Skocz do zawartości
Blazenka

Początkujący morszczak, przejęcie działającego akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Tak odpieniacz jest ,sump też.karmię 2 razy dziennie.Raz mrożony a na wieczór suchy. Światło zapalam im około 13 ze względu na świeżość. I pali się około 5-6 godzin na razie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednego pokarmu daję całą bo są duże kawałki typu krewetki czy kryl,czy jakiś mix,a z drugiego jak jest drobny typu ikra czy jakieś mielone to połowę kostki. Ewentualnie resztę złotym rybką ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze fotkę akwarium .

mam nadzieję że się teraz udało :)          

 

post-3693-0-97019700-1378737452_thumb.jpg

trochę nie wyraźne,ale może coś zobaczysz. 

Nie ma prawie nic z życia. Zauważyłam wczoraj że z tych rurek co były rurówki wyłażą jakieś takie cieniutkie niteczki. Straszne długie czasami. 

 

Mógł byś mi jeszcze powiedzieć jedno? Mamy dość dużo wężowideł w skale,czy one zagrażają jakoś grzybkom i temu co chciało by tam jeszcze wyrosnąć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi ślimakami? Są to jakieś paskudki czy mogą zostać? A jak nie mogą to jak się tego pozbyć?? 

I co z tym jedzeniem,taka ilość jest oki czy raczej za dużo ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki mogą stresować sps ale na tą chwile ich nie masz czasami nimi żywi się mandaryn .

Pokarm myślę że nie przekarmiasz więc ok .

Podaj jeszcze jaką masz cyrkulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Cyrkulacja jest 3*2600 plus jakieś 2000 z pompy. 

 

Powiedz mi czy jeśli to wszystko przełoży się do akwa prostokątnego 140 l (85*40*45) nie będzie lepiej? W tej chwili jest to w rogowym. 



Zastanawiam się czy nie jest ciut za duża ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że się to wszystko tam spokojnie zmieści i nie będzie za mało miejsca dla rybek? Jedna to akwa jest o około 40 litrów mniejsze ? A co z cyrkulacją w tym prostokącie nie będzie za duża ? 

Mam nadzieję że Cię nie zamęczam pytaniami ;) Ale ja jestem z tych co wolą się dopytać kogoś na "żywo" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazenka,

dobrze by bylo wypelnic taka stopke, jak ma np: Snakencharner. To wiadomosci o swiatelku, odpieniaczu, pompach, litrazu itp., pomagajace innym szybko sie zorientowac w sprzecie jaki uzywacie. Dzieki temu unikniesz podobnych pytan gdy rozpoczniesz inny temat (sam nie wiem jak to zrobic?). 

Moze jeszcze taka wskazowka: wszystko co dolewacie do wody, dolewajcie podzielone na kilka dawek i do sumpa, nie do akwarium. Niech te rozne zwiazki troche sie tam wymieszaja z woda. Twoje spostrzezenie, ze wapn jakby "spalil" ukwiala moze byc trafne.

Wasza "stara" sol byla super.

Wode testujcie co tydzien i zapisujcie wyniki w tabelce, to pozwoli sledzic rozwoj parametrow. Rowniez ilosc dodawanych codziennie plynow Ballinga warto zanotowac.

Nie wiemy jaki macie odpieniacz, czy wystarczajacy ? Czy macie automatyczna dolewke ?

Czy macie RO/DI ? Okrzemki ustapia, gdy dolewana woda nie bedzie dostarczac silikatow, obecnych w "kranowce".

Edytowane przez Stani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam chłopaki.  

Snakencharner-na razie nie zmieniamy.Szukamy większego :)a tamto pójdzie na sprzedaż ;) 

Stani-jak tylko mi się uda to zrobię taką stopkę. Co do ukwiała to się już biedak pozbierał i znowu zaczął łazić ;) Chyba szuka jakiejś ciekawej dziury ;) 

Jak mąż zobaczył że ''małemu'' zrobił krzywdę to właśnie wpadł na pomysł i zaczął dolewać do sumpa. Dolewa codziennie po 100 ml. w niedzielę będzie robił pewnie pomiary. 

Odpieniacz mamy Biostar Flotor na 250 l.Automatycznej dolewki nie mamy.Filtr jest odwróconej osmozy i nowa żywica będzie dopiero 17 jak pojedziemy z córą do Katowic. 

Możecie mi jeszcze powiedzieć skąd się wzieły te paskudne ślimaki.Mam wrażenie że z dnia na dzień jest ich więcej  :wacko: 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki :)



jeszcze jedno... jak jest w tych akwa z napowietrzaniem????



Udało się i coś tam mniej więcej naskrobałam ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam poważny problem. Nie wiem co się dzieje z rybcia. Dokładniej z Chrisiptera Parasema robi się coraz bledsza i nie jadła dzisiaj żadnego pokarmu. Energii ma i to dość sporo jak na razie bo namiętnie gonila dzisiaj przy karminiu piżamki.Moze macie jakieś pomysły co to może być.Parametry nadal fatalne:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×