Skocz do zawartości
mpc

Deltec 600 MCE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa dni temu zalałem swojego pierwszego morszczaka. W erybce kupiłem odpieniacz Deltec 600 MCE w domu okazało się że wlot wody jest ułamany przy samym odpieniaczu. Wysłałem fotke do erybki (czekam co dalej z ich strony) i skleiłem go na szybko żeby mieć czym filtrować zbiornik. Odpieniacz chodzi bardzo dobrze poza tym że pompa jest cholernie głośna... myślałem że z czasem będzie cichła a z tego co słysze to jest coraz głośniej. Myślicie że jak sie dotrze to powinien się uciszyć? Z tego co czytałem to wiele osób mówi że głośniej u nich słychać zasysane powietrze niż tą pompkę.

P.S Może przy uszkodzeniu tej rurki dolotu wody pompa się lekko przesunęła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest głośna, czy odpieniacz wpada w wibracje ??

Możesz jej dać dwa tygodnie czasu żeby się dotarła, ale MCE600 to generalnie odpieniacze z opinią dość hałaśliwych,za to świetnie odpieniających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W erybce powiedziano mi ze jest cichy... 1100 zloty za kawal pleksi z pompka? Naprawde mogli poswiecic za ta cene 15 minut na wygluszenie tego. Mysle ze to nie jest jakis mega problem.

Z drogiej strony czytalem opinie i widzialem filmiki na YT ktore pokazuje ze ten odpieniacz jest bardzo cichy...

Edytowane przez mpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w to..., miałem MC500 i nie był cichy i ten pewnie też nie będzie bo ogólne założenia konstrukcyjne są takie same w oby przypadkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem pompę nakleiłem na boki paski grubej tasmy izolacyjnej i chodzi duzo ciszej, do wlotu powietrza podpiałem 1m wężyka i dałem wlot do szafki żeby stamtąd zasysyał powietrze (więc wogóle go nie słychać). Chodzi dużo ciszej ale do ideału jeszcze daleko. Mam nadzieje że przedłużenie wężyka nie będzie mieć wpływu na ilość pobieranego powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedłużenie wężyka może mieć wpływ na zasysanie powietrza przez pompę, zależy jaka średnicę dałeś. Do tego lepiej założyć tłumnik. Pompa w tym odpieniaczu nie jest jakaś super wydajna, chyba ma około 300 l/h zasysu powietrza więc każda przedłużka węzyka może miec wpływ na ilość powietrza pobieranego a co za tym idzie spadnie wydajność. Tak jak koledzy pisali wcześniej daj mu sie dotrzeć a na pewno sie uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×