Skocz do zawartości
kanio10

Zupełny amator - 50l, akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, estetycznie prezentuje sie zbiornik od Dennerle - Nano Marinus Cube. I maja ten zbiornik 60 L. Do tego jest w wariancie z calym osprzetem, tylko falownik warto ponoc dokupic, choc samo urzadzenie w zwstawie wytwarza dosc ruchu. Jestem sama amatorem i jestem tuz po zakupie :). Zobaczymy jak sie sprawdzi. Na Youtubie sa dosc pozytywne filmiki na jego temat.

PS nie wiem czy dobrze zauwazylam ale nikt nie napisal o filtrze RO i filtrze żywicowym. To chyba pierwszy wydatek jaki przeba poczynic. O szafce tez warto pomyslec juz teraz bo po napelnieniu akwa ciezko go bedzie przestawiac. A te szafki potrafia kosztowac znacznie wiecej niz sam akwa.

Edytowane przez Swietlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać Bóg wie jak skomplikowanego akwarium. Poza tym chciałbym sam "przystroić" swój zbiornik nie korzystając z żądnych zestawów które kosztują znacznie więcej niż te zakładane samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale o filtrach i meblu trzeba pamietac :) Ja tez nie chce zakladac bog wie jakiego akwarium i dlatego zdaje sie na caly zestaw bo jezeli kupowac wszystko osobno to opinii jest tylu ilu uzytkownikow, kazdy poleca co innego. A jak kupuje zestaw to wlementy maja juz z gory pasowac do siebie :) kazdy ma inne podejscie jsk widac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale o filtrach i meblu trzeba pamietac :) Ja tez nie chce zakladac bog wie jakiego akwarium i dlatego zdaje sie na caly zestaw bo jezeli kupowac wszystko osobno to opinii jest tylu ilu uzytkownikow, kazdy poleca co innego. A jak kupuje zestaw to wlementy maja juz z gory pasowac do siebie :) kazdy ma inne podejscie jsk widac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie zoologicznym ostatnio i Pani poopowiadała mi co i jak... Wyliczyła mi razem z sumpem około 2500zł bez życia ale ze skała. Cena była orientacyjna i na podstawie sklepowych cen czyli zakładam że jeżeli zamawiałbym na internecie ten koszt byłby mniejszy. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko tylko jaki Ci ten sprzęcik wyliczyła(firmy) ?? I napisz dokładnie co i ile kosztuje ! A w necie na pewno kupisz taniej. Jak już sie zdecydujesz co to podesle Ci linki sklepów z najlepszymi cenami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic konkretnego na celowniku. Pani w sklepie również podała mi orientacyjne i średnie ceny które ma na sklepie. Cały czas waham się z tym sumpem... Nie jestem do końca przekonany czy przy 100l potrzeba go robić a i koszt bez niego jest chyba dużo mniejszy tak? Stronki z dobrymi cenami poproszę jak i skompletowanie sprzętu bez z sumpem :) będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
przypomniałam sobie, że u nas we Wro w Trzemielu (sklep zoologiczny) stoi pokazowe akwarium morskie włąsnie chyba ze 100l. Jest w nim para korali miękkich, sporo rybek i zasilane jest chyba tylko: grzałką, falownikiem i filtrem kaskadowym. Bardzo ładny zestaw ze szkła opti-white i ponoć kosztuje w okolicach 1500 zł ze wszystkim. Mogę jeszcze dopytać się i porobić foty, bo będę tam dzisiaj :) Z tego co pamietam cały komplet jest właśnie na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo byłbym wdzięczny za foto i dokładne info. Jeżeli jest to gotowy komplet może ma jakąś swoją nazwę po której można go będzie znaleźć na internecie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę sprzętu i wybrałem coś takiego:

 

Zbiornik: 112l 80x35x40 by Myciok (Przednia oraz boczne szyby Optiwhite)

 

Odpieniacz: http://allegro.pl/hydor-odpieniacz-slim-skin-nano-135-35-skimmer-140-i3533908635.html

 

Filtr: http://allegro.pl/aquael-fan-2-plus-filtr-do-zbiornika-100-150l-i3537430841.html

 

Grzałka: http://allegro.pl/eheim-jager-100w-grzalka-z-termostatem-najlepsza-i3545311116.html

 

Falownik 2x: http://allegro.pl/tunze-turbelle-nanostream-6015-niezawodna-pompa-i3509764466.html

 

Sump nie wchodzi w gre ze względu przede wszystkim na koszty. Proszę doradzić mi jeszcze jakie oświetlenie będę potrzebował i co ewentualnie pominąłem a co MUSZĘ mieć w zbiorniku. Dodam że chciałbym mieć podstawowe rybki takie jak "Nemo" oraz krewetki czyszczące a do tego korale miękkie czy LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie pomyliłam z tym wymiarem akwa Oni maja ten zestaw na 72l. (60 cm szerokosci). Zestaw bez zierząt ale ze skałą tak jak widać kosztuje 1500 zł.

Wyglada jak poniżej, oświetlenie jest tam dzienne i nocne, bardzo fajna ta lampa. Znawcy podpowiedzą co to za sprzęt:

PS Kupa, nie mozna tutaj dodac fotki. Sprobuje na Priva.



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjecie było orientacyjne żeby wiedzieć ile może kosztować komplet o jaki Tobie chodzi. Bo chyba po to ten post napisałeś? Na 72l już ze skałą potrzebne 1500 zł. Teraz kalkuluj sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby się jeszcze ktoś na ten temat wypowiedział i zweryfikował wybrany przeze mnie sprzęt ale widzę że troche tu pusto na tym forum ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie malo ludzi na forum tylko sprzet mozesz sobie zweryfikowac sam przegladajac wyposazenie zbiornikow forumowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się właśnie dowiedziałem że filtr nie jest potrzebny a zamiast niego RO. Co myślicie o odpieniaczu? Jaki kupić najlepszy do tego litrażu?



Rozumiem że sam muszę podjąc decyzję ale po to tu jestem i piszę abyście doradzili mi w tych sprawach bo jestem zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim małym akwarium mozna obejsc sie bez odpieniacz( po to wlasnie podsylalam to zdjecie funkcjonujacego juz akwarium ze sklepu Trzmiel ale chyba w ogole nie przyswajasz tego co czytasz) Musisz miec jakis filtr do oczyszczenia samej wody z brudow ale odpieniacz... Musisz przewidziec miejsce na niego, w akwarium 50l bedzie za malo miejsca, wiec raczej zewnetrzny wchodzi w gre. Bez odpieniacza da sie prowadzic stabilny maly zbiornik, trzeba tylko co tydzien podmieniac 10-15% wody. Razem ze stara woda zlewasz zwiazki nieporzadane a wraz z nowa woda i sola wprowadasz potrzebne do wzrostu pierwiastki sladowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×