Skocz do zawartości
Shihwa

Pierwsze akwarium - 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Nic jej nie będzie. Takich miekasow się nie dokarmia.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale mam też SPS i LPS - które się dokarmia. Dziś Capnella nadal wygląda tak samo jak zdechlak ale wierze na słowo i poczekam aż wróci do świata żywych. A czy  oprócz  Microbe Lift Special Blend należy coś dodawać do wody? Bo do krewetkarium dodaje 4 środki,a tu jeden i wydaje mi się, że to mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik działa u mnie 4 tygodnie, od 2 dni gromadzi mi się brązowy pył na ściankach akwarium, dziś zrobiłam testy i no2 wyszło mi 0,9 mg/l czyli sporo. Jak zbić no2? Czy środek nite-out II mi pomoże? Mam jeszcze problem z koralia nano 900 jest za mocna do mojego zbiornika i wyrywa mi korale jak zmniejszyć przepływ powietrza, bo od 5 dni mam ją wyłączoną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny filtr i ogólnie działa ale drugi raz bym go nie kupił, bo musiałem dać 2 x żywicę, żeby tds był na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki byś polecił? Bo nie znam się na tym, a wodę pilnie potrzebuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Zakupiłam już salimetr i z tego co się orientuję to posiada aerometr. Mam jeszcze jedno pytanie, bo muszę zakupić skałę. Sprawdzałam, że cena w skepie to ok 40 zł za 1kg, na targowisku można kupić za 25zł/kg, a na allegro znalazłam za 14, czy warto to zakupić, czy lepiej wydać więcej i nie ryzykować? http://allegro.pl/skala-do-akwarium-morskiego-do-ozywienia-promocja-i3726910403.html

jeśli ta za 14 to sucha skała to martwa a ta 25/40 widocznie żywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się uruchomić akwarium. Zauważałam, że coś pełza mi w akwarium w którym mam tylko skały co to jest? Czy mam to usunąć ze zbiorniak czy zostawić? 

mam 2 takie w mojej kostce dostałem z koralem :) nie groźne

Zamierzam założyć akwarium 200l, czy ta lampa jest dobra, jeżeli nie to jaką polecacie?

http://sklep.mcten.pl/lampy-wiszace/5438-blau-lumina-439-4x39w-t5.html?orderby=price&orderway=asc&cid=145

 

wow  ale szybko akwa zmieniasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam, bo to małe akwarium wymaga sporo poświęcenia, a nie mam czasu codziennie sprawdzać parametrów i dolewać wody. Wolę kupić porządne akwarium, które po części będzie samo wystarczalne. 

 

przejdź na LEDy ;)

A jaką lampę polecasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem, odkąd pamiętam w mojej 30 zawsze miałam ślimaki, które miały mi czyścić akwarium, niestety z nieznanych mi przyczyn średnio co 2-3 tygodnie ślimaki mi hmmm albo umierały, albo zostawały zjedzone - nie mam pojęcia, w każdym razie były martwe. Początkowo myślałam, że to wina parametrów wody. teraz moje akwarium ma już pół roku mieszkają w nim 3 rybki, 2 krewetki i 2 kraby i nic się z nimi nie dzieje, a ślimaki jak umierały tak umierają - z 6 ślimaków na pewno już zdechło - dziś wyciągnęłam kolejną pustą muszelkę - pomocy. Co może się dziać ze ślimakami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię, bo ślimaki umierały zanim do akwarium wpuściłam kraby, z resztą jeden z nich ma tylko 2 cm długości, a ślimaki są od niego 2 razy większe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustelniki robią spustoszenie wśród ślimaków robiąć eksmisję i przymierzając ich muszle u mnie jeden przez jedną noc załatwił osiem ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to jest możliwe, został mi już tylko jeden ślimak, w takim razie co mam kupić do ekipy jedzącej glony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×