Skocz do zawartości
  • 0
spiderpig333

Co to za rozgwiazda?

Pytanie

Po włożeniu żywej skały do dojrzewającego akwarium okazało się, że pojawiła się w nim mała rozgwiazda. W końcu udało mi się zrobić jej zdjęcia.

 

jh9x.jpg
 

tj52.jpg

 

jro9.jpg


Czy ktoś potrafi rozpoznać, co to za gatunek albo chociaż podpowie czym powinienem ją karmić. Średnica zwierzaka to około 1 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mi nic nie podjadają a mam ich sporo, pewnie ze 100 bo z 50 mogę naliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@-ssj44 jestes szczęściarzem...

Ja niestety rownież posiadam owe rozgwiazdy w baniaku i niestety ale nie sa one mile widziane, moze nie zabijają korali ale napewno pomagają im szybciej zejść... Ich aktywność zaczyna sie nocą wyszukuja spsa ktory jest osłabiony albo zaczęła mu lecieć tkanka od spodu i żerują na nim. Nawet teraz mam taka sytuacje pogorszyły mi sie warunki w akwa (brak czasu) i jeden z moich cenniejszych korali zaczął podupadać na zdrowiu i te medy go męczą w nocy, zdmuchuje je pipeta ale to syzyfowa praca.

Krewetki Harlequin miałem ale jak juz kolega wspomniał kiedy uporają sie z większością rizgwiazd trzeba je zacząć dokarmiać niestety rownież rozgwiazdami bo to jedyne zródło pokarmu dla tej krewetki, moje padły... Po paru miesiącach maleńkie rozgwiazdy ponownie pojawiły sie masowo.

Wniosek. Krewetki swietnie mogą kontrolować ich populacje ale nie wytepia ich prawdopodobnie do zera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×