Skocz do zawartości
goral

nowe 140l świeżaka

Rekomendowane odpowiedzi

Taa pamiętam jak dziś jak zalewałem akwarium i wszyscy pisali żeby dawać wodę z działających zbiorników. Znajdź posty gdzie odradza sie dodawania wody z działających zbiorników,  ja taki widzę pierwszy raz...ale wiesz upały :D  może mi się coś pomyliło.

ale kto ci tak doradzal ? :)

tacy wszystkowiedzacy doradzacze z 15-stoma postami z sasiedniego forum ? :)

trzeba bylo znalezc jednego co sie choc troche na tym zna i nie jest handlarzem :))))

Dziewice są przereklamowane, nie ma to jak dziewczyna z doświadczeniem :P

idac tym tokiem rozumowania najwieksze doswiadczenie maja przydrozne TIR-owki :))))

to ja jednak zostane przy dziewicach :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ostatni post o żywej wodzie i dziewicach  :D

Takie "praktyki" z wodą doradzali i doradzają najwięksi guru akwarystyczni i dobrze o tym wiecie :P  Nikt nie karze lać brudnej i śmierdzącej wody, tylko czystą i pachnącą wodę z dobrze ustabilizowanego akwarium. Dla mnie ma to sens, po co lać na start bakterie, jeśli można je dostarczyć własnie z tą wodą. 

Porównując to do panienek przy drodze, ta tirówka to własnie brudna i śmierdzącą woda, a czysta i  pachnąca woda to sąsiadka której mąż pracuje w delegacji :banana: Widzicie różnice? :P

@goral, wiec śmiało idź do sąsiadki, tfuu tfuu znaczy użyj tej wody od znajomego, oczywiście jeśli akwarium jest czyste i pozbawione plag, na pewno nie zaszkodzi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ostatni post o żywej wodzie i dziewicach :D

Takie "praktyki" z wodą doradzali i doradzają najwięksi guru akwarystyczni i dobrze o tym wiecie :P Nikt nie karze lać brudnej i śmierdzącej wody, tylko czystą i pachnącą wodę z dobrze ustabilizowanego akwarium. Dla mnie ma to sens, po co lać na start bakterie, jeśli można je dostarczyć własnie z tą wodą.

pomijam juz tirowki i uprawianie ogrodka sasiada :))))

ale powiedz mi, tak z ciekawosci, ktory to guru polecaja lac cudza wode do zbiornika ???

pomijam wypadki, gdzie ktos robi przesiadke na wieksze i swierza solanke uzupelnia swoja uzywana woda z wlasnego baniaka.

ci guru to tak jak pisalem, 15-tnasto postowi specjalisci.....

pokaz mi swierzy stysrem stawiany przez specjaliste na cudzych syfach .....

bakterie ??? smiech..... wiecej bakterii wlejesz we fiolce prodibio, dojrzalsc ??? tzn co ? NO3 i PO4 na start ?

bez jaj panie kolego. to sie nie obroni.

może trzeba by zmienic guru :))))

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


może trzeba by zmienic guru  :))))

Guru nie mam, więc wymieniać nie będę :)

 


pomijam wypadki, gdzie ktos robi przesiadke na wieksze i swierza solanke uzupelnia swoja uzywana woda z wlasnego baniaka.
 

A co za różnica czy przesiadka ze 100l na 1000 czy start nowego akwarium? Dla mnie to bez różnicy, 


no tak dodanie wody z własnego akwarium jest ok, a jak od kolegi to już syf i bagno.

 

..
pokaz mi swierzy stysrem stawiany przez specjaliste na cudzych syfach .....
 

Przez wielu uważany za specjalistę :P post 33 mowa jest o zasiedlaniu DSB, ale zwróć uwage na słowa - WRAZ Z WODĄ  , i post   89 

http://nano-reef.pl/topic/49180-seb-325l-reaktywacja/page__st__20 

 

.
bakterie ??? smiech..... wiecej bakterii wlejesz we fiolce prodibio
 

Robiłeś badania? Ile jest tych bakterii w tej fiolce, odpowiednik jakiej ilości wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zasadnicza roznica czy wode mam swoja czy od kolegi.

Swoja znam, wiem czym zasolons, wiem czy byla leczona, wiem czym filtrowana etc, etc...

Siebie sam nie oklamie a nawet najlepszy kolega moze cos przemilczec. Abo moze mu sie wydawac, ze jest to nieistotny patametr.

Co do guru, to wybacz, ale facet od szczepek nie jest dla mnie zadnym guru.

Widziales jego jakikolwiek zbiornik rafowy czynny dluzej niz rok czy dwa ?

Pewnie nie widzisles bo takowego nie ma.

A szczepkarium to inne prawa i nie jest to zbiornik EKSPOZYCYJNY wiec uchodzi wiecej niz wiele.

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż:) gdzie dwóch polaków, tam trzy zdania:)) ja mam pewne doświadczenia ze słodkiego, niby to nie ta bajka, ale coś z tą wodą jest. Nie będę teraz przekopywał połowy forów aqua, ale wiele razy czytałem że ktoś wymieszał wode z "dojrzałą". To fakt, że woda wodzie nie równa, ale jak ktoś ma gnój w akwa to niczego tam nie ma, a odbierając wodę można sprawdzić:) W wodzie może być syf, ale lejąc świeżą solankę, to i tak "gnój" z żywą skałą można wprowadzić:) więc siebie też można oszukać:) mimo woli. A szczepkarium inna rzecz, ale tam też muszą być jakieś odpowiednie warunki, abyż życie się rozrastało:)

Ale każde zdanie warto przeczytać i wyciągać jakieś wnioski:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×