Skocz do zawartości
Sushi

Zielono mi

Rekomendowane odpowiedzi

O ile nie mylę się to chmiel= piwo to domena prymitywnej białej rasy z europy...... Wielkie cywilizacje lubowały się w winie..... Co do naszego mini lasu sargasowego - myślę ze jak z każdych roślin można utworzyć coś w rodzaju japońskiego bonzaj (może ch. napisałem ale wiecie o co chodzi :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chmiel mógłbyś chociaż spróbować wprowadzić :crazy:

a czy ja wygladam na jakiegos germanskiego fetyszyste z dolnej saxonii ???? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie - Sushi - ty to czysta rasa starosłowiańska - tak myślę że nawet te twoje mangrowce z myślą o bimberku zacząłeś hodować :) , Może to będzie lepsze od tych łyskaczy skandynawów? Nowe pomysły - nowe osiągnięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... w tej masce z avatara źle ci z oczu patrzy :P

maska chroni przed kwasnymi bąkami :)))))

falco66, ja raczej malo pijacy jestem ale na filipinach pilem bimber z kopry :)))))

do dzsiaj nic kokosowego do ust nie wezme ;))))

a w mangrowcach tylko weze mozna spotkac.... uwierz, gdyby dalo sie z tego zeobic bimber juz dawno by papuasi to zrobili ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi - nie znam cię osobiście a widzę że szkoda - jednak - bimber ze wszystkiego zrobisz co jest organiczne....uwierz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro irlandzkie pastuchy potrafia torf przepedzic to nic mnie nie zdziwi... ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na poważnie - myślę że połaczenie obiegu wody z .... no właśnie jak to nazwać... czymś gdzie żyją ciekawe roślinki może być ozdobą domu na równi z akwa. Jak jeszcze w takimś czymś udałoby się prowadzić naturalną "filtrację" czego więcej pragnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ciekawie to moze wygladac.

poza tym idealne srodowisko do odchowania mlodych blaznow, czy petrapogonow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie tylko... tam mogłoby powstać swoiste życie "przybrzeżne" z bogactwem form fito i zooplanktonu....... może za daleko wybiegam ale to możliwe.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zaczęło jako tako sensownie chodzić - trzeba to doświetlić. Pytanie tylko czy cały ten "las" chcesz wyeksponować czy schować do szafy jak zwykłe systemy filtracyjne.

W przypadku kiedy chciałoby sie to pokazać - oświetlenie musi być zbliżone do naturalnego - przez to mniej ekonomicznie to wyjdzie ale siedzieć w pokoju z zapaloną lampą lila-róż.. no nie da rady. Dodatkowy problem potencjalnie to system zraszania, może i dałoby sie to obejść lub w ogóle nie mieć, ale czytałem gdzieś że mangrowce znacznie lepiej się rozwijają, kiedy zrasza się je (mgiełka wodna) RO.

W przypadku schowania tego do szafy - można polecieć z tańszym w eksploatacji światłem opartym o ledy R/RB - i pędzić tą dżunglę niczym chłopaki wesołe zioło..

3ci wariant - idąc na maxa we full wypas można zbudować kompletną komore fitotronową (oświetlenie, wilgotność, temperatura itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jest to pomysl na fajny biotop :)

palladarium z piaskowym dnem, kawalkami skal i skoczkami mulowymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę właśnie o takiej ekspozycji- sciana skalna w tle, na niej jakieś epifity, i pnącza, na dole "nibystawik" z dopływającą wodą z akwa nad tym i w tym mangrowce... miałoby to być częścią duzej oranżerii i ruchomy poziom wody - jakieś dwa odpływy góra i dół z elektrozaworem na dolnym (górny pełniłby 2 funkcje i jako odpływ przy "przypływie" i jako rodz przelewki w razie awarii ). Światła dziennego mam tam dosyć jednak myślę że jakieś doświetlenie przydałoby sie roślinką dla dobra chlorofilu. Kiedyś widziałem jakąś lampę w szklarni u znajomego ale wtedy nie zwracałem uwagi co i jak jest potrzebne, więc nie za bardzo w takim temacie jestem rozeznany. Jeśli chodzi o zraszanie - to są systemy nawadniające co taką mgiełkę robią, więc można by to zastosować. Skoro wywaliłem swe przemyslenia i plany to doradzajcie bo żadnego doświadczenia z czymś takim nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo chciałem mieć akwarium stymulujące przypływy i odpływy. Myślę ,że obserwacjie takiego zbiornika wiele by przyniosły dobrego. Ciekawe jak by się zachowywały różne gatunki zwierząt przy różnym stanie wody. Przy okazji zmieniał by się też sposób oplywu wody przez różne szczeliny itp. Fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, to trochę czasowo potrwa. Jednak plan jest. Jednak by budować swój "nadmorski las" muszę zacząć od naturalnego kamienia na ścianach... Chcę zastosować łupki. Byłem nawet już oglądać i spodobały mi się takie niebieskawo/biało/szare bodajże z Bułgarii ??? W te "ściany" myślę wbudować ukryte w "kamieniu" miejsca dla roślin - głównie pod pnącza i paprotniki. Palmy, juki, fikusy i rododendrony - planuję "wypuścić" spod "ziemi" (donice mają zostać ukryte pod powierzchnią "podłogi" by było wrażenie że wchodzi się do "lasu".... Oczywiście mini wodospadzik ale właśnie ze słoną wodą która spływałaby do "baseniku" z mangrowcami.... Gdzies na wywyższeniu będzie niby pustynia z sukulentami i kaktusami... Chciałbym by "podłoga" pomiędzy donicami była czymś porośnięta. Myślałem o sztucznej trawie, jednak to by kiczowato wyglądało. Tu mam problem. Dać żywą trawę z "rolki"? - rodzi się problem z pielęgnacją. i jak zachowywała by się zimą.... ot.... tworzysz coś "głupiego" to i masz "głupie" problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo pomyśł podoba jakiej powieżchni bedzie ta oranżeria?  Myślałem ,że bedzie to projekt całoroczny. Ciekawe czy niebedzie się zbierać sól na krawędziech wodospadu. Kiedy projekt ruszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat . 

Jako że wystartowałem z nowym akwarium . I nowe korale trafiły już do akwarium razem z mangrowcem .

Tak się zastanawiam nad oświetleniem drzewka. Ma ktoś jakiś pomysł? 

Może ktoś hoduje mangrowce w swoim akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×