Skocz do zawartości
snakecharner

ATI Fiji White Sand (Problemy ?)

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Po wczorajszej rozmowie okazało się że nie tylko ja mam problem z tym piaskiem .

Mój problem polega na tym że nie mam możliwości ustawienia mocnej cyrkulacji przy tym piasku aby woda była klarowna.

Aby wyklarować wodę wrzuciłem 2 dodatkowe kubły z watą ale efektu brak.

Chciałbym wystosować pismo do Ati o wyjaśnienie czy była to tylko wadliwa partia czy to jest norma i czy o tym wiedza.

Ale proszę abyście również opisali czy macie z tym piaskiem problem ??

ps.

Córka już jest zadowolona że będzie miała piasek z figi :_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej cyrkulacji też mam problem z klarownością wody.

Jak odłączę dwie pompy i zostaje jedna to problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie, cały czas pływają takie mikro paprochy i mam taka mleczna poświatę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w drodze do Niemiec. Jutro mam spotkanie w ATI więc jeżeli są pytania to piszcie, zadam je i wkleję odpowiedź.

Ile czasu macie problem z pyleniem piasku? Czy go płukaliście?

Postawiłem SMAXa 400 na 2 workach płukanego piasku i pylenie ustało po 3 dniach.

Teraz gdy piach ożył pozlepiały go bakterie i inne organizmy nie ma efektu nawet jak zmieniam ustawienie pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek mam od maja, wypłukany problem praktycznie od początku

post-1425-0-90805700-1359302417_thumb.jpg

zdjęcie 3 tyg po zalaniu już widać "poświatę"

Edytowane przez michal98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach wsypałem bez płukania i to był błąd.

Po miesiącu odessałem 95 % piachu i przepłukałem go pod kranem do czasu aż przestał pylić.

W ten sam dzień wsypałem piach z powrotem .

Po 2,5 miesiącach gdzie była używana wata , gąbki worki na spływie odpieniacz na super mokro na super sucho Zero efektu.

Od 2 tygodni zmniejszyłem cyrkulacje woda po 2 dniach kryształ .

Zwiększenie cyrkulacji tunze 2x 6065 + koralia 5200 + obieg w akwarium 430 woda z powrotem robi się mętna.

Jak możesz to spytaj się o pochodzenie tego piachu .

Dlaczego on tak pyli ?

I czy jest możliwe aby przy dużej cyrkulacji się ścierał.

I chyba najważniejsze co zrobić aby przestał pylić.

ps. możliwe że jest to uzależnione od partii .

Ale walka przez 3 miesiące z biała wodą może doprowadzić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cały czas zastanawiam jaki piasek teraz wsypać i jaką warstwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w drodze do Niemiec. Jutro mam spotkanie w ATI więc jeżeli są pytania to piszcie, zadam je i wkleję odpowiedź.

Ile czasu macie problem z pyleniem piasku? Czy go płukaliście?

Postawiłem SMAXa 400 na 2 workach płukanego piasku i pylenie ustało po 3 dniach.

Teraz gdy piach ożył pozlepiały go bakterie i inne organizmy nie ma efektu nawet jak zmieniam ustawienie pomp.

masz tam jakąś babkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam się czy były różne partie i o pochodzenie.

Na razie miałem 3 dostawy po 110 worków.

Na tym piachu mają w ATI zrobione swoje wystawowe 3,5m SPSowe akwarium i wieje tam całkiem nieźle..

Rozmawiałem właśnie ze znajomym który nauczony doświadczeniem z żywym piachem, wsypał go bez płukania.

W akwarium przez 4 miesiące woda potrafiła mieć zmętnienie jak Premnas postanowił dokopać się do szyby na dnie.

Dopytam się czy były różne partie i o pochodzenie.

Na razie miałem 3 dostawy po 110 worków.

Na tym piachu mają w ATI zrobione swoje wystawowe 3,5m SPSowe akwarium i wieje tam całkiem nieźle..

Rozmawiałem właśnie ze znajomym który nauczont doświadczeniem z żywym piachem, wsypał go bez płukania.

