Skocz do zawartości
falco66

Likwidujesz - podziel sie przyczyną swej decyzji...

Rekomendowane odpowiedzi

Parę minut tu spędziłem i tak zastanawiam się patrząc na ilość osób opuszczających szeregi akwarystów morskich gdzie leży przyczyna ich decyzji? Koledzy - taki apel - zanim odejdziecie podzielcie się z innymi powodami waszej decyzji. Może to uchroni innych przed pewnymi błędami a nowo przybywającym uzmysłowi że akwarystyka morska niesie ze sobą pewne "niebezpieczeństwa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że głownie koszta, ja np własnie z tego powodu odpuściłem, puki nie będe miał dobrze płatnej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie dawno zlikwidowałem solniczke:( moim powodem był niestety brak czasu, nowa praca , nowe obowiązki i niestety pieniądze które musialem wtopic w nowe zajecie:) ale mysle ze jak to wszystko się unormuje to wruce:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze jakoś ciągnę,ale zgadza się koszty a do tego szereg jakichś tam niepowodzeń potęguje efekt.Miałem już zlikwidować i założyć malawi.

Myślę że hobby ma dawać radość a nie wieczny stres ! Po co mi to ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszta? to znaczy ile? bo ja zalałem dopiero 300 l i zastanawiam się ile bedze mnie kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem likwidowc z powodu wysokich kosztów utrzymania,ale ostatecznie sprzedalem sps'y zmniejszylem ilosc swiatla o 2 swietlowki 39w i trzymam teraz tylko miekasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie można pozostać przy ścięciu kosztów do rozsądnego minimum.Światło,obsada a co za tym idzie wszelkie dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ponad rok temu również zlikwidowałem akwarium .

Powodów było kilka .

1. Wiecznie zalana podłoga :_) i bezcenna mina zony .

2. Czas

3.Stress ogromny , czy jak wrócę do domu to czy wszystko będzie ok.

4.Po co mi to tyle kasy na to idzie.

I jeszcze pare innych ,

Wszyscy doradzali nie likwiduj , zmień na jakiś czas na FO .

Mieli rację .

Po równym roku co do dnia wróciłem i bardzo żałuje że zlikwidowałem , miałem piękne akwarium :_)

A teraz chcąc wrócić do tego co było popełniam masę błędów jedna z nich to brak cierpliwości :-)

Więc uważam że jeśli dla kogoś to jest pasja to nigdy nie zlikwiduje .

Nawet jeśli to są koszta to jest tyle możliwości że zawsze można prowadzić tanimi sposobami .

Więc przestałem wierzyć w coś takiego jak likwidacja przez koszta to jest tylko wymówka .

Przykładem jest Jarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak tu postawiono pytanie o różne przyczyny nie tylko "kosztowe", nawet ten co powie że mu sie znudziło - taż prosimy by się wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przeprowadzilam na wieksze, kostke zlikwidowalam. powodem byly pewnie tez trudnosci w utrzymaniu tak malego akwa.nie chcialam rezygnowac, wiec jedynym wyjsciem bylo przejscie na wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie zlikwidowałeś swej pasji a ją rozszerzyłeś - pogratulować. Tu jednak pytamy o przyczyny likwidacji czasowej bądź definitywnej. Takich wypowiedzi oczekujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja z powodu przeprowadzki do mniejszego mieszkania, do mniejszego mieszkania z powodu wysokich kosztów utrzymania dużego domu. Generalnie też z powodów osobistych. Moim hobby jest teraz pomaganie córce w jej kosztownym sporcie bo okazało się, że ma talent skubana i pochłania to dużo kasy. Wszystkiego nie dam rady oblecieć, ale może w nowym mieszkaniu wrócę do solniczki tylko mniejszej, bo z tego się chyba wyleczyć nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 5 metrow szkiełko miales stawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie pomysły poszły się ebać, nawet miałem pomysł na hodowlę spsów i co ? I d*pa, takie życie, daje w kość czasami. Ale trzeba myśleć pozytywnie :) Idzie nowe, każda sytuacja ma swoje pozytywne strony. Rozstanie z rafą już przełknąłem, mam już to poza sobą, było ciężko. Ale teraz jestem szczęśliwy, ale nie powiem dlaczego haha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uwazam ze glownym powodem sa koszta. Stres? To mozna miec przez pierwdze pol roku :-)

Efektem fal odejsc jest po prostu niedoszacowanie kosztow lub chec pokazania sie czesto przy nie stabilnej sytuacji finansowej.

Bardzo w tym pomagaja watki na forum low'costowe akwarium morskie, akwarium na kranowce itp . Nowemu doradzaja , odpieniek zrobisz z kubka do kawy... i ..... po pol roku okazuje sie ze nie stac go aby utrzymac akwa wiec .... Trafia na targowisko "z powodu zmiany pracy, braku czasu, bo dziecko" itp wymowki.

Druga grupa to "pokazowa" - czesto czytam ... Stawiam 700litrow, 1000, 1,5m akwa, reszta robi aplauz - jest mistrz. Opisuja ze utrzymanie proste, podmianki raz na miesiac albo wcale i w ogole wyjdzie koszt jak akwarium 100l.... Po pol roku szybki rekonesans i ...baniak na targowisku.

Ogladajac targowiska z NR i AR mozecie przynajmniej raz w tyg. znalezc potwierdzenie moich slow :-)

Oczywiscie opisy powodow zawsze sa inne praca, czas, delegacje, kosmici, tupolew ale.... jakos nie wierze ze w ciagu doby nie ma komu wrzucic kostki zarcia a raz w miesiacu przez godzine posprzatac.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tu nie zgodzić ze Smithem. jest cała masa ludzi, którzy trafiają na wątek Kiviego i "jak to mi się nie uda??? jemu się udało to i u mnie będzie pieknie, a nawet piękniej" i mija trochę czasu i jednak zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl możesz mieć i zawiasy oryginalne do szafki pod akwarium a i tak wyladujesz na targowisku tak jak ten cały Morąg czego on nie maiał w tym akwarium chyba wszystko najlepsze ,najdroższe i co? d..pa

długo to nie trwało

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×