Skocz do zawartości
Swietlik

Jaki sprzęt zmieszcze w tej szafce?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem zielonym w temacie posiadaczem kostki 60L. Docelowo chciałabym mieć w nim ukwiał z parą Błazenków a poza tym jakieś korale miękkie. Akwarium miało nie mieć odpieniacza, stawiam na podmianie 10% wody co tydzień. Na razie mam etap dojrzewania i mam problem metnej wody - jest dobra cyrkulacja i drobiny detrytusu latają wszędzie. Mam filtr kubełkowy z gąbką, troszke kulek ceramicznych i aktualnie też z wpakowanymi do niego Purigenem i PhosGuardem (żeby szybciej wodę ustabilizować)
Zdjecie filtra:
 


 

Zdjecie szafki do ktorej mogę coś włożyć co by mi pomogło utrzymać życie w akwa:
 

 

Gdyby ktoś miała jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczna doświadczonym kolegom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej . na twoim miejscu wyzucilbym kubelek i zainstalowal kaskade z wata i zmienial ja co dziennie. zainwestowalbym tez w jaki odpieniacz chocby na kostke. a do szafki raczej nic nie wlozysz, mam na mysli sumpa itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał z tym kubełkiem to gorzej niż bez. Jeśli nie ma miejsca obok lub pod szafką  można było zrobić wcześniej jakiś mały panel wewnętrzny, teraz to najlepiej kaskadę zamontuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opedzisz pary blaznow w 60 litrach bez odpieniacza, juz nie wspomne, ze para blaznow w 60 litrach to masakra jakas.

kup odpieniacz wewnetrzny,

prowadzenie akwarium na samych podmianach to nic dobrego dla akwarium. praktycznie nigdy ci nie dojrzeje.

kubel wywal, ceramike wywal bo to tylko krzemiany.

wody nie ustabilizujesz pchlaniaczami.

wode ustabilizujesz tylko rzetelnym dojrzewaniem zbiornika.

poczytaj jeszcze raz dzial dla nowicjuszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za odpowiedzi.

No to tak:

1. Czy ja mam w akwarium 60l miejsce na odpieniacz wewnetrzny? Jak go tam wloze to poza skala i tym odpieniaczem nie wloze tam juz nic.

2. Wielu twierdzi ze 2 blazny spokojnie zmieszcza sie w 60l, na roznych forach, na youtubiemozna nawet zobaczyc ile tego miejsca tam maja. Czy oni wszyscy myla sie? Rowniez producent mojego zestawu firma Dennerle myli sie?

3. Forum czytam oczywiscie ale nie znam sie na sprzecie, znawcy na forum czesto rzucaja skrotami, nazwami firm o ktorych nie mam pojecia bo nie pracuje w sklepie zoologicznym. Mam ten problem ze mam wszystko Nano, i akwa, i szafke, i sprzet tez taki byc musi. W moim zoologicznym dziala akwa jak ponizej. Dziala ponoc na 2 filtrach przelewowych, ma mase ryb jak na 72l, wiec jakos da sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm owszem w 60L możesz trzymać pare blaznow ale napewno nie docelowo.

Ja trzymalem kiedyś w reef maxie przez rok a potem było mi ich żal bo się męczyły i teraz pływają w 900L u kolegi :)

Wiesz mały odpieniacz raczej nie zabierze dużo miejsca. Ja do małych akwari używanych okresowo używam małego odpieniacza na kostkę który w wodzie zabiera powieszchnie 6x6x12cm wiec jest naprawdę niewidoczny. A nawet pieni jak miniflotor.

A pozatym Denerlle niejest firmą specjalizującą msie w akwarystyce morskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Ja tez mam w planach albo oddanie blazenkow po tym jak podrosna albo przeprowadzke i zalozenie wiekszego akwa (bo takie plany tez sa). Na razie zas tylko takie moge miec i na takim malym ucze sie tej sztuki :)

Pytanie cze ten odpieniacz kostke nie moge wlozyc do szafki do sumpa i zalozyc pompe ktora bedzie pobierac wode a akwa a z odieniacza ja trasportowac na gore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale musi być właśnie malutki bo np mini flotor to już bedzie potrzebował ze 30cm zanurzenia. Ale jeśli chcesz go trzymać w szafce to polecam coś z wirnikiem kolega miał resuna i nawet był zadowolony. A jak możesz odrobine więcej wydać to może jakiś odpieniacz Tunze. Niewiem jak on wypada na tle innych w tej cenie ale poprostu jestem fanatykiem Tunze :D

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS na wlasnie mysle ze dla takiego blazenka, jakby umial mowic, miec a nie miec te dodatkowe 6x6x12 cm to robi roznice ;) Musze wiec cos wykombinowac zeby do filtracji wykorzystac ta przestrzen w szafce. Popytam dzisiaj panow z Trzmiela.

Edytowane przez Swietlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec bedzie trzeba pudełko przelewowe. Moim zdaniem zbedny koszt samego pudełka a jeszcze bedzie wtedy potrzebna pompa obiegowa sumpik i w ogóle :/

A w jaki sposób padł wybór na to akwarium?

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego mozna w tej szafce zrobic sump. Musialby miec nie wiecej jak 15 cm wysokosci. Do takiego sumpa wejcie ci odpieniacz typu Tunze DOC skimmer. http://ireef.pl/tunze-doc-skimmer-9206.html. Taki potworek wytrzepie wode w twojej kostce z duzym zapasem... 8-)

Tylko nie wiem czy to nie za droga zabawa jak na takie male akwa.... no i szafke trzeba by umiejetnie powiercic.....

 

O dopiero teraz zobaczylem fotki akwa..... chyba lepiej kupic kaskade z wmontowanym odpieniaczem....

Edytowane przez zegeye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek mozna zrobic z wykorzystaniem tej szafki to zrobie, byleby te blazenki mialy gdzie hasac :) skala jest ustawiona po srodku zeby dalo sie ja oplywac dookola. Czy moge prosic o jakis szkic tego co masz na mysli z tym sumpem i pudelkiem itd? Zorientuje sie ile taki zestaw mnie wyniesie. Z tego co sie orientuje to sumpy to nie kosztuja wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudelko przelewowe bedzie wielkosci prawie tylnej szyby tego akwa....   trzebaby na zamowienie cos DIY robic aby nie straszylo rozmiarem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że to drobiezg ale na tej stronie która podałeś jest błąd w opisie. Pojemnik na pianę w DOCu ma 200ml a nie 20 więc niema co dygac , że się przeleje :)

Ale pudełko ze 300 zł pompa obiegowa 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta kaskade z odpieniaczem mozna wsadzic do sumpa?

Sorry jezeli glupie pytania zadaje... Tak to jest z poczatkujacymi, czytam internet do 1 w nocy ale poki ktos nie pomaca tego wszystkiego sam to teoria slabo wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby mozna ale to sie mija z celem:) kub kaskade lib odpieniacz na kostke i bedzie gralo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×