Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem postawić zbiorniczek 900L. Aktualnie buduję szafkę pod niego. Niedługo zamawiam zbiornik 180x80x70 dłxszerxwys. Oto lista zakupów : 

Akwarium 180x80x70 DELTEC SC 2060 DELTEC KALKREAKTOR PF601 Butla CO2 Reduktor Sciemnialna lampa LED 120W Grow Aqua Reef Meter V4,6 komputer Filtr Osmozy Miernik TDS Pompa Perystaltyczna Elektroda PH Elektroda REDOX Elektroda Zasolenia Level Sensor Falownik  Żywy piasek 60KG Żywa Skała 50KG Sera : SIPORAX 15mm 50 L Ozon 200 New Jet 8000 Sól 50Kg

Jeżeli ktoś uważa, że coś źle jest dobrane proszę o udzielanie się w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wysłucham opinii odnośnie odpieniacza oraz Calcium reactora.

Edytowane przez KarmazyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat zabawek delteca niewiele mogę powiedzieć - ale napisz ile tych lamp chcesz dać? Tak na moje to przy rozmiarze baniaka jaki podałeś to min 4 sztuki (a najlepiej 5 lub nawet 6 sztuk jak planujesz trochę bardziej wymagające zwierzaki) - ja bym je dał w poprzek równomiernie po długości akwarium - oczywiście zrobisz jak uważasz :)

A jaką cyrkulację planujesz!

Chętnie wysłucham opinii odnośnie odpieniacza oraz Calcium reactora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten deltec odpieniacz to jakas zabawka, 600 L powietrza to slabo jak na taki duzy baniak, moze byc słaby. Co zamierzasz w nim trzymac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze na oku jedną fajną lampę 500 W Ledową na diodach cree. Na początek chciałem kupić 3/4 sztuki a potem zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Co do cyrkulacji do aquael albo tunze korci mnie jeszcze aby wypróbować JVP w końcu pewnie i tak wszystko jest chińskie :P

No właśnie też mnie to zdziwiło, że tak mało powietrza zasysa. Znalazłem inne :

Reef Octopus SSS-6000INT Czytałem w internecie i filmiki oglądałem (http://www.youtube.com/watch?v=j27RRcUAH8M - inny model 3000 )wydaję się być całkiem okej pobór powietrza 2100L/h

Tunze DOC skimmer 9430 - powietrza 1100l/h   

-9420

Aqua Medic aCone 1.5 - powietrza 1200l/h -(http://www.youtube.com/watch?v=YfPeAtoo7n4)mam blisko sklep aqua medica więc ewentualne serwisowanie będzie łatwe 

ATI PowerCone 250IS - 3000l/h 

Co do zwierząt 900L rafa koralowa czyli błazenki, zebrosoma, centopyga, chromisy, paracanthurus hepatus, Siganus vulpunus,Acanthurus leucosternon, mandaryn i jakieś inne mniejszcze rybki

W przyszłości chciałem do obiegu podpiąć jeszcze jedno akwarium 450 L

Co do zwierząt 450L to będzie akwarium fish-only planuję jakąś murenę Rhinomuraena quaesita niebieska, skrzydlice, i wargacze :coris gaimard africana, thalassoma lunare może jakaś rogatnica jeszcze 

Edytowane przez KarmazyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do delteca miałem ze starszych modeli ap702 i ten jest wydajny z nowszych 2560 i przy podobnym litrażu byl słaby ,reefoctopus 5000 dawał rade ale jednak nie to teraz pracuje bk300 i jest naprawde ok

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu wymieniasz, MZ nadaje się tylko Reef Octopus SSS-6000INT. Resztę sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie nie pompy cyrkulacyjne kupisz to i tak na Tunze skończysz,jak dla mnie szkoda kasy i kupował bym od razu konkretne.Na początku też nie myslałbym o reaktorze bo nie będzie takiej potrzeby może i pół roku lub dłużej.Co do odpieniacza to też większość kończy na BK jak i w moim przypadku było.900 litrów to już nie przelewki,tu się kupuje konkretny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×