Skocz do zawartości
kizi

Poczatkujacy potrzebuje podpowiedzi (mieszkam w Chinach przy plazy i mam w zasiegu reki wszystko z pod wody)

Rekomendowane odpowiedzi

kolega Mariusz , to chyba w wywiadzie powinien pracowac i strzec tajemnic akwarystyki  , haha ,

spoko, to zakrece je w sloiku po ogorkach i wrzuce w walizke , jak te korale brac ? kawalek ze skalka czy z tym na czym beda sie trzymaly ?

widzialem tez takie wychodzace ze skalki tylko one w nocy sie z tych otworkow pokazuja w za***istych kolorkach , to taki tez w sloiku z ogorkow 5 do 7 godzin dadza rade ?  tylko wczesniej musze je trzymac w wiaderku , bo nie moge nurkowac przed lotem conajmniej 24godziny i musze jeszcze wrocic z nad morza do Bangkoku dzien wczesniej , czy mam je natleniac w przenosnej pompki czy nie koniecznie ?

a i jeszcze jedno , bo woda w Chinach co bede ja tankowal z morza moze byc trochce inna niz ta w Tajlandi , to nie bedzie im przeszkadzalo za bardzo , bo tutaj Chinczycy wiecej siusiaja do wody niz Tajowie , haha

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wywiad tylko   三合會

Tajemnice ? Chyba żartujesz ja tam na niczym się nie znam :P

 

post-1374-0-13314100-1368449443_thumb.jpg

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kizi. Twój problem jest dość nie typowy jak na polskie warunki i niektórych to przerasta i fustruje jak widać. Ciężko innym  zrozumieć że w Chinach nie pójdziesz do sklepu i nie kupisz wszystkiego bo po prostu takich sklepów nie ma. Możesz próbować zrobić tak jak napisałeś tylko musisz zapewnić im taką temperaturę jaką mają w Tajlandii oraz oświetlenie przez tądobę którą mają spędzić w wiaderku.Masz już skałe w akwarium? Dawaj jakieś foty. Poczytaj o aklimatyzacji nowago życia w akwarium.



http://allegro.pl/lampa-led-120-w-symulacja-wschodow-zachodow-morska-i3179479040.html 

Poszukaj takiej lampy. Ponoć nie jest zła a to Chińczyk. Odwiedź

http://nano-reef.pl/

Tam też sporo się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki filter w szafce , co do niego wlozyc ? mam tez jakas lipna pompe , napisane na niej max H 2.6 mtra w gore , i Qmax 2880L/H , to wystarczy do 500 litrow solanki , czy trzeba cos wydajniejszego ?

musze kupic cos do powietrza , jakies wymagania co do pompy ? i czy moge to zaczac na dwoch zwyklych jazeniowkach T8 FSL 36W ? czy to nawet skala przy tym zdechnie ?

mozna jakies LED T8 120cm do takiej obudowy kupic , czy tylko led w nowej lampie ?

 



mam takie lampy na miejscu , 260 USD i 290USD .

dane :

 

post-3468-0-24245800-1368625452_thumb.jpg

post-3468-0-04566400-1368625512_thumb.png

post-3468-0-08983600-1368625522_thumb.jpg

post-3468-0-42989900-1368625532_thumb.jpg

post-3468-0-65195700-1368625765_thumb.jpg

post-3468-0-57316600-1368625774_thumb.jpg

post-3468-0-94499200-1368625782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to filtr kubełkowy to się nie nadaje do morskiego. Przydałby się sump. Zrób jakieś zdjęcia tego co masz.  Pompa obiegowa za słaba. Potrzebujesz pompy cyrkulacyjne przynajmniej dwie sztuki

http://allegro.pl/falownik-jvp-102-na-magnes-promocja-i3245339271.html coś takiego-najtańsze Chińskie tylko tę będą zbyt słabe do 500L. Przydałby się też odpieniacz szczególnie jeżeli planujesz dużo ryb ale wiem że są akwaria bez odpeiniaczy i funkcjonują. Co do oświetlenia to w zależności co planujesz mieć w akwarium SPS-y przy świetlówkach T5 potrzebują około 1W na litr wody w akwarium przy ledach mniej ale nie wiem ile bo nie mam LED-ów. LPS-y i miękasy potrzebują mniej światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , Grzes , nie dzil ten skype , chinole blokuj albo filtruja wiadomosci , nic co ja pisze nie dostajesz.

wejdz na tego linka i zainstaluj QQ , to takie chinnskie GG , i dziala bardzo dobrze z kazdego miejsca  :  http://www.imqq.com/   , moj nr to 2541919205 .

