Skocz do zawartości
Jointela

Prawie 200 + SUMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Czytałem czytałem pytałem i znowu czytałem kupiłem nawet odpieniacz od Seba i tak stał stał ponieważ remont trwał i trwał aż w końcu się skończył i od nowa czytanie czytanie i składnie. Kiedy już mniej więcej wiedziałem co chce to postanowiłem pewniej soboty pojechać zamówić akwarium, podczas drogi powrotnej razem z narzeczoną postanowiliśmy kupić psa :) aby nikt nie czuł się  poszkodowany każdy będzie miał swoje szczęście. 

 

Akwarium   72x55x50 (198l)

Sump        50x40x40 (80l)

Dolewka    50x14x40 (35l)

Stelaż       72x50x80

Lampa 2x35w (pozostałość po słodkim)

 

Planowany sprzęt 

 

Razor 160W

AM Eco Runner 2700

Vortech MP10

Dolewka Tunze

 

Megi i Akwarium 

r0ht.jpg

 

Pod T5

c93x.jpg

 

3z07.jpg

 

Sump

95wf.jpg

 

Dolewka 

3ai3.jpg

 

Teraz jeszcze muszę się uzbroić w cierpliwość i składać kasę na brakujący sprzęt a w między czasie  będę poszerzał wiedzę. Pozdrawiam Michał  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cudo :) Kocham takie zdjecia :D jeszcze zafoliowane czysciutkie akwarium :) baaardzo gratuluje nowego akwarium no i nagly pomysl kupienia psa tez niezly :D ja nad moim psem 3 lata myslalam ;)

Foc, foc, bede kibicowac bo wymiary piekne, no i porzadne podejscie ;)
Trzymam kciuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz przeanalizowałem listę zakupów jeżeli chodzi o sprzęt i okazuje się że mogę iść na zakupy ale jest jedno małe ale :) mogę kupić prawie wszystko bez 1 rzeczy lampy ale wpadłem na pomysł i czekam wszą opinie, tak jak pisałem wcześniej mam lampę 2 x 35W i zastanawiam się czy przez pierwsze 2 miesiące kiedy akwarium będzie dojrzewało nie mogła by ona stanowić głównego i jedynego oświetlenia przez ten okres. Znalazłem 6 świetlówek i jeżeli akwarium pociągło  by przez okres dojrzewania na 70W to chciałbym abyście mi doradzili które wybrać 

 

SERA BLUE SKY 

SERA DEEP SEA 

JBL MARIN BLUE SOLAR ULTRA

JBL MARIN DAY SOLAR ULTRA 

JUWEL HIGH-LITE BLUE

JUWEL HIGH-LITE MARINE 

 

Docelowo oświetleniem ma być LED+T5, czekam na wsze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy miesiąc czy dwa , póki nie będziesz miał poważnych korali możesz spokojnie poświecić świetlówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci będzie kogoś takiego znaleźć, u nas są mało popularne :)

Jeśli chodzi o konfigurację, to daj niebieską i białą. W czasie dojrzewania to nie będzie miało wielkiego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę czy warto mieszać białe z niebieskimi na czas dojrzewania z racji że będzie tam tylko skałą a świetlówki które kupię mają później stanowić dopełnienie lampy Led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docelowo, to weź sobie LED + świetlówki ATI, a teraz świeć czym chcesz, biała+niebieska będzie najlepiej dla oka, ale jak chcesz mogą być same białe lub same niebieskie. Na tym etapie nie będzie to miało znaczenia, niedługo i tak odpalisz docelowe oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zrobiłem małe zakupy i postanowiłem kupić hydraulikę, najbardziej ciesze się z zaworu  i z końcówek do locline zdecydowałem się na wersję Rotative:)

 

tvyj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem temat świetlówek jako dodatkowe światło do lampy led i z racji dużego wyboru zdecyduję się na 2x24w teraz już chyba będzie wam łatwiej mi pomóc w wyborze, jakie świetlówki dać dodatkowo 2 aktyniki czy jeszcze inaczej ???   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w wolnej chwili obrobiłem sklejkę aby pasowała pod sumpa dolewkę itd 

 

jq2l.jpg

 

tak wygląda po wsadzeniu sumpa i dolewki

 

vyae.jpg

 

Zostawiłem specjalnie miejsce po lewej stronie na zbiornik który w każdym momencie może zostać odcięty z systemu poprzez trójnik i zawór. Zbiornik o wymiarach 14x54x50h czyli prawie 38l i planuję w nim zrobić albo refugium albo zbiornik na siporax ale wcześniej muszę przemyśleć co efektywniejsze oraz jak rozwiązać przepływ wody w tym zbiorniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×