Skocz do zawartości
Amfiprion

Scolymia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś propagowal tego korala? Możecie powiedzieć jak to się zachowuje w nastepnych miesiacach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o prpagacji mechanicznej fungii, ale bardzo wielkich i zdrowych egzemplarzy, najpierw nacinali piłą tarczową podstawę korala do tkanki (ale tkanki jeszcze nie cięli), a później bardzo ostrym nożykiem cięli tkankę, w ciągu 3-4 tygodni nie było śladu po cięciu...nie wiem czy kurat tki patent sprawdzi się w przypadku scolymii... zobacz też tutaj

http://www.reef2reef.com/forums/general-lps-discussion/39042-scolymia-fragging-experiment-2.html

jak widać gościowi się udało...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma17 ok. Dzieki. A mam jeszcze do ciebie pytanie. Kiedyś chyba widzialem jakiś twój post na temat karmienia ia korali acantastrea i ich szybkiego podziału. Szukałem tego posta ale nieznalazlem. Możesz coś przybliżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to był mój post, ale najprościej to jak masz dostęp do piły stołowej, amerykanie tną taką

DFS100ReefKeeperSaw.jpg

 

Takie narzędzie daje Ci pełną kontrolę nad linią cięcia i jesteś w stanie wyciąć nawet polipa, ewentualnie możesz spróbować też czymś w stylu dremmela

Edytowane przez enigma17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dremel z tarczą diamentową daję radę. Jak uszkodzisz tkankę to zaklej to miejsce klejem typu KROPELKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma17 mój dziadek ma taką pile tylko innej marki :) Jakiej grubości linki używają amerykanie?

dominik jak uszkodze? W sensie jak mi się zdazy obszarpac tak? Bo przecież przeciąć tkanke jakimś nozykiem czy czyms musze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak niechcący za daleko wjedziesz i się poszarpie. Skalpelem ciachasz. I właśnie miejsce nacięte dobrze jest zakleić. Coby różne "robaczki" nie dobrały się do rany. Tylko scolymie średnio lubią być dzielone mechanicznie. Także dobrze się zastanów czy chcesz to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez raczej odradzal bym siecie wielkopolipowych takich jak scolymia, czy tracheophyla.

raczej skonczy to sie zejsciem korala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat piła była zaproponowana do cięcia acanthastrei\blastomusy\favi ogólnie takich co widać kilka otwórów gębowych na wapiennym szkielecie, natomiast mechaniczny podział tych większych korali to zawsze jest ryzyko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma17

Sushi

dominik

Przemyślalem temat. I zrezygnuje z podziału korala. Pozbieram troche kasy i kupie sobie poprostu drugiego :-)

Dziękuję wam za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfiprion

Ogarnij się błagam. Taki egzemplarz ciąć. Dobrze , że przemyslales temat. Taka fortune Ci dawali za nią a tu ciąć chciałeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×