Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mysle ze sucha skala to wysuszona skala z akwariumow ktore sklepy serwisuja. Gdyby mieli importowac taka np z indonezji to cena bylaby nieznacznie nizsza niz zywej gdyz wiekszosc kosztow to transoort , clo itp

To jest zwyczajnie przepracowany gruz od kogos dla kogo akwarystyka morska byla zbyt droga lub nie poradzl sobie z zrozumieniem zasad panujacych w nasz6ch akwariach. Ja na mojej suchej skale niby importowanej znalazlem klej do klejenia korali a raczej w oceanie go nie ma:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Cię pocieszyć - miałem to samo tylko na żywej..... Ale co miałem zrobić? Jak w temacie morskim byłem "gówniarzem"?, i wierzyłem swemu guru???? Pal sześć - ja im odpuszczam i niech Bozia im odpuści  - ale tak się nie robi. Jednak to Polska - kto kombinuje ten tylko żyje... I na bazie takiego podejścia mamy przepisy które widzą zwykłych ludzi jako złodziei i tworzą problemy dla normalnych uczciwych osób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By uciąć zbędne dywagacje na temat suchej skały, jej wyglądu oraz pochodzenia. Oto jak wygląda skała dotycząca tego wątku:

 

sucha_skala.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remel sucha skała dobrej jakości jest sprzedawana na przykład przez swiatowego potentata w tej dziedzinie firme Andreas Meier Aquadeco są to piękne ,, platery" większości z szkieletów koralowcow. Kiedyś jak byłem u nich na stoisku to pochwalili się tym iż ich skała jest wysyłana już oczyszczona. Takiej używam i jestem zadowolony. Pozatym koszt takiej skały jest niższy właśnie dzięki transportowi. Żywa skała przylatuje samolotem a ta przypływa na statku. Ale masz rację wielu sprzedawców sprzedaje martwy gruz z akwari.

Matchek strasznie brudna ta skała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matchek- wybacz, ale to co pokazujesz to nie sucha a "mokra sucha" skała...FoxRacing -jeśli jest oczyszczona to spoko, pytanie czym ją oczyścili że taka doskonała...... Jakoś inni takowej nie oferują wnioskując po wypowiedziach wyżej.... Czy czasem tak nie jest że ta żywa skała zostaje poddana odpowiedniej "obróbce" chemicznej, następnie suszona i sprzedawana? - jest przecież doskonała.... Chyba otworzę kamieniołom na jurze, przy takich trikach, to można być największym "dostarczycielem" suchej skały pochodzenia morskiego... Może w końcu będę milionerem?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego założyłem wątek, ona miejscami jest pokryta na czerwono ale to raczej wygląda tak jakby koral miał takie zabarwienie miejscami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falco66 myślę , że ta firma nam tego patentu niezdradzi. Ale fakt cos muszą mieć bardzo skutecznego do czyszczenia. Kiedyś z ciekawości potluklem jeden kawałek i nawet w kanalikach było czysciutko :)

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skale czysci sie chlorem....

a ten dosyc szybko uwalnia sie na sloncu i powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego założyłem wątek, ona miejscami jest pokryta na czerwono ale to raczej wygląda tak jakby koral miał takie zabarwienie miejscami.

Też na to wpadłeś i chcesz zostać milionerem? cholera za dużo gadam :)

 

falco66 myślę , że ta firma nam tego patentu niezdradzi. Ale fakt cos muszą mieć bardzo skutecznego do czyszczenia. Kiedyś z ciekawości potluklem jeden kawałek i nawet w kanalikach było czysciutko :)

 

Nie ma mocnych - chemia i tylko chemia..innego wytłumaczenia tego fenomenu nie ma.

skale czysci sie chlorem....

a ten dosyc szybko uwalnia sie na sloncu i powietrzu.

Suschi - a jak pisałem o porożach to byłeś zbulwersowany.... toż to takie samo "trofeum" tylko że trafia nie na ścianę a do wody :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Skała nadal lekko cuchnie a to już 6-sty dzień ... czy aby na pewno tak ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś tą skałę? Czy na pewno była sucha jak pieprz i jasna biała? Miała jakiś zapach przed moczeniem?

 

Moja nie miała zapachu przed i w trakcie moczenia. W akwarium zanim nie porosła wapiennymi to aż świeciła "bielą", jałowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była biała i nie śmierdziała, kupiłem w korale.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym ja aktualnie moczysz? W solance z podmiany? RO? jakaś cyrkulacja tam jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moczę o ro+di chodzi pompa igiełkowa w nocy bez bąbelków by można spać w dzień z bąbelkami. Po wlaniu RO+DI woda ma 004 ppm po 12-stu godzinach ma już 47 zobaczymy po 24 jaki będzie wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

047 to nic strasznego, poza tym po co te babelki w RO? A tak w ogóle to w jakim celu moczysz w RO? Jaki to ma przynieść efekt? Wg mnie jak moczyc to tylko w solance najlepiej z podmiany z cyrkulacją dmuchającą po skałach a jeszcze jak jest możliwość to z odpieniaczem i bakteriami.Ja tak robiłem i miało to na celu szybsze dojrzewanie skały, taki też był końcowy efekt. Jeżeli zapach jest mocny to dołóż filtr z węglem.

Edytowane przez LukaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki uwalniają smród z wody. No i widze czy bąbelki pękaja szybko czy zbierają się na powierzchni. Wodę z podmiany zrobię na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zależy Ci zeby te bąbelki uwalniały smród? Nie widzę sensu takiego moczenia, jak to byla sucha skała to nic to moczenie w RO nie daje. Kto doradził Ci takie postępowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że gdy woda jest z bąbelkami szybciej się "brudzi". Oczywiście moczenie od kogoś usłyszałem i gdzieś w necie znalazłem. A wątek założyłem bo brakowało jasnych wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×