Skocz do zawartości
Ben_sage

Nj3000 udzwignie system?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy udźwignie 400l miękkasowe wysokość szafki 75cm , wysokość akwarium prawdopodobnie będzie 55.

Nie ukrywam że cena gra rolę a między 3000 a 4500 jest przepaść w cenie zakupu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co widzę taką pompę.

Kurcze 2 razy mniej prądu a sprawdzałeś może w rzeczywistości lub są ci znane wyliczenia innych co do poboru?

I jak wypada po względem żywotności ?

 

W sumie jak czytam o niej to nawet spoko komentarze , grubo się nad nią zastanowię , w styczniu będę pompy zamawiać.

 

Dzięki za informacje.

 

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaNova to pompa lepsza pod każdym względem od New Jeta 3000. Poczytaj fora, jest już trochę opinii na jej temat, u mnie w akwarium też pracowała kilka miesięcy.

Pobór prądu jest nieznacznie większy niż podaje producent, nie pamiętam już konkretnie ile było na mierniku,ale w granicach 5-10W więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę ją prawdopodobnie u ciebie w styczniu po świętach.

Odpłacę się za wprowadzenie do akwarystyki morskiej :)

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na testach, potwierdzam jest świetna sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest ta sama pompa ktora w swoich pienidlach stosuje aquaforest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką w biurze, mam miernik i wg niego bierze 24,4W. Tyle że sprawdzałem to jak chodziła niepodłączona do hydrauliki, więc może jak jest obciążona to coś się zwiększa. Ale jutro napisze na 100% ile mi bierze z hydrauliką i oporami wszelakimi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą 10tyś i lipna była,ale podobno tak jest z tymi mocniejszymi a te słabsze są podobno dużo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłeś na kiepski egzemplarz. Przy całym zachwycie nad pompami trzeba pamiętać,że to jednak wyrób chiński i zdarzają się takie sztuki. Znam dwie osoby które mają wersję 10000l/h i pompy są ciche, nie tak jak red dragony :) ale mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mogło być,już chyba o tym pisałem,że moja 6000 dawała więcej nić ta 10000.Tą pompę miałem od naszego wspólnego kolegi.Podobało mi się,że miała miękki start,w miarę cicha była i brała mniej prądu niż pisało na tabliczce znamionowej.

Będę kupował Delteca E-Flow 10,ale dziś na próbę podpiąłem OR9000 od Arka.Trochę głośna jest,napiszę po nocy jak bardzo,co mnie zdziwiło to na obiegu zbytnio nie widać różnicy do mojej NJ6000.Myślałem,że będzie potęga,ale jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten miękki start to jest dla mnie niestety wada, bo mi automatyke falownika oszukuje i sterownik odłącza zasilanie raportując błąd krytyczny. Więc pompy świetne ale se nimi nie posteruje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi NJ 3000 dźwiga wodę chyba na 1.40m od 3 lat . Jest bezobsługowa i bezgłośna

Edytowane przez ciołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabsze pompy NJ mają raczej opinię cichych,ale te mocniejsze już niekoniecznie i pewnie trafiło to też w AN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto brać do 380-400l miekasowego tą 6500 AN cena podobna ?

Widzę że new jet wypuścił nową serie newa jet , czy coś się zmieniło poprawiło na plus ? ktoś testuje już ?

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam an6500 z wirnikiem igla przy odpienku, w obiegu mam 450l a za obieg odpowiada or3500... Zastanawiam sie czy nie podlaczyc tunze 9420 czy 9240 jakos tak pod odpieniek a ta an dac na obieg, or wiecej pradu zre a jest slabsza, a tunze w ogole male je... Czy 6500l/h nie bedzie za duzo na 450L w obiegu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×