Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Witam Szanownych Forumowiczów

Na początek jak to zawsze bywa problem - ciągłe glony

Mam baniak ogółem 200l, parametry NO2 0,05, NO3 10, PO4 0, KH 6,85, PH 8.

Przekopałem już wszystko chyba w necie i nie mam pomysłu. Podradzcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 8 miesiecy, pojawia sie tez prócz zielonych dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akwarium dojrzałe jest po 1,5 roku .

I to jest możliwe że pojawiają się glony.

Nie wiem jaką masz obsadę ale nie cuduj z magicznymi buteleczkami.

Nie używaj bardzo bogatych soli a glony z czasem odejdą.

Możesz je odsysać oraz czyścic szczoteczka do zębów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SS44 a daj jakieś fotki zbiornika. Poza tym napisz więcej o zbiorniku, o rybach,karmieniu,skale, piasku, oświetleniu,dolewce,miejscu gdzie stoi akwarium,odpieniaczu,jakie były zmiany i kiedy ostatnio, jak często robisz podmianki, jakiej soli uzywasz, czy stosujesz ballinga reaktor czy co tam jeszcze. Napisz wszystko co Ci ślina na klawiaturę przyniesie bo tak to czeka nas wrózenie i zgadywanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wrzucę wieczorem bo nie mam przy sobie aktualnych. Co do ryb to posiadam 3 błazenki, 4 chromis, jedną taką co zapomniałem nazwy wygląda jak skała i je aptasię, jest też krewetka debelius oraz dwa kraby pustelniki i jeżowiec dzielnie zjadający glony. Z korali to parę miękkich i dwie euphilie które waśnie mi umierają i nie wiem czemu. Światło mam ledowe ( http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-soczewki-skupiajace-i3418294321.html ), dolewki automatycznej narazie brak. Podmianki tak raz na 2 tygodnie ok 5%. Odpieniacz nie pamiętam jaki to napisze wieczorem, nie stosuje żadnej metody, mam wsadzony purigen i węgiel ale już czas na wymianę. Stosowałem jeszcze ale wczoraj się skończył preparat A-B kenta. Karmić staram się mało zwykle sucha karma i raz na jakiś czas mrożonka.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej

Odpieniacz Hydor

Parametry

NO2 - 0,05

NO3 - 10

PO4 - 0

PH- 8

KH - 6,85 - wczoraj zacząłem podnosić - 7,7 

 

 

 

post-3588-0-22465700-1374649573_thumb.jpg

post-3588-0-86536800-1374649600_thumb.jpg

post-3588-0-79838400-1374649623_thumb.jpg

post-3588-0-71195900-1374649749_thumb.jpg

Edytowane przez ssj44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik nadal dojrzewa. Czym mierzysz PO4. Po tych fotkach nie sadze zeby bylo zero....  Woda metna.... szczepki twardych porosniete glonami....znaczy gubia tkanke..... Ten ogromny jezowiec w tym akwa to bedzie klopot. Jesli juz chcesz jakiegos miec to zamien go na Mespila sp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w okolicy masz doświadczonych akwarystów podejdź do nich oni podpowiedzą co masz zrobić. Jak na 8 miesięcy to zbiornik wygląda kiepsko tam nic nie rośnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest po przeprowadzce, było wszystko ok wcześniej, czyżby ponowne dojrzewanie. PO4 mierze sterfildem. Woda mętna zrobiła się od wódki, parę dni temu była kryształ. Jeżowiec jest wypożyczony z zoologicznego by glony zjadać, choć zastanawiałem się nad jego zostawieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu może półtora. Wszystko zostało popakowane i przewiezione do innego mieszkania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo skały to dołożyłem po przesiadce z innego zbiornika, bo wcześniej miałem kostkę 30l, potem przez jakiś czas było to ale chodziło prawie 3 miesiące z samą skałą i po tym czasie zacząłem powoli przekładać z kostki, ale to było dawno temu. To akwa działa już z 8 miesięcy.

 

A co to jest to takie bordowe co porasta skały?

Edytowane przez ssj44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli akwa wyglada tak 8 miesiecy to cos jest bardzo nie halo. Moze odpieniacz jest za slaby. Ale nawet i bez odpieniacza powinno byc lepiej przy takiej ilosci skaly. Doradzilbym podmiane wody tak 1/3 albo i wiecej nawet. Skieruj cyrkulacje na skaly. Zamiast jezowca dalbym 6-8 slimakow. Tych glonow dla tego jezowca to ja wcale nie widze na twoich zdjeciach. Raczej dino czy cyjano.... Klaczki glonow widac na twardzielach i moze gdzieniegdzie na skale.... Moim zdaniem slimaki dadza rade. Odstaw jakiekolwiek dolewanie plynow zasilajacych..... ty nie masz czego tam dokarmiac. Jedynie dolewka i pilnowanie KH. Jesli uzywasz wodki to nie podnos KH ponad 7, to przy metodzie probiotycznej jest niebezpieczne. Jesli woda metna po wodce znaczy ze za duzo nalales.....(nie napisales ile). Rozumiem ze wodke dajesz od niedawna skoro takie parametry. Przy wodce NO2 nie powinno miec miejsca i NO3 winno byc niewielkie. Trudniej ta metoda zjechac z PO4 ale NO3 mozna spokojnie wyzerowac. (przynajmniej ja mialem takie doswiadczenia).

A na koniec oswietlenie......coz diody.....nie napisales co to za lampa.... ale ona tez moze miec wplyw na to co wychodzi na skale i piasku....choc moim zdaniem najbardziej powoduje to stan jakosci wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa wyglada tak od tygodnia po przeprowadzce. Wczesniej było w innym mieszkaniu, długi czas nawet bez odpieniacza i było ok, troche zielonych glonów które zjadł jeżowiec. Po przeprowadzce zaczeło się sypać. Wódki lałem ok 02ml/100l więc niewiele ale woda tak zareagowała. Myślałem że lepiej podnieść KH tak do dziesięciu bo to ponoć pomaga na glony. Jaki jest powód by przy probiotycznych nie podnośić KH? PO4 na testach jest zero, NO2 spadło do O,25. NO3 - 10. Trochę się obawiam że po przeprowadzce ponownie dojrzewa. Przed przeprowadzką zaliczyłem już chyba wszystkie plagi, mam nadzieje że wszsytko się szybko ustabilizuje bo nie chciał bym od nowa się męczyć tylko podziwiać. Jedna euphilia już mi padła.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę lepiej widać te czerwonawe coś na skałach. Wszystkie skały porastają takim jak by glonem koloru czerwonawego nie wiem co to.

post-3588-0-70582200-1374749344_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×