Skocz do zawartości
mariuszduch

Deltec APF 600 inaczej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do osób mających pojęcie o działaniu odpieniaczy i znających zasady ich działania.

Pomóżcie mi ocenić Delteca APF 600.

Jakiś czas temu kupiłem od jednego kolegi z forum body tego odpieniacza.Jego kondycja miała wiele do życzenia jednak atrakcyjna cena skłoniła mnie do zakupu.

I tu dość nie konwencjonalne rozwiązanie gdyż zrezygnowałem z standardowego zasilania tego odpieniacza.Zamiast recyrkulacji,podłączyłem tylko jedną pompę Tunze 9410.Bez zasilania spływem,bez dodatkowej pompy.Do regulacji poziomu w odpieniaczu użyłem kawałka rurki z zaślepką,ścięta pod odpowiednim kątem.Leciutko się obraca,zamykając lub otwierając przepływ.

Proszę teraz abyście wypowiedzieli się na temat sensu takiego rozwiązania.

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że pieni jak wściekły,stabilny niesamowicie.Można moczyć łapy pół dnia i nic się nie dzieje.Karmię 3 kostki 3 razy dziennie.Artemia 2 kostki cyklop 1 kostka. Odpieniacz nawet nie drgnie.

Zaznaczam że każdy post nie dotyczący wątku będę zgłaszał moderatorowi do skasowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, bardzo fajna przeróbka, a po syfie w kubku widać,że nieźle daje radę. Jakie masz no3 i po4 ?? Głośna ta pompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ? Jest naprawdę cichutka przerobiłem już odpieniacze na różnych pompach ale tej nie słychać.Tylko leciutki szum powietrza mieszanego z wodą.Parametry ?? :blush: dawno nie mierzone ale jutro z ciekawości zmierzę.Jedyny mankament to chlupot wody z odpływu ale powiesiłem jakąś starą skarpetę i jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam nowa skarpete zamiast starej :D

a powaznie skoro pieni jak nalezy znaczy ze tuning sie udal. widzialem kilka przerobek zwiekszajacych wydajnosc tego pienidla i przewqznie wiekszosc problemow krecila sie w kolo zbyt duzej ilosci babelkow wracajacych do sumpa z wylotem. temat mocno rozwojowy moim zdaniem. a baza do przerobek ciekawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym setupie nie ma możliwości pojawienia się pęcherzyków powietrza na wyjściu z odpieniacza.Jednak podczas "testów" wyszło że pęcherzyki pojawiają się kiedy powietrze jest bardzo mocno skręcone.Wiadomo że nie robi się czegoś takiego :) Powietrze na max!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H&M ma dość podobnie rozwiązane "zasilanie" odpieńka - chyba 150tki o ile dobrze pamiętam. Tylko w środku ma jeszcze rurkę sięgająca 3/4 wysokości body. średnica wewnętrznej rurki, jest idenytko co rurki w kubku odpieńka. Pieni to bardzo ładnie na pompie AB2000 z wirnikiem igiełkowym.

Na odpływ możesz dać rurkę przeźroczystą, co ją w każdym markecie na dziale ogrodniczym kupisz. Przytniesz i uformujesz w ładny łuk - powinno być cichutko i bez zbędnych "syfołapaczy".

PO4 i NO3 ciekawe jakie masz:) zbadaj, będzie dla potomnych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę się w końcu zmobilizować do zrobienia testów :)

Odpieniacz ma już nowego właściciela więc decyzja należy do niego co zrobi ze spływem. Sam próbowałem kolanka 90 i 45 stopni.Obydwa rozwiązania podnosiły poziom w body (niepotrzebnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wyciągnąłem dwa trupy więc pomiary testów będą przekłamane.Na ściankach rury w kubku zaczął zbierać się biały osad :( Ale pieni nie zmiennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja od grzeje trochę Mariuszowego kotleta. Mianowicie bije się z myślami jak rozwiązać przepływ wody w odpieniaczu który będę budował. Niezależnie od konstrukcji body zastanawiam się czy zrobić takie rozwiązanie recyklingowe jak w APF600 i podawać do niego wodę jakąś pompą miedzy 600 a 800L /h czy zastosować standardowe rozwiązanie jak w Royal exclusiv czy w Mariusza przeróbce i zrezygnować z recyklingu? Pompa która chce zastosować to Tunze 9430.40 wymiary body bez stożka i kubka +- 65cm na rurze fi 200. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza jak by ktoś chciał się wypowiedzieć to będę wdzięczny. Przemyślalem projekt i doszedłem do wniosku , że mam mały sump i słabą obiegowke która ma o 1/2 słabszy przepływ niż pompa w odpieniaczu wiec. Recykling nastąpi