Skocz do zawartości
andy

[1607 l] 270x70x85 Silesia

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium sprzedane... 

Jak wszystko dobrze pójdzie będzie można oglądać go w recepcji pewnej firmy... w Rybniku. Długo się zastanawiałem i do samego końca nie byłem pewien co zrobić bo do akwarium i zwierząt przyzwyczaiłem się jak do psa czy kota jeżeli w tych kategoriach można to przyrównać. Moje dzieci nadały nawet imiona swoim ulubionym rybkom i krabikom. 

Oferta jednak okazała się na tyle kusząca więc decyzja zapadła na tak. Tym bardziej, iż klient bierze całość ( życie + sprzęt) a taka okazja nie trafia się co dzień. 

Kiedyś pisałem, że ten aktualny zbiornik jako mój pierwszy morski choć nie mały będzie i tak tzw. poligonem doświadczalnym, a w przyszłości na pewno powstanie inny, większy... icon_e_smile.gif

Więc teraz w planach 550 cm długości, 100 cm szerokości, 70 cm wysokości - tu więcej nie dam. Doświadczony 85 cm wysokości stwierdzam, iż to zdecydowanie za wysoko do obsługi nawet dla kogoś kto ma dłuuugie ręce a w nich szczypce czy podbierak.

Wychodzi niecałe 4000 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Welcome back  B)

 

Jak widać mój wątek tu żyje... a i moje "sprzedane" akwarium ku niewiedzy innym też  :D  ehh, długo by opowiadać... 

 

Odgrzeję trochę kotleta, bo półtorej roku mnie tu nie było, a skoro nikt nie skasował tematu to trzeba raczej zrobić mały update.

 

Mam fotki z czerwca tego roku to wrzucam. Teraz będę miał więcej czasu i myślę, że będę tu częstszym gościem.

 

Pozdrowionka  :wink:

post-3112-0-96791900-1447584938_thumb.jpg

post-3112-0-28280200-1447584942_thumb.jpg

post-3112-0-56013000-1447584945_thumb.jpg

post-3112-0-93601800-1447584948_thumb.jpg

post-3112-0-25823900-1447584952_thumb.jpg

post-3112-0-59614000-1447584955_thumb.jpg

post-3112-0-04934600-1447584959_thumb.jpg

post-3112-0-41540600-1447584962_thumb.jpg

Edytowane przez andy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I powiem tylko w skrucie wow.

Wiecej fotek i częściej pisz co i jak takich zbiorników nie widzi się codziennie.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  :)

 

Co tu więcej pisać. Każdy ma swoje "kung fu" na prowadzenie zbiornika. Obserwacja, ogólnie metoda prób i błędów no i cierpliwość.  :rolleyes:

 

Dwa lata przetrwałem to i dalej dam radę.  Magie jednego roku wielkich zbiorników - kiedy się ich właśnie najwięcej likwiduje, bo coś tam nie teges mam za sobą...

 

Kiedyś w sklepie w którym nie robie już zakupów, też długo by opowiadać... słyszałem taką opinię starszego gościa. 

 

"czym większy zbiornik tym mniej roboty"... i coś w tym kurcze jest. Bo w rutynie to czyszczę tylko kubek BK300 z odpieniacza 2x w tygodniu.

 

Podmiana raz na 2 tygodnie - 10%, jak mi się chce... jak nie to przeciągam bo ogólnie to "zdolny leń" ze mnie B)  

 

Soli używam AF Rafowej, w sumie od samego początku jak były jeszcze kartonowe opakowania.

 

Wiem, że opinie są różne, mi się zbiornik "przeżarł" na tej soli i już pasuje, a teraz nic nie będę zmieniał. Tym bardziej ze w wakacje jak było promo to zamówiłem sobie 10 wiaderek, jedenaste dostałem gratis i mam zapas na dłuuugo... :D

 

Prochy ballinga... hurtownia chemiczna "DOMENA" p. Mączka. Polecam wszystkim. Jadę na spożywczych roztworach od samego początku. Worki po 25 kg i wychodzI to grosze. Kanistry 30L pod akwa roztworów nasyconych i jest dobrze.

 

Nie leję żadnych mikro, czasami wodny roztwór jodu z apteki bo mięczaków też sporo to im się przyda.

 

Przy 10 pokolcach i 40 innych rybach jest co karmić, a PO4 trzeba też mieć w ryzach. Wódka idzie 20ml na dzien podzielona na 4 dawki po 5 ml. Co 2 miesiące 500 gr rowy do przelewowego.

 

Jak ktoś jest ze śląska to jest w Jaworznie hurtownia Prokarm, mają mrożone tafle robaków od 100gr do 1 kg. Fajna sprawa . Za kilo kryla w tafli śpiewają 35 zl, a artemia jeszcze tańsza  B) . Kontakty wchodzą zawsze z czasem, jak ktos czyta z okolicy to korzystajcie bo sklepy to sami wiecie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk mało kto się dzieli takimi wiadomościami co i gdzie można taniej. Muszę za tym balingiem popatrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Zagrajmy sie na pw, to powiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×