mam filter taki duzy szklany dlugosc 110cm , szerokosc 35cm i wysokosc 50cm , z 4 przegrodami . tam w dwoch przegrudkach sa takie porcelonowe tulejki do filtrowania.

na plazy jest duzo kamieni roznej wielkosci , takich wapiennych jak sadze z malymi dziurkami , mozna je pokruszyc w wrzucic do filtra i do srodka jako skale ? wczoraj widzialem tez miekkie korale jak plywalem i kilka ladnych rozgwiazd , to moze bym je przytulil  jakies ladne kraby i tiger krewetki . i z 2 kilo jakiejs ladnej ryby i zolwie morskie , bo tez na wage , takie ladne (jeszcze nie gotowane)  , hehe .

to jaki przeplyw na godzine maja miec te pompy ? ja mowie o popmach to tego filtra w szafce .

mam tez miec falownik do robienia fal ?

co to SPS , LPS , (korale ?) bedzie , to co da sie zlapac i wylowic z morza . zrobie fortki pod woda to zobaczysz i powiesz co zabierac. 

tam wchodza 120cm T8 chyba swietlowki , to na poczatek bym tak swicil jak to da rade albo przy oknie postawie , haha , chyba ze sie rybki ugotuja od slonca ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała ma być żywa czyli mokra z wody około 10% pojemności akwarium. Ten filtr szklany co masz do domyślam się że to sump i tam możesz umieścić część skały. Akwarium nie może stać przy oknie bo będzie masakra z glonami. Pompy cyrkulacyjne nie muszą robić fal tylko cyrkulację tak żeby w akwarium nie było martwych stref. Czytaj fora tu jest wszystko napisane wiele się dowiesz bo akwarium morskie to złożony ekosystem i trzeba sporo cierpliwości. I nie pisz o gotowanych rybkach bo pewnie zaraz komuś się to nie spodoba :crazy:  temperatura w akwarium max 28 stopni Celciusza bo nie wiem w czym się tam u Ciebie za wielką żółtą wodą podaje To Ci wyjaśni co to SPS i LPS http://pl.reeflex.net/kategorie/95.html.  CZYTAJ FORA :excl: :excl: :excl: :excl: . Jak zainstaluję to QQ to się odezwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, man . to stawiam przy scianie .

instaluj QQ i dziel sie wiedza , bo czytanie nigdy nie bylo moja mocna strona , zawsze wolalem streszczenia :)  .

albo podpowiedzi , hehe

lampy sa rozne w chinach , duzo znalazlem , ale troche krotkie sa , takie 180  do 220W maja po 75 do 90cm a akwarium mam 150cm i bym chcial to zamontowac w obudowe na gorze , nie wieszac .

dawaj znaki to mi powiesz co i jak , bo lece za 3 tyg na Filipiny to bym jakies korale przywiozl , musze miec gotowa wanne :) .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że ja nie znam odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania a na tym forum to jakaś martwa cisza. Zaloguj się na nano-reef.pl tam jakiś większy ruch niż tutaj. QQ zainstaluje w sobotę albo niedzielę. Wkładaj skałę i zalewaj wodą akwarium. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rzadko kto dyskutuje o pierdołach. Na NR częściej :)

A tak na marginesie nie macie swoich adresów mailowych i rozmawiacie ze sobą tutaj ? Nie lepiej na PW ? Dla mnie to ciężki spam !

Dziwne teatr jednego aktora ;)

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies to smieszne gadanie jest. Już to widze, bezproblemowe lowienie korali i transport od tak. W ogole Panowie to się chyba zarejestrowali, żeby trochę potrolowac. OSTRZEGAM ! Jak panowie zaczna przyjmować zamówienia na sprzet i korale !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I korale to przez granice w kieszeniach będziecie szmuglować? Podobno w chinach maja fajne więzienia ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady co do więzienia w tym kraju jedzą koralburgery :)

Tak na poważnie rozmawiałem ze znajomym z Chin który jest asystentem prezesa w Wólce Kosowskiej (chyba największe centrum Chińskie w Polsce) i powiedział że to wierutne bzdury co kolega wypisuje.

Więc koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc panowie jesteście :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc panowie jesteście :wallbash:

Nie ma sprawy, po to jesteśmy.

Tacy biznesmeni i ich biznesy smierdza na odleglosc. Jestem przekonany, ze za chwile chcieli zbierac zamówienia na sprzet. Jeśli się, myle to z góry przepraszam, ale te Wasze podchody sa co najmniej podejrzane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś komuś coś proponował, jakie zamówienia ,o czym Wy mówicie? Po co takie komentarze? Nie rozumiem Was zupełnie. Nie wszyscy mieszkają w Polsce ani w Europie, ale skoro to dla Was jest takie dziwne  to OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×