzesz jakieś sito z tworzywa (nie metalowe!) z kuchni, wykładasz gazą/watą filtracyjną i albo to mocujesz jakoś w sumpie lub wiadrze i jazda. Z wiadra wodę z powrotem do baniaka i aż do oczyszczenia piachu/skały. Ja przynajmniej tak robię. A gazę/watę z syfem wiadomo gdzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo skarpetę filtracyjną. Czytałem też gdzieś o sposobie z filtrem kubełkowym. Zapuszczasz w obiegu zamkniętym, a do środka dajesz tylko watę filtracyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarpeta błyskawicznie się zapycha. Zresztą zależy, ile tego syfu ma :). Jak ktoś ma taki filtr to ok, ale żeby specjalnie kupować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×