Skocz do zawartości
akwarystycznysklep-pl

wybór zbiornika 100cm x 100cm h100cm czy 200cm x 60cm h50 czy 200cm x 50cm h60cm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otwieram sklep akwarystyczny potrzebuje rady odnośnie wyboru  zbiornika do biotopów, wszystkie zbiorniki mam i będą ekspozycją w sklepie w Bydgoszczy.

Planuje 

100cm x 100cm h100cm - morskie 

200cm x 60cm h50cm - paltki 

200cm x 60cm h50cm - holender

200cm x 50cm h60cm - malawi 

 

Nie jestem do końca przekonany co do decyzji morskiego i z paletkami 

może ktoś z was widział już morskie w którymś z wymienionych akwariów.

Proszę o opinie i rady 

Dodam jeszcze że od długiego czasu planowałem akwarium morskie ale tak na prawdę to będzie mój pierwszy zbiornik i z doświadczenia wiem ze co innego czytać o prowadzeniu akwarium a co innego prowadzić 1000L  

 

 

 

pozdrawiam Arek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

miałem kiedyś morskie 80/80/80 pięknie wygladało. można je było ogladac z 3 stron. moim marzeniem było zawsze 100/100/100 komin na środku i możliwość oglądania z 4 stron.

 

Jeśli jednak miałbym coć proponować to:

 

100/100/100 - mało ryb - jest mało przestrzeni dla ryb pomimo że to tyś litrów, jeśli chcesz więcej ryb to proponowałbym

120/120/75 lub 80.

 

w chwili obecnej choruje na 120/120/75 komin na tyle możliwośc oglądania z 3 stron.

 

Pzdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w każdym wymiarze może ciekawie, fajnie wyglądać. Wszystko zależy od tego co chcesz trzymać wewnątrz.

Same ryby? Rafa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardziej podoba mi się większy widok z przodu niż kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w każdym wymiarze może ciekawie, fajnie wyglądać. Wszystko zależy od tego co chcesz trzymać wewnątrz.

Same ryby? Rafa?

Witam zbiornik będzie z rafą i rybami w kostce planowałem około 60-70cm rafy w górę, bo nie ma komina więc chce zostawić trochę przestrzeni dla ryb. Zbiornik będzie stać na środku na wyspie do pakowania zwierząt wiec z 3 stron będzie widoczny bez problemu a z czwartej będzie widoczny ale nie będzie można stanąć na przeciwko i z tej strony planuje 4 rury do odpływu i zasilania wody czy może lepiej komin??

cześć,

 

miałem kiedyś morskie 80/80/80 pięknie wygladało. można je było ogladac z 3 stron. moim marzeniem było zawsze 100/100/100 komin na środku i możliwość oglądania z 4 stron.

 

Jeśli jednak miałbym coć proponować to:

 

100/100/100 - mało ryb - jest mało przestrzeni dla ryb pomimo że to tyś litrów, jeśli chcesz więcej ryb to proponowałbym

120/120/75 lub 80.

 

w chwili obecnej choruje na 120/120/75 komin na tyle możliwośc oglądania z 3 stron.

 

Pzdr

cześć 

 

postanowiłem ze zostanę przy akwariach które mam  wiec na razie 120x120 odpada ale chyba zostanę przy projekcie kostki morskiej  nie ma w niej komina i planuje zostawić górę bez rafy 

 

pzdr. dzięki za opinie 

 

 

 

Edytowane przez akwarystycznysklep-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz doświetlić tak wysokie akwarium ,o grzebaniu w nim już nie wspomnę :) .  Może lepiej pójść w szerokość podstawy. Tutaj  przykładowo proporcje 115x115x65.

 

Pod dyskowce pasuje zrób szerokość  minimum 60 cm .