W akwarium przez 4 miesiące woda potrafiła mieć zmętnienie jak Premnas postanowił dokopać się do szyby na dnie.

Edytowane przez LukaszKur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach wsypałem jakoś 3 tygodnie temu.

Wypłukałem kilka razy.

Teraz cały czas jest lekkie mleko. Mam trzy pompy: 6095+6045+6025, jak pracuje tylko 6095 woda robi się klarowna, jak pracują wszystkie jest zmętnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył ranking używanego przez nas piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SMAXsie siedzą 2 babki Amblyeotris sp. Czyli takie co kopią tylko nory.

W ATI maja parkę lub dwie Valenciennea sexguttata jak dobrze pamiętam. Czyli babki kopiące.

Normalne będzie to że przy rybach przesiewających piach pylenie piachu może się przedłużyć,

ale nie w miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak babka jest głodna to mam masakrę w akwarium

mam 1 Valenciennea puellaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dołożyłem kolejną pompę, dzisiaj efekt woda powoli robi się biaława.

Jak się coś dowiesz to daj znać, jak nie będą mieli żadnego pomysłu to nic nie pozostanie jak odessać cały piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten problem raz jest krysztal a raz mentna. Akwa ma 6 tygodni. Jak wy odsysacie ten piach? Kiedys sprobowalem i rura 20 mm wewnatrz zatykala sie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka tylko myśl. Ja mam piachu cos ok150 kg. Na początku było nie ciekawie jak w płuczce na piaskowniach. Jednak pompy szły na max, i mocna cyrkulacja. Zawiesina odsączyła się na wacie i jest spokój. Owszem gdy robię coś "poważniejszego" i naruszam silnie piach ponawia się problem ale przy moich pompach i obiegu wystarcza 12godz na powrót do klarowności wody. Może przyczyna tkwi w tym że wasz piach nie potrafi "oddac" najdrobniejszej frakcji do filtra i ciagle osiada na dnie? - tylko sugestia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że naprawdę trudno mi uwierzyć w to że pompy i mocna cyrkulacja potrafią zrobić mleko w akwarium.

Mam 4 pompy tj. 2x 6095 i 2x 6105 w 375l łącznie to około 42000 l/h + duży wavebox i przy codziennym sztormie który trwa około godziny i działają wszystkie na raz nie ma żadnego mleka a cyrkulacja wtedy jest ponad 110x pojemność akwarium.

Piasek mam tzw żywy, miałem babkę ale coś ją zjadło i dopóki żyła też nie było mleka.

Jeśli poruszę piasek to po góra 5 min woda jest kryształ, dlaczego wy macie mleko nie mam pojęcia chyba że wasz piasek się rozpuszcza ale wtedy mielibyście wysokie ca i kh.

Edytowane przez jjablonski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że naprawdę trudno mi uwierzyć w to że pompy i mocna cyrkulacja potrafią zrobić mleko w akwarium.

Mam 4 pompy tj. 2x 6095 i 2x 6105 w 375l łącznie to około 42000 l/h + duży wavebox i przy codziennym sztormie który trwa około godziny i działają wszystkie na raz nie ma żadnego mleka a cyrkulacja wtedy jest ponad 110x pojemność akwarium.

Piasek mam tzw żywy, miałem babkę ale coś ją zjadło i dopóki żyła też nie było mleka.

Jeśli poruszę piasek to po góra 5 min woda jest kryształ, dlaczego wy macie mleko nie mam pojęcia chyba że wasz piasek się rozpuszcza ale wtedy mielibyście wysokie ca i kh.

Niestety też nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje .

W poprzednim akwarium również miałem żywy przez prawie 3 lata i nigdy nie było mleka.

Piasek mógł się przesypywać i było git.

Teraz tylko dodam cyrkulacje i woda robi sie metna .

Nawet nie wiesz jakie to jest wk.... jak stajesz na głowie aby mieć czystą wode a nic nie pomaga.

Zużyłem ze 20 różnych wat, użyłem 2 duże kubły .

Wyjałowiłem sobie wode ustawiając na morko odpieniacz.

Po 3 miesiącach mam dosyć.

I uważam że producent powinien to wyjaśnić dlaczego się tak dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×