Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam 2 miesiące morszczaka wiec nie mam doświadczenia i pisze pierwszy raz  .baniak 230L ,20kg skałki, odpieniacz slim ustawiony na maksa, cyrkulatar 2600, filtr ehem 250. kilka koralowców kupiłem wraz ze skałą z likwidowanego akwa, dokupiłem pomarańczową gąbke ale nie wiem jak to się nazywa wiec niepotrafie znalśź info jak to leczyć. przez miesiąc było spoko w ostanie dni zaczął się sypać odpadają pomarańczowe kulki i widać ze już prawie po nim. blisko sa aptasie na które kupiłem brzydala, w sumie niechce ich jeść ,może to one jakoś wykańczają pomarańczowego? może odpieniacz za mocno młóci wodę albo zbyt blisko jest cyrkulator? może ktoś wie co robić .wrzucam foto z przed problemu i terazpost-3616-0-61805400-1378550651_thumb.jpgpost-3616-0-82438800-1378550670_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej pomocy nikt Ci nie udzieli , przepraszam ale aby utrzymać tą gąbkę to musisz trochę soli "zjeść".Jak będziesz miał akwarium z koralowcami jakieś 5 - 10 lat i to z powodzeniem ,to wtedy spróbuj z tą gąbką .Okaz piękny ale niezwykle trudny , tylko dla bardzo doświadczonych morszczaków i do odpowiednich ,stabilnych zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to gąbka czyli filtrator. W mym zbiorniczku gdy kupiłem skałę z dużą gąbka, gąbka porostu rozłożyła się także musiałem oczyścić :( po 1,5 roku gąbka wyszła z tegoż miejsca i obrasta kawałek skały. Jak zbiornik jest nie dojrzały to gąbek lepiej nie kupować bo porostu padną.  Kup fito może wlewanie po 5 ml pomoże ale ja tego nie gwarantuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje usunąć ją ze zbiornika bo może , może  " polecieć " cały zbiornik .Gąbki przy rozkładzie są bardzo toksyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 wiem ze z czasem przyjdzie doświadczenie ,wiec zrobiłem tak ja radzicie usunołem;/ zrobie testy trochę może późno ale mam teraz jasne powody, kupłem dziś tez pożądny hydrometr bo taki z termometrem to jakaś lipa coś mnie oszukiwał miałem 1.025 może to było przyczyną. dzięki pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś 1,025 ale stabilne, to nie mógł być problem, świeży baniak, jak koledzy Ci napisali...a propo co masz w tym eheim`ie, bo w słonym baniaku to średnio widzę sens stosowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widziałem że w 230l baniaku masz cyrkulacje 2600l/h ?? To chyba dużo za mało kolego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×