Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po tym jak przywlokłem do zbiornika parę plag:spiteful:między innymi ślimaki nagoskrzelne,dojrzałem do tego,by zacząć stosować kwarantannę dla lps i spsów.

Wdzięczny będę za opisy kwarantanny,przeprowadzanych w Waszych akwariach.

pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety człowiek uczy się na własnych błędach. Też przez to przeszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu mnie ktos poprawi ale z tego co czytalem okres kwarantanny polega na umieszczeniu zwierzaka w osobnym zbiorniku i ogladanie go przez dosc dluzszy czas.

Jesli chodzi o ryby to okres powinien trwac tyle ile trwa inkubacja najczestszych chorob, a co do korali to pierwsze robactwo mozna wykryc dosc szybko ale jesli na skalce do ktorej jest przytwierdzony koral sa jakies jaja to moze to troche potrwac . Wiec najlepszym sposobem bedzie umieszczenie samego korala w akwarium co wsrod sps-ow nie nie sprawi wiekszego problemu a z lps-mi bedzie problem. Co do moczenia to chyba jeszcze w roztworze jodu mozna moczyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bigwalker- jest preparat pieprzowy , bodajże Kenta, który wg producenta usuwa niechcianych gości...

Tech-D Kenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pewnie,że odrębny obieg byłby super rozwiązaniem,ale jak się niema co się lubi ...

to trzeba będzie moczyć w wiaderku:).Dzięki.

pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie o koralach ale mój ulubiony dział: Top Ten Reasons

Why You Don't Quarantine Your New Fish...

punkt 9 w odpowiedziach prawdziwy aż do bólu

Still a mystery to me; the quarantine tank somehow morphed into a beautiful heavily-stocked nano reef.

chociaż punkt pierwszy też mocny

pełan lista na: http://www.reefkeeping.com/issues/2009-01/tt/index.php

A tak na poważnie kilka firm robi preparaty pierwszego odkażania np Tech D - Kenta, podobny robi Tropic Marine. Ale tym usuniemy pierwotniaki , bakterie. Pasożyty takie jak ślimaki, wirki trzeba niestety usuwać inaczej. Przy SPSach z odłowu wypadałoby trzymać je ok 3 tygodni w specjalnym zbiorniku na nie czyli dobra jakość wody światło itd a jak wówczas nie zrobi[ć punktu 9 z którego się śmiałem[/b]

Jak 7 lat temu miałem w domu 4 morskie zbiorniki nie pojawiły się one ot tak , 3 zmieniły się z zbiorników kwarantannowych w rafowe zbiorniczki od 60l do 150.

Bigwalker pamiętaj że z kwarantannowego zbiornika szczególnie tak wyposażonego zrobić nano akwarium to naprawę 1 krok.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się skuszę:( i pomyślę o jeszcze jednym zbiorniczku

pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×