Skocz do zawartości
mariuszduch

Ryby ze sprawdzonego źródła

Rekomendowane odpowiedzi

w moim odczuciu to wszystkie sklepy prowadzą "pasjonaci" - ale forsy....

to właśnie napisałeś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam sklep który przyjmuje reklamacje jest godny polecenia bo bierze odpowiedzialność za swój produkt.Jednak wciskanie kitu że to "Twój " problem dyskwalifikuje takiego sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jest tak, że wszyscy wiemy, które sklepy robią kwarantannę, a które jej nie robią.

Przecież o erybce napisano już tyle, że trudno tego nie znaleźć.

A jednak wiedząc, że tak jest, wielu akwarystów jedzie kupić życie to tej erybki. I cieszą się jak wszystko jest ok bo zaoszczędzili parę złotych.

Ale jak życie padnie to jest wielkie aj waj. Bo oszukali, bo wcisnęli..... taka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz się czepiasz ale zasadnie..... winienem napisać "wiekszość sklepów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branża akwarystyczna jest taka sama jak każda inna. Są uczciwi i są tacy co prowadzą biznes w sposób mało etyczny.

Dlatego bardzo ważne jest przekazywanie sobie na forach w spsób bardzo sumienny informacji o sklepach.

Żeby każdy wiedział gdzie udaje się po zakupy i co go może spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falco66 - nie wiem kto Ci tak zalazł za skórę ale to co pisze Marcin to prawda, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo jak widzisz niektórzy czują się urażeni. Firmę oczywiście prowadzę aby zarabiać, to chyba oczywiste.

Pietucha -co do zwierząt z odłowu / hodowli to zależy od firmy. U mnie 80% koralowców jest z hodowli. Ryby które da się rozmnażać i kupić są u mnie dostępne, ty;le że są droższe o 20%-30% a to wystarczy aby ludzie kupowali je o wile mniej chętnie.

Przykład S.splendidus (Mandaryn wspaniały) był 20 zł droższy i zanim sprzedałem 3 hodowlane które polecałem, sprzedaliśmy około 20 importowych. To chyba pokazuje wszystko o popycie na ryby z hodowli.

W "Acroprze" reklamacje przyjmujemy jeżeli są zasadne, na szczęście jest ich bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej branży to jedyna metoda by coś sie zmieniło. Nie wiem czy kupujesz czy sprzedajesz - bo punkt widzenia jest w tym wypadku różny. Osobiście chciałbym znaleźć "odważny" sklep np przyjmujacy reklamację. Zaraz posypią się gromy na mnie. "przecież może mam chorobę, może zła aklimatyzacja, może itp itp". Proszę bardzo - kupuję i niech kompetentny pracownik wprowdzi mi zakupione życie do zbiornika - zapłacę - ale z gwarancją!!!!!

Mam opcje serwisu z pelna gwarancja na zwierzaki jak chcesz:)

P.s.

Nawet nie wiecie w jak tragicznym stanie ryby bralem do siebie i potrafily przezyc i tak samo jak silne wyplywane u mnie ponad miesiac, jedzace z reki silne zwierzaki klienci potrafili niestety zabic... W naszym kraju utarlo sie ze wina zawsze po stronie sklepu... Pewnie niektore sa winne... Ale nawet takie jak moj ktore robia tygodniowa kwarantanne, ucza jesc, profilaktycznie lecza i tak czasem dostaja ciegi... Takie zycie... To sa zwierzeta i roznie sie aklimatyzuja w nowych warunkach... Nawet nie wiecie jakie sa koszty kwarantanny a i tak wymagacie cen jak u tych ktorzy tych kosztow nie ponosza... To nie taki prosty chleb jak niektorzy mysla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etyka- cóż - w świetle tego że chowamy(nie hodujemy) wolno żyjące zwierzęta zamykając je w szklanych "klatkach" - postępujemy my sami etycznie? myślę że zaspakajamy swą próżność tak jak w latach 60-70 bogaci zachodu trzymali w niewoli gepardy, lamparty, lwy... Niczym się to nie różni. Co do sklepów - to tak jak z handlarzami innych żywych zwierząt - są miłośnicy i są zwyrodnialcy. Dla tych ostatnich nie ważne co przeżyje i w jakich warunkach - liczy się efekt końcowy czyli -kasa. Dla tych pierwszych - zwierzę jest najważniejsze.I osoby takie prowadzące swe sklepy zasługują na pochwałę. I tu nasi koledzy winni wypowiedzieć się kto do ich grona należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak ja wymieniłem sklepy i powiedziałem o pasjonatach, to Ty skwitowałeś to, że to "pasjonaci forsy".

Lepiej by było gdybyś Ty opisał swoje dośwaidczenia ze sklepami i podał które są ok, a które trzeba omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak ja wymieniłem sklepy i powiedziałem o pasjonatach, to Ty skwitowałeś to, że to "pasjonaci forsy".

Lepiej by było gdybyś Ty opisał swoje dośwaidczenia ze sklepami i podał które są ok, a które trzeba omijać.

Ty do mnie rozmawiasz :)

Właśnie dla tego chcę zrobić Ranking sklepów. Żeby zacząć omijać sklepy które wcisną ci "zombie"

Ps:czekam na odpowiedz największych sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu - chyba mylisz się bo przejrzałem temat i nie zauważyłem byś wymienił konkretnie jakiś sklep.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że taki ranking powienien dawać mozliwość opisu co myślimy o sklepie w spsób statystyczny.

Bez możliwości opisywania odczuć osobistych, bo wtedy dopiero się zacznie jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki :D

Ale Adam @falco ma rację sklep z morszczyzną jest okazją do zrobienia kasy na frajerach.(Bez obrazy,z szacunkiem do wszystkich)

Zastanawiam sie nad komisem ze sprzętem do morszczyzny,oraz płatnymi projektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu - chyba mylisz się bo przejrzałem temat i nie zauważyłem byś wymienił konkretnie jakiś sklep.....

ehhhh:)

post #43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking to ranking.Oddajesz głos na sklep który uważasz za najlepszy.Motywujesz swój głos i po zabiegu.Masz jeden głos ,byłeś w 4 sklepach ale jeden przypadł ci do gustu i oddajesz głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki :D

Ale Adam @falco ma rację sklep z morszczyzną jest okazją do zrobienia kasy na frajerach.(Bez obrazy,z szacunkiem do wszystkich)

Zastanawiam sie nad komisem ze sprzętem do morszczyzny,oraz płatnymi projektami.

Ale to można powiedzieć o każdej branży.

Jak ktoś jest nieuczciwy to zawsze znajdzie sposób na zrobieniu kasy na frajerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×