Skocz do zawartości
Blazenka

Początkujący morszczak, przejęcie działającego akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem. Parasema dalej jest blada? Ryby czasem zmieniaja ubarwienie blednac podczas stresu lub nabierajac koloru gdy wzrasta im agresja. Chociaż u morskich ryb jest to mniej zauwazalne niz u słodko wodnych. U moich niebieskich garbikow utrala połysku była spowodowana niewystarczająca ilością roslinnej karmy. Jednak kolor pozostawał nasycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka. Parasema odzyskała kolor,ale zauważyłam wczoraj że ma tak jak by wypaloną jedną płetwę przednią.Takie półkole,wczoraj miała na niej jeszcze takie białe kawałeczki. Czy mogła się nadziać na ukwiała,bo znowu małpiszon łazi i między skały polazł a ona bardzo tam lubi siedzieć. Nie wiem czy on może aż taką krzywdę zrobić,ale nic innego mi do głowy nie przychodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe.

Tłumaczyło by to także wzmożoną agresję. Czuła by się zagrożona. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi jeszcze doradzić jak nakarmić ukwiala? Bo maz wyczytał na jakimś forum ze łazi dla tego ze jest glodny. Mam krewetki cale specjalnie dla niego,no ale jak wrzuciłam do akwa to po jakimś czasie filtr ja wciągnął a blazenek spróbował i na tym się skończyło. Nie wiem jak mu ja podac:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał karmi się prosto do "dzioba" tak zeby złapał w macki. Ja karmiłem rybką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukaS dzięki. Teraz mam możliwość bo wylazł na górę skały,ale jak był na dole akwa to był problem :)  A powiedz mi jeszcze czy całą mu tą krewetkę dać czy rozkroić na połowę i po kawałku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Długo mnie nie było,problemy techniczne. 

Parametry masakra,oświetlenie zmienione,ale i tak za słabe. Ale mamy ogromny problem z brązowym osadem.Nie wiem czy to glony czy okrzemki,ale to jest masakra  :facepalm:  nawet na szybach się non stop robią. 

Tak że nic nowego w baniaku się nie dzieje. 

Aaaa przepraszam grzybki się rozrastają więc nie jest chyba aż tak źle ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka. Tak wiem że okrzemki to też glony :) Zabrakło mi słówka "inne'' ;) 

Teraz już wiem że to są te okrzemki i dino. Jak znajdę kabel usb to wkleje fotki. jest tego od groma i nie mamy pojęcia jak się tego pozbyć. Nie wiem skąd przyniósł żeby wode utlenioną dodawać,ale to tez nie pomogło. Może macie jakieś sposoby na to cholerstwo. 

Skały są tzn były wyszorowane,sump też generalnie wymyty i nic. Ja nie mam już siły do tego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywica może już nie działa ta jak trzeba. Zaopatrz się w TDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powrót okrzemkow spowodowany jest gruntownym czyszczeniem. Myślę , że 2014 rok warto zacząć od ,, budowy" silnej flory bakteryjnej. Bo na razie to w tym przedziale to krucho u Ciebie a woda utleniona napeno w tym nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okrzemki to zawsze wina jakiegos wzrostu po RODI, cos jest po 000. czasem juz przy 001 002 potrafia sie pojawic.

ale prawda jest tez taka, ze krzyemiany raz pobrane przez jednokomorkowce i wbudowane w pancerzyk nie rozpuszcza sie ponownie wiec nie wracaja do wody.

brazowe naloty pojawiaja sie tez przy podskoczeniu fosforanow.

bez dobrego zdjecia nie da sie zdiagnozowac wiec machnij dobra fotke to bedzie cos wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może uda się Wam coś na tym dojrzeć ;) mąż podłączył jakoś lampę bakteriobójczą i wydaje mi się że jest duuużo lepeij :) post-3693-0-03443800-1389118352_thumb.jpg post-3693-0-46207900-1389118308_thumb.jpg

 co do żywicy to mamy świeżo wymienioną więc nie wydaje mi się żeby coś z nią było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okrzemki...

same zgina.

pilnuj tylko 000 na TDS-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki :)

Właśnie się przyglądałam teraz akwa i znowu się zrobiły :/ a już myślałam że jest lepiej przez kilka dni było super a dzisiaj znowu zonk... 

Jak długo to się może utrzymywać?? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×