Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam ogromna prośbę. Chciałabym stworzyć akwarium morskie ale potrzebuje pomocy wiem ze nie jest to łatwe wiele się naczytałam na ten temat ale jestem pewna ze bardzo chce i rozumiem ze nie jest to łatwe ale efekt końcowy jest piękny. Własnie zakupiłam akwarium Juwel Rio 125 i co teraz dalej jaki osprzęt muszę dokupić a potem jakie następne kroki do tego ile kilogramów skały jakie podłoże itd chciałabym wiedzieć jak mam to zrobić wszystko krok po kroku bo bardzo mi zależy na tym aby wszystko się udało. Prosze o pomoc i z góry dziękuje Monika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprzedania całego tego zestawu RIO 125 :( nie bardzo to się nadaje na akwarium morskie.

 

Jeśli chciałabyś to zatrzymać to pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to całkowita zmiana oświetlenia w tej pokrywie, najlepiej na 6x24W T5.

Przemyśl sprawę bo za jakiś czas jak się wczujesz w klimat to zobaczysz wady tego zestawu, to jest akwarium zrobione pod akwarystykę słodką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie akwarium ?? :) najlepiej jak największe :) ,ale to zależy od Twoich mozliwości finansowych i lokalowych. Fajnie byłoby na początku założyć baniak 200 litrów z sumpem, ale nie wiem jakie masz możliwości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Monika.

 

Ja jestem z Torunia.

 

Parę miesięcy temu uruchomiłem swoją pierwszą solniczkę ok 150l w obiegu.

Nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, ale jakbym mógł w jakiś sposób pomóc

to możemy się skontaktować i/lub jak chcesz to możesz podjechać któregoś dnia

do mnie i zobaczyć jak to wszystko wygląda.

 

Co do zestawu  juwel rio 125: samo akwarium jest bardzo wąskie ponieważ ma tylko 36 cm, .... (ja mam kostkę 60x45x45

i żałuję że nie dałem zamówić akwarium szerszego 50-60cm pod kontem ułożenia skały).

Pokrywa ma tylko dwie świetlówki 28W i niestety jej nie wykorzystasz ponieważ jak na akwarium morskie jest to za słabe oświetlenie i najprawdapodobniej ta pokrywa jest na świetlówki T8 a nie T5. Na akwarium 120l potrzebujesz co najmniej 4x25W.

Sump, jak koledzy wspomnieli bardzo się przydaje...(ja swojej kostki nie wyobrażam sobie bez) a do tej szafki juwel

niestety nie dasz rady wstawić kolejnego zbiornika (sumpa).

 

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez kj1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawy nie nadają się na morskie, są projektowane pod słodką akwarystykę. W każdym takim zestawie trzeba zacząć od wymiany światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika większość z nas ma akwarium "na indywidualne zamówienie" z wbudowanym kominem przelewowym

wewnątrz lub na zewnątrz akwarium.

Fajnie prezentuje się akwarium np: takie jak ma Marcin (ok 200l) 80x55x45 lub trochę większe 80x60x50

czy też 100x60x50.

Na tym i sąsiednich forach NR i SF znajdziesz dużo przykładów różnych konfiguracji zestawów do morszczyzny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×