Skocz do zawartości
kuba_shark

start!duzy budzet...potrzebna wielka pomoc:)

Rekomendowane odpowiedzi

1 Jakbys umiał czytać ze zrozumieniem to byś doczytał że mam markowy sprzęt używany.

2 Zadałem proste pytanie. Zachwalasz to co napisałeś więc odpowiedz.

3 Moje akwarium nie ma nawet roku więc głupie porównanie do akwa z wyrośniętymi koralami ale jak dorwe aparat to do weekendu wrzuce fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1 nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem, za to widze, ze ty masz problem ze zrozumieniem tego co piszesz. otoz kolego nigdzie nie napisales jaki sprzet posiadasz.

@2 juz wyjasnilem dlaczego firmowy sprzed z gornej polki wart jest posiadania

@3 czyli do rozmowy wrocimy po weekendzie. akwa to nie tylko korale. jest jeszcze pare szczegulow po ktorych widac w jakiej formie jest zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie okulary bo albo nie masz albo te co masz nie kosztują 10000 i nie dowidzisz.

"Powiem więcej, Podobny sprzęt sam zakupiłem prawie za połowe tego co tu napisałem i nie była to chinszczyzna tylko markowe używki. Trzeba śledzić targowisko."

Nie pytałem poza tym dlaczego markowy sprzęt jest lepszy, przeczytaj jeszcze raz pytanie i odpowiedz sobie na pytanie czy aby Twoja odpowiedź dotyczy mojego pytania.

edit.

W mojej galerii jest pare starych fotek i na szybko zrobiłem pare nowych.

Edytowane przez Bekon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markowe uzywki to dalej nie okresla jaki to sprzet, a tego sie uczepiles. nie rozmawiam ogolnikowo tylko o konkretach.

wiec jaki konkretnie sprzet ?

dla mnie np. JPV nie jest markowym sprzetem..... tzn. marke ma... niska :)

a co do galerii to bardzo ladna. aczkolwiek jak wygladaja zwierzaki to ja wiem. nie widze natomiast calosci a raczej zdjecie calosci daje jakis obraz akwarium.

p.s. na wzrok mimo paru ladnych lat nie narzekam. nadal nie musze nosic okularow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie odpisałeś na moje pytanie..... przestań się wkońcu migać.....

Falowniki mam hydor koralia, odpieniacz Deltec APF 600, obieg aquabee, lampe słabą (w sensie wyglądu) bo belki GLO ale nie zmieniam bo planuje wiekszy zbiornik. Dozowniki mam chinskie(działają bez zarzutu, i dokladnośc dawek też bez zarzutu a cena o połowe tańsza.) Reszty nie bede wymieniał bo to mało ważne no chyba że jeszcze Cię coś zaciekawi az wkońcu odpowiesz na moje pytanie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie sobie świadectwo wystawiamy taką pyskówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bekon jest takie stare powiedzenie, przy pomocy którego można podsumować tę dyskusję; z g...a bata nie ukrecisz.

Zrobić można wszystko i jakoś tam będzie śmigało.pytanie tylko na jakim poziomie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego próbujecie za wszelką cenę udowodnić że markowy sprzęt jest super hiper a nie można dobrze prowadzić zbiornika na oryginalnych Chińskich powiedzmy substytutach czy wyrobach DYI.

Ja prowadzę na tych elementach akwarium dopiero dwa lata, ale wszystko działa. Lampa mojej produkcji o ledy Chińskiej lampy 120 w, firmowe pompy JVP, które mogę sobie w dowolnej chwili wymienić za 45 zł. Chińskie pompki dozujące do Ballinga, Odpieniacz DYI. Nie dajmy się zwariować że wszystko musi być z górnej pułki. I na tanim sprzęcie da się osiągnąć sukces.A nie są to takie wielkie koszty.

Akwarium prowadzi się sercem, a nie tylko i wyłącznie sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś potrafi osiągnąć efekt tylko na sprzęcie za 10k to tylko o nim świadczy.

PS.

Nadal nikt nie potrafi mi jednoznacznie odpowiedzieć na moje pytanie... same ogólniki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że się podepnę do wątku. Przy prowadzeniu akwarium liczy sie to co ma sie w głowie a nie co ma się w szafce pod akwarium .Przytocze fakty w moim mieście jest gościu co prowadzi sklep z morszczyzna i słodkowodnymi chyba już z 25 lat jest na rynku ,morszczyzna zajmuje sie od 6 i co ciekawe jego akwarium wystawowe 400 ma właśnie taki super hiper sprzęt na wypasie oświetlenie chyba pacifiksun odpieniacz to 1,5 metrowy kolos masa filtrów i pochłaniaczy no3 i po4 ,a teraz najlepsze w tym akwarium nic mu niechce rosnąć nawet clavularia jakiego korala by nie wsadził to po tygodniu pada .No tak tylko napisałem żeby dało do myślenia.

