Skocz do zawartości
Blazenka

Początkujący morszczak, przejęcie działającego akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

A jest jakaś możliwość żeby się tego wcześniej pozbyć,czy faktycznie trzeba uzbroić się w cierpliwość ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzbroiłam się w cierpliwość i dzisiaj zobaczyłam że jeżowiec zgubił wszystkie kolce.Możecie mi powiedzieć co się mu stało??  Wygląda bardzo smutno :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasmuciłeś mnie  :(



co się mogło stać ?? 



coś mogło mu zaszkodzić czy to już wiek go dopadł.Gościu od którego kupiliśmy to akwa miał go 5 lat.. Może faktycznie dożył już swojego wieku.  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka opcja że to wiek, przyczyn może być wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja z kolejnym pytaniem,a w zasadzie to z prośbą. Mąż zaopatrzył akwarium w ekipę czyszczącą,kraby i ślimaki. Ale mamy problem z jednym krabem,znalazł się u nas przez przypadek :) Przeszukaliśmy cały internet,wszystkie sklepy internetowe i nie mamy pojęcia co to za żyjątko. Jedno czego jesteśmy pewni to,to że jest to filtrujący,ale nic po za tym. Na razie mogę wam go tylko trochę  opisać bo siedzi pod skałami i nie chce wyjść i nawet nie zdążyłam się mu przyjrzeć za bardzo. Wiem że te chwytaki co łapie jedzenie ma trochę pomarańczowe,jest taki dziwny ;) 



zwykłe kleszcze też ma. 

Wiem że pewnie to za mało,ale może coś skojarzycie :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Sushi,ale to nie on :(  Ten jest płaski i ma te odnóża filtrujące jak krewetki filtrujące... Nie wiem jak to opisać :( 

Ale ten jest piękny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żaden z tych :( Najgorsze jest to że wlazł między skały i go w ogóle nie mogę znaleźć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobię mu zdjęcia i nie pokaże wam bo odszedł na wieczną rafę i to nie tylko on :( Wszystkie krabiki sobie umarły. Nie wiem czym to jest spowodowane. Wiem tylko tyle że nam odpieniacz padł w tamtym czasie. 

A teraz kolejne pytanko. Pojawiły się jakieś robaki w zbiorniczku. Mają może z milimetr może troszkę więcej. Przy głowie są zaokrąglone a tył mają rozdwojony jak język węża. Jest tego od groma. Nic nie zmieniałam,żadnego pokarmy nowego nie dałam. Co to i skąd to ?? Jak się tego pozbyć. I jeszcze jeden paskuda. Wygląda jak stonoga dość duży. Bleee

 



jednego już mam. Cholera mam wieloszczeta :( Z tego co czytałam to musze się go pozbyć. wrrrr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobię mu zdjęcia i nie pokaże wam bo odszedł na wieczną rafę i to nie tylko on :( Wszystkie krabiki sobie umarły. Nie wiem czym to jest spowodowane. Wiem tylko tyle że nam odpieniacz padł w tamtym czasie. 

A teraz kolejne pytanko. Pojawiły się jakieś robaki w zbiorniczku. Mają może z milimetr może troszkę więcej. Przy głowie są zaokrąglone a tył mają rozdwojony jak język węża. Jest tego od groma. Nic nie zmieniałam,żadnego pokarmy nowego nie dałam. Co to i skąd to ?? Jak się tego pozbyć. I jeszcze jeden paskuda. Wygląda jak stonoga dość duży. Bleee

 

jednego już mam. Cholera mam wieloszczeta :( Z tego co czytałam to musze się go pozbyć. wrrrr

 

wieloszczety są pożyteczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą że są to szkodniki inni że pożyteczne.Nie mam zielonego pojęcia  :unsure: nadal nie wiem co to za robaczki te malutkie. Są troszkę podobne do małożoraczków,ale bardziej podłużne. Znalazłam też coś bardzo dziwnego, wyłazi to jak jest ciemno ze skały,jest to brązowe w jasne prążki,strasznie długie jak się zapali światło to się tak dziwnie chowa,można powiedzieć że teleskopowo. Dziwne to jest :blush:  



nie mogę dodać zdjęcia tego bo się zaraz chowa. Taka jak by rurka żywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam też coś bardzo dziwnego, wyłazi to jak jest ciemno ze skały,jest to brązowe w jasne prążki,strasznie długie jak się zapali światło to się tak dziwnie chowa,można powiedzieć że teleskopowo. Dziwne to jest :blush:  

nie mogę dodać zdjęcia tego bo się zaraz chowa. Taka jak by rurka żywa. 

to są właśnie wieloszczęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×