Skocz do zawartości
mpc

Akwarium blisko okna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje akwarium stoi jakieś 1,5m od okna. Jest to okno na stronę zachodnia więc nie wpada przez nie za dużo światła ale i tak jak miałem akwarium słodko wodne non stop robił sie głon na szybie. Teraz kupiłem roletę która zamontowalem przed akwarium żeby zasłaniać je na dzień. Nie wyglada to zbyt pięknie ale myśle ze narazie będzie zdawać egzamin.

Moje pytanie czy macie jakiś inne pomysły? Akwarium nie stoi naprzeciw okna jest ustawione prostopadle do okna pod ściana obok (jeśli to coś pomoże mogę zrobić schemat lub fotkę) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, jakbys mial na poludniowej scianie okno to bys zobaczyl jak korale ciagna do slonca.

moje stoi metr od okna z poludniowa sciana i jest czad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robi ci sie głos ani nic? Nie zasłaniasz tego? :0 ?! Czyli mogę to olać?

Edytowane przez mpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wypowiedzi Sushi wynika że ma tak "sterylne" parametry że glony nie mają szans. Ja na podkreślam - swoim miejscu- bym się zastanowił. Masz pewność że uzyskasz takie parametry jak On.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli lepiej nie ryzykować... kumam, pytanie czy przychodzi wam do głowy inny wyjście niż wielka roleta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę odpowiedzieć tylko na własnym doświadczeniu. Moje akwa. stoi prostopadle do lini wsch/poł. Jednak na drodze słońcu stoi jeszcze budynek (płd). Osobiście nie zauważyłem w mym przypadku wpływu światła zewnętrznego na jakieś nazwijmy to "anomalia" w zbiorniku. U Ciebie kolego jest strona zach. W moim mniemaniu przy zachodzie intensywność światła słonecznego jest znikoma. Jakoś nie bał bym się tego. Ale to tylko moje myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to słyszeć no nic spróbuje. Boje się tylko że będzie tak jak ze słodkowodnym że na mój biały żwir robił się zielony a ścianki akwarium porastał glon... Miejmy nadzieję że w solance coś takiego nie zachodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu działają inne mechanizmy. te całe dojrzewanie, intensywna cyrkulacja, odpienianie białek powoduje po prostu brak żarcia dla glonów- tak ogólnie bo zaraz tysiac innych sie odezwie że piszę herezje. w morskim nie jest tak jak w słodkim. Kiedyś też miałem słodkie i dzis żałuję że dałem się wciągnąć w solankę. Ale teraz to juz musztarda po obiedzie.Za dużo w to wsadziłem by się wycofać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dal mnie nie ma co porównywać dwie zupełnie różne bajki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie...życie podwodnego świata ma swój wspólny mianownik gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×