Pozwólcie że się podepnę do wątku. Przy prowadzeniu akwarium liczy sie to co ma sie w głowie a nie co ma się w szafce pod akwarium .Przytocze fakty w moim mieście jest gościu co prowadzi sklep z morszczyzna i słodkowodnymi chyba już z 25 lat jest na rynku ,morszczyzna zajmuje sie od 6 i co ciekawe jego akwarium wystawowe 400 ma właśnie taki super hiper sprzęt na wypasie oświetlenie chyba pacifiksun odpieniacz to 1,5 metrowy kolos masa filtrów i pochłaniaczy no3 i po4 ,a teraz najlepsze w tym akwarium nic mu niechce rosnąć nawet clavularia jakiego korala by nie wsadził to po tygodniu pada .No tak tylko napisałem żeby dało do myślenia.

Pozwólcie że się podepnę do wątku. Przy prowadzeniu akwarium liczy sie to co ma sie w głowie a nie co ma się w szafce pod akwarium .Przytocze fakty w moim mieście jest gościu co prowadzi sklep z morszczyzna i słodkowodnymi chyba już z 25 lat jest na rynku ,morszczyzna zajmuje sie od 6 i co ciekawe jego akwarium wystawowe 400 ma właśnie taki super hiper sprzęt na wypasie oświetlenie chyba pacifiksun odpieniacz to 1,5 metrowy kolos masa filtrów i pochłaniaczy no3 i po4 ,a teraz najlepsze w tym akwarium nic mu niechce rosnąć nawet clavularia jakiego korala by nie wsadził to po tygodniu pada .No tak tylko napisałem żeby dało do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałes az 3 razy to samo napisac?

A to że mu nie rosną korale to moze być wina tego że za bardzo wode wyjałowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bekon najpierw osiagnij,potem oceniaj :)

Uważasz że aby coś ocenić trzeba to mieć?

Poza tym nie widziałeś co mam, tylko strzępki ze słabo zrobionych zdjęć więc dlaczego mnie atakujesz i skąd wiesz co mam a co nie??? Dobrze to napewno o Tobie nie świadczy.

Ja tylko chcę od osób które stwierdziły że aby zwierzaczki dobrze sie czuły musi być sprzet za 10k odpowiedziały w koncu na moje pytanie.

Edytowane przez Bekon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bekon tu są sami eksperci tylko nigdy nic konkretnego nie mówią hehe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi... w takich sytuacjach akwarium kolego kivi pogodzi wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację chodzi,to dobry przykład .mozna dokładnie prześledzić powolne umieranie źle prowadzonego zbiornika.

Bekon wrzuć dobre floty zbiornika to będzie o czym rozmawiać ,na przykładach :)

Edytowane przez Bigwalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się znowu powtórzę i napiszę, że i w akwarium za tryliony i za 2tys. może nastąpić katastrofa.

Jeżeli ktoś uważa, że musi mieć sprzęt za duże pieniądze, żeby akwarium ładnie wyglądało to jest to jego sprawa.

Podam tylko trzy przykłady, gdzie można "zgubić" troszkę kasy:

1. Rodzaj szkła. Jeden uważa, że musi być opti, a drugiemu wystarczy float

2. Jeden kupi zestaw pomp dozujących za kilka tys. A drugi za 10zł pojemniczek i strzykawki

3. Jeden kupi pompy cyrkulacyjne z wave-boxem, a drugi dwie jvp.

4. Pomijam oświetlenie, komputery....

Dla każdego coś miłego. IMHO mówienie, że trzeba mieć sprzęt za duże pieniądze, żeby mieć fajne akwarium, to albo problem psychiczny (trudno się pogodzić z faktem, że komuś jednak akwarium hula za mniejsze pieniądze) albo problem z tym co zrobić z kasą, bo mam już chatę, jacht, itd.

Osobiście wolałbym ten drugi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mystik zgadzam się z Twoja wypowiedzią prawie w 100% ;)

Podyskutowal bym jedynie odnośnie kiepskiej cyrkulacji :) i oświetlenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×