Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W ciagu ostatnich paru dni (po podmianie wody), moje akwarium z dosc czystego zmienilo sie w cos co pokazuje na zdjeciu. Ilosc glonow jakie mam na piachu i na tylnej szybie jest dosc przerazajaca.

Pytanie co zrobic aby wyczyscic akwarium i aby taka sytuacja wiecej nie miala miejsca ?

Znajomy przypuszcza ze to za slaba cyrkulacja, jednakze ja mam watpliwosci bo dobralem cyrkulacje na podstawie opinii innych osob na roznych forach.

Zamierzam dokupic jeszcze z 3 slimaki przekopujace piach i 3 zjadajace glony - poniewaz mam tylko 2 slimaki turbo (jeden gdzies sie zapozial i nie moge go zlokalizowac ;-/) i jedna porcelanke ktora buszuje w piachu. Procz tego jest sobie krewetka pistoletowa, ktora namietnie robi rewolucje w piaskownicy ;)

W sklad ekipy czyszczacej wchodza jeszcze 2 kraby pustelniki i 2 krewetki czyszczace.

 

Informacyjnie:

- akwarium: reefmax,

- 2 razy cyrkulator: Aquael Reef Circulator 2600

 

 

post-3341-0-38762000-1364133036_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz parametry i najważniejsze pytanie ile czasu ma akwarium

 

O jakie parametry wody pytasz ?

Jedyne co moge podac na chwile obecna to zasolenie, ktore jest w normie.

 

Akwarium ma z 24 dni, ale startowalem na "nitro" poniewaz wszystko (wraz z woda) mialem z bardzo duzego, ustabilizowanego zbiornika.

Na cyjano Chemiclean i po kłopocie ;)

 

Dzieki za rade, jednakze zanim zaczne uzywac chemi wole zorientowac sie czy istnieja bardziej naturalne metody walki i zapobiegania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dojrzewanie ruszyło, żadnej chemii tylko cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakie parametry wody pytasz ?

Jedyne co moge podac na chwile obecna to zasolenie, ktore jest w normie.

Akwarium ma z 24 dni, ale startowalem na "nitro" poniewaz wszystko (wraz z woda) mialem z bardzo duzego, ustabilizowanego zbiornika.

Dzieki za rade, jednakze zanim zaczne uzywac chemi wole zorientowac sie czy istnieja bardziej naturalne metody walki i zapobiegania.

ciezko wogule cos napisac, bo to akwarium wogule nie dojrzewalo.

dopiero sie zacznie dojrzewanie.

w tej chwili to masz misz-masz.

ja bym zapodal chemicleana, potem bakterie i jeszcze bakterie i jeszcze bakterie....

co to jest "nitro" ? rozpuszczalnik, paliwo czy co ?

;)

p.s. teraz zauwazylem, co to to biale na dnie ? zdechle montipory ?

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co czytac :)

teraz wszystko jest w erzacu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak dopiero odpaliłeś - spoko luz

 

nie znając parametrów wody  :wallbash: :wallbash: :wallbash: 

zapodałeś od razu sps,lps, ryby  :banana:  

LITOŚCI 

glonki wyjdą ,cjano też lubi się pokazać - wiec zapytaj teraz znajomego co ci pomógł co masz zrobić :banana: 

 

------------

 

sps - w kosz :(

monti tal. - może odratujesz - masz wyzwanie :D

zrób testy wody - P04,N03, Kh,Mg,Ca,  - jeśli  to woda z czyjegoś baniak

cyrkulacje trochę do góry ustaw

druga niech dmucha na tylną szybę

chemiclean - tak - podmiana po 48h

 powili czekać jak przejdzie dojrzewanie

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh, gdzie te czasy gdy człowiek czytał 2 lata zanim załozył akwarium.

Konrad, wiesz wszystko było dojrzałe :), a teraz zonk...

do autora, weź sobie węgiel na wstrzymanie, czekaj, obserwuj, ucz się swojego baniaka, czytaj i pytaj, nie rób nic pochopnie...a te szkielety wywal, bo tylko straszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec drodzy forumowicze.
Dziekuje wam wszystkim za dobre checi - bardzo doceniam chec niesienia pomocy - ale wyglada na to ze na dobrych checiach sie skonczylo i czesc nawet szydzila niz pomagala. Moje problemy prawdopodobnie wynikaja z przekarmienia suchym pokarmem, anizeli jak to duza czesc twierdzila z dojrzewania akwarium, badz zlych parametrow wody.

Na chwile obecna podjete kroki to poczytanie troche bardziej fachowej literatury niz forum (to i nono-reef), konsultacje z paroma osobami, wykonane testy wody (nie wszystkie ale juz duza i wazna ich czesc), dokladne wyczyszczenie filtrow/bioballi z duzej ilosci zalegajacego pokarmu i podmianka wody. Niestety doswiadczenia z cukiernica wprowadzily pewien nawyk karmienia, ktory jest bardzo bledny przy solnicce.
Jak widac parametry wody sa dobre, a samo dojrzewanie a i owszem moze wystapic - ale w bardzo minimalnym stopniu, ktory nie jest prawdopodobnie przyczyna mojego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że już wszystko wiesz i możemy składać gratulacje i bić brawa echh,

Powiem tylko tyle siędzę w akwarystyce morskie od 2006 roku i ostatnio odpaliłem nowy zbiornik i popełniłem w nim kilka błędów o których nie wiedziałem po tylu latach.

Ale skoro Ty już wszystko wiesz to gratulacje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×