 

DSC_0586.JPG

 

 

 

 

DSC_0607.JPG

Edytowane przez AkwariumSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100cm głębokości trzeba liczyć się z tym że nie wszystko da się chwytakiem zrobić i trzeba wtedy nurkować. Oswtlenie tez może być problematyczne no chyba że ma to być FO. Jak chcesz rozwiązać hydraulikę bez komina? Jakos tego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100cm głębokości trzeba liczyć się z tym że nie wszystko da się chwytakiem zrobić i trzeba wtedy nurkować. Oswtlenie tez może być problematyczne no chyba że ma to być FO. Jak chcesz rozwiązać hydraulikę bez komina? Jakos tego nie widzę.

 

 

co do oświetlenia to

1szt HQI 400W plus świetlówki 

lub 5szt. może 6szt.HQI 70W plus świetlówki 

 

i zastanawiam się czy nie zastąpić świetlówek paskami led na diodach diodach smd 3020

 

kilka słów odnośnie hydrauliki zasilania nie będę tłumaczyć, a wyjście wody ze  zbiornika przewiduje  otwory w szybie przy samej górze szyby i w otworach rury do sampa, lub drugą bocją są otwory w dnie ale przy tym rozwiązaniu muszę zastosować Elektrozawory żeby się nic nie przelewało albo zostało bez filtracji natlenienia itp.

 

 

co do grzebania to liczę się z tym ze przy dnie będą problemy ale myślę ze na skale nie będzie źle z grzebaniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz hydraulikę tak jak napisałeś to bedzie tak siorpało że sie nie dogadasz z klientami ;), a oświetlenie jakie opisałes to dla samych rybek może wystarczy, Ty piszesz że chcesz rafe wiec musisz mieć duuuzo mocniejsze. Paski led odpadaja, no chyba że jako oświetlenie nocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę Przemku moje akwarium, aktualnie się zalewa wymiar 115x115x65, możliwość oglądania z 3 stron. 100x100x100 troche bez sensu taka wysokość to już raczej w ramę stalową by trzeba było dać, ja przesiadam się z 70x70x65  dodałem rybkom po 45cm w każdą stronę, stelaż mam wysoki bez drabiny się nie podejdzie.

post-3577-0-24438800-1373304474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te teorie ze światłem mają się tak do rzeczywistości jak to że ufo porywa ludzi.... jest strata światła - nie ma co dywagować, ale korale żyją na różnych głębokościach a za tym posiadają też zdolności przystosowawcze. W bajki należy włożyć te wszystkie teorie. Mocne światło musi być ale bez przesady. Mam głębokie akwa i jedyny problem który mi osobiście doskwiera to fakt że trudno operować w jego głębszych warstwach. "Życie" żyje i na samym dnie w tym lps-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze światłem to nie żadne teorie, w naturze mamy słońce i jego promienie inaczej przenikają przez wode jak światło z naszych lamp. Na świetle z lamp jest bardzo duża strata wraz z głębokością a żeby uzmysłowić jaka to proszę sobie zerknąć tutaj http://www.melevsreef.com/par_readings.html. Można też sobie poszukać pomiary na rafie żeby porównać ;).

 

PS.

Akurat większość LPS nie lubi jak sie je mocno światełkiem opieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest odpływ to korale są przy powierzchni, jak przypływ to i parę ładnych metrów pod wodą, - czyli raz mają dużo światła a raz mniej. I właśnie o to mi chodzi - potrafią żyć w dosyć szerokim "zakresie świecenia".a że wraz z głębokością są straty światła toż to na samym początku napisałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falco66, ja top z chęcią bym zobaczył twoje akwarium. Nie bardzo mogę znaleźć Twój wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam się czym chwalić ale chyba nie mam się też czegoś wstydzić. Jak będziesz na śląsku to zapraszam. Piwa nie pijam ale flaszencję na taką okoliczność postawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falco, po  prostu wklej parę fotek. Akwarium 1500l i nigdzie nie opisałeś B), pokaż co tam masz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś są tylko nie pamiętam czy z przed czy po mojej katastrofie z zasoleniem.... poszukaj a znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×