Skocz do zawartości
silver200

Pompa do osmozy - podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

w związku z tym , że nie mam wody z wodociągu tylko z własnego ujęcia pompa która zasila dom ma czujnik ciśnienia i po spadku ciśnienia w instalacji (np. odkręcenie kranu) załącza się, aby utrzymać stałe ciśnienie w instalacji. W rezultacie w trakcie zbierania wody na dolewkę czy podmianę w momencie kiedy uruchomiona jest tylko osmoza pompa ta załącza się na chwilę i po chwili wyłącza się. ma to miejsce co mniej więcej kilkadziesiąt sekund. w tym czasie oczywiście ciśnienie w osmozie spada i ilość oczyszczanej wody zmnejsza się. W celu wyrównania ciśnienia w osmozie zakupiłem pompę do takiego systemu (dokąłdnie tą : http://sklep.osmoza.pl/pompa-gwpomp-do-systemow-osmozy-p-147.html) i teraz tak sie zastanawiam jak ją podłączyć. ponieważ nie mam szczelnego zbiornika i zaworu czterodrożnego tylko wiadro, wiec zamontowanie czujnika wysokiego ciśnienia nie bardzo ma sens, bo jeśli wiadro napełni się to elektrozawór odetnie dopływ wody, a pompa dalej będzie myślała, że jeszcze nie jest pełny i dalej bedzie pracować. Jak to podłączyć, żeby było dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam taka pompe, u mnie jest taka sytuacja ze mam "duza" osmoze, ktora daje 2bary do uzytku kuchennego, a do akwarium dodatkowo 100GPD (bo na wyjsciu tej duzej jest 130 na TDS).

Podlaczylem wylacznie czujnik niskiego cisnienia, za weglem (nie uzywam filtracji mechanicznej - to jest zrobione przez duza), bo to on domyslnie jest wylaczony i potrzebuje cisnienie aby zalaczyc pompe.

Sterowaniem zajmuje sie elektrozawor (z dolewki) pomiedzy duza a mala osmoza, jak odcina doplyw to czujnik niskiego cisnienia odlacza rowniez pompe.

Wiec IMHO nie potrzeba podlaczac czujnika wysokiego cisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no własnie tak myślałem, żeby oba czujniki podłączyć między zaworem, a elektrozaworem, wtedy jeśli ciśnienie przed osmoza spadnie pompka sie załączy, a gdy pompa (ta od ciśnienia w całym domu) "dobije" ciśnienie mała pompka sie wyłączy. Dzięki temu pompka miałaby utrzymywać stałe ciśnienie w osmozie.

Jeszcze jedno - czujnik niskiego ciśnienia załącza pompe gdy ciśnienie spadnie poniżej zadanego, a wysokiego ciśnienia gdy wzrośnie powyżej zadanego ciśnienia?

No dobra, a gdyby olać te czujniki i podłączyć zamiast nich pływak od dolewki który to ląduje w wiadrze do którego leje się osmoza? to by załatwiło temat, wtedy pompka załączała by się w momencie uruchomienia osmozy i wyłączała gdy wiadro będzie pełne, cały czas utrzymując stałe ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik niskiego zalacza pompe jak jest wystarczajace cisnienie (nie bylo napisane, ale zakladam ze okolice 1-1.5bar), czujnik wysokiego ma wylaczyc pompe jak cisnienie bedzie za wysokie.

Ja bym nie odlaczal czujnika niskiego (1) bo on zapewnia pompie optymalne warunki pracy, czujnik wysokiego IMHO jest zbedny w takim przypadku gdy sterownik dolewki odlaczy doplyw wody do pompy.

Z tego co rozumiem on jest potrzebny gdy np osmoza zasila dodatkowe naczynie, ktore sie napelni w penym momencie i zeby odlaczyc pompe w takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czujnik wysokiego ciśnienia oleje, a może by zamiast niego dać pływak, który po napełnieniu naczynia rozłączy zasilanie ?

Dokładnie tak, z tym , że u mnie osmoza jest w kotłowni i sobie biegam z wiaderkami;) wiec pływak zamiast wyłacznika wys. ciśn. będzie chyba dobrym rozwiazaniem

Edytowane przez silver200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, plywak zamiast czujnika wys. cisnienia jak najbardziej moze być. ja tak mam jak p.sikorski, ze mam duza osmoze kuchenna i drugą baniakowa, i czujnik poziomu w sumpie wlacza pompe malej osmozy akwariowej ktora przed pompa ma tylko czujnik niskiego cisnienia, zeby ta druga nie pracowała kiedy zbiornik duzej osmozy sie opróżni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super, bardzo dziekuje za pomoc:)

to jeszcze jedna sprawa - czy też macie te pompki podpięte za 1 prefiltrem? bo nie chce mi sie tego rozkręcać;)

Edytowane przez silver200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam prefiltrów, bo w koncu osmoze akwariowa zasila woda z 1 osmozy wiec nie potrzebne jest jej filtorwanie mechanicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podlaczeniu przez prefiltr chodzi o to zeby nie "zapchac" syfem pompki, polecam sie tego trzymac jezeli po drodze nie masz mechnicznej filtracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×