Skocz do zawartości
mariuszduch

Metoda na ospę ?

Rekomendowane odpowiedzi

O Kolega ładnie sie zapienił.

Masz 1000 postów na forum o akwarystyce morskiej, a nie wiesz nawet ze hepatus nie nadaje sie do trzymania w 100l.

Wiec zastanow sie kto tu spamuje.

Twojemu hepkowi nie pomoze ani czosnek, ani lampa, ani zaden cudowny srodek. Po prostu powoli zabijasz ta rybe, ale pewnie i tak tego nie zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno - uv zabije to co płynie z wodą - to co w skale, piasku, - nie zabije a tam jest źródło przetrwalników... Wyeliminowanie źródła da się teoretycznie załatwić patrząc na rozwój czynnika sprawczego. Myślę jednak że w zbiornikach działających nie jest to do uzyskania. Tam to będzie zawsze się czaić.

O Kolega ładnie sie zapienił.

Masz 1000 postów na forum o akwarystyce morskiej, a nie wiesz nawet ze hepatus nie nadaje sie do trzymania w 100l.

Wiec zastanow sie kto tu spamuje.

Twojemu hepkowi nie pomoze ani czosnek, ani lampa, ani zaden cudowny srodek. Po prostu powoli zabijasz ta rybe, ale pewnie i tak tego nie zrozumiesz.

kolego zanim kogoś ocenisz zastanów się proszę czy np rybka którą np. ja kupiłem wielkości 50 gr potrzebuje od razu 1000l zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Kolega ładnie sie zapienił.

Masz 1000 postów na forum o akwarystyce morskiej, a nie wiesz nawet ze hepatus nie nadaje sie do trzymania w 100l.

Wiec zastanow sie kto tu spamuje.

Twojemu hepkowi nie pomoze ani czosnek, ani lampa, ani zaden cudowny srodek. Po prostu powoli zabijasz ta rybe, ale pewnie i tak tego nie zrozumiesz.

A gdzie widzisz 100l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu zgadzam się w 100%woda to nie problem pozostaje skała i piach gdzie patogeny osiedlają się na stałe,wiele zależy od danego egzemplarza czy potrafi zwalczy chorobę, u siebie ostatnio po zmianie dominującego pokolca były dowódca jest wykropkowany a reszta bez oznak chorobowych a pływają razem dwa lata bez nowych ryb i nie powiem irytuje mnie to bardzo

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma dwa wyjścia - jak w naturze - albo się pogodzi z pomniejszym "rankingiem" albo - zawsze ma prawo z honorem odejść....Wiadomo można jeszcze odłowić dominanta na jakiś czas by stary "król" odzyskał ostrogi...ale - myślę, że to w dalszej perspektywie nie wiele da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego zanim kogoś ocenisz zastanów się proszę czy np rybka którą np. ja kupiłem wielkości 50 gr potrzebuje od razu 1000l zbiornika?

falco ja nikogo nie oceniam, po prostu dużo sobie czytam.

http://aqua-reef.pl/topic/4488-sz-quadri-red-z-podzialu/

Hepatus ma około 10 cm! w reefmaxie!!!!

I po co ten żenujący topic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu zgadzam się w 100%woda to nie problem pozostaje skała i piach gdzie patogeny osiedlają się na stałe,

zgadza sie, im mniej plywek w wodzie tym mniej cyst w skale.

moze po prostu starajmny sie wpuszczac "nie siejace ryby" i robic wszystko, alby poziom cyst w wodzie i mozliwosc "zlapania" cysty przez rybe byla jak najmniejsza.

z 1-2 kropkami ryba sobie doskonale poradzi, ze 100-ma juz niebardzo

falco ja nikogo nie oceniam, po prostu dużo sobie czytam.

a ze tak zapytam, kolega teoretyk, czy praktyk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ze tak zapytam, kolega teoretyk, czy praktyk ??

To i tak nie zmienia faktu że sprzedawca powinien poinformować że minimalna przestrzeń dla hepatusa to 200x100x50 cm

Myślę że opiekun powinien zdawać sobie sprawę czy zamyka rybę w izolatce czy zapewnia jej minimalne warunki życia.

Edytowane przez boogiee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja dalej zapytam,

kolega teoretyk, czy praktyk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz masz to napisane w stopce :_)

W stopce jest napisane kiedy było zalane pierwsze akwarium.Następnie powstało nowe 200l akwarium plus mały sump.

falco ja nikogo nie oceniam, po prostu dużo sobie czytam.

http://aqua-reef.pl/...red-z-podzialu/

Hepatus ma około 10 cm! w reefmaxie!!!!

I po co ten żenujący topic?

Dużo czytasz ? A rozumiesz coś ? Sugerowałeś się moją stopką, więc wyżej masz dokładniejszy opis.

A tak w ogóle miałeś wnieść coś do tematu i co ? NIC !

Z całym szacunkiem ale jeśli odwiedzasz to forum tylko po to żeby robić zadymy to ja dziękuję.

nowy "byk" był z zewnątrz?

Panie Adamie jeśli pan do mnie pisał :) to był kupiony od kolegi z forum jako malec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałbym być panem - to nie wiem jak dziady by wyglądały.... :) to na marginesie... A tak poważnie w wielu miejscach wypowiadałem się że wielkość zbiornika tylko determinuje fazę rozwojową danego egzemplarza danego gatunku. Można trzymać rekina w tyś. litrów Ale jak podrośnie to inteligentny gość da mu te 10 tyś. Więc pisanie że dana rybka pływa w tylko takim litrażu to pomyłka. Można się cieszyć nawet małym "wielorybem' ale do pewnego czasu. I tu chyba działa subiektywizm akwarystów.... Jak dla kogoś 200l to max wyobraźni to taki kolega nie zrozumie że można mieć baniak np 10 000 litrów a takowi wśród nas też są. Boziu spraw bym do nich mógłbym kiedyś należeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z dzisiaj.

Ryby normalnie żerują,hepek zaczyna wychodzić do jedzenia.

Na szybach pojawił się delikatny nalot (wczoraj dokładnie wyczyszczone)

Pseudogorgonia pokryła się brązowawym nalotem,druga niżej stojąca w lekko zacienionej części pokryła się czymś przeźroczystym.

Reszta bez zmian.

Podejrzewam że szlak trafił sporą część bakterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze preparaty FMC i CFM to dwa rozne preparaty od dwoch roznych producentow (Zoolek i Tropical). Znalazlem tez informacje, ze FMC zostal zastapiony przez Formisol

http://www.tropical.com.pl/cmf,d174,0,pl.html

http://www.kubazoo.com/pl/zoolek-fmc-1120.html

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×