Skocz do zawartości
Agnes80

Przeróbka akwarium z panelem na z SUMPem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

No właśnie jak w temacie. Czy to jest w ogóle możliwe w gotowym akwarium?

Mam mały panel w rogu i mogła bym go poświęcić na komin tylko, że nie ma wywierconych dziur w dnie. Można się obejść bez nich i rurki puścić z tyłu akwarium? A jeżeli nie to czy nie było by zbyt ryzykowne wiercenie dodatkowych otworów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zastosowac pudelko przelewowe a panel zwyczajnie wyciac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił otwór i wkleił komin ale ogólnie to musisz sam przemyśleć, bo zawsze jest ryzyko, że uszkodzić akwarium podczas wiercenia.

 

Tutaj znalazłem podobny temat tylko na innym forum, facetowi się udało to zrobić: http://nano-reef.pl/topic/933-wiercenie-dziur-w-akwarium/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam sobie o tym pudełku. Sporo minusów. Możliwość zapowietrzenia, wylania wody a przy podmiankach cały system trzeba i tak zatrzymać.

Z drugiej strony gdybym miała osuszyć całe akwarium... i wiercić dziury z narażeniem, że szyba pęknie... Gra warta świeczki.

 

No nic dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podmianach wody, jeśli nie będziesz miała zautomatyzowanego systemu lub nie będziesz robiła podmiany z pomocą przynajmniej drugiej osoby, to system tak i tak musisz zatrzymać.

Pudełko przelewowe zrobiłem sobie sam, mam je prawie dwa lata i mogę powiedzieć, że przy dobrze zaprojektowanym pudełku nie ma mowy o żadnych problemach. Jedynie raz na dwa/trzy miesiące muszę odciągnąć trochę powietrza, choć przez następne dwa/trzy miesiące mogłoby jeszcze spokojnie pracować.

Natomiast, skoro masz niewielki wydzielony panel to mogłabyś jeszcze pomyśleć o "overflow pipe" - ale to chyba jest najmniej bezpieczne.

 

Pozdrawiam

T

Edytowane przez tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcio wrzucisz zdjecie i opis wymiarów tego pudełka?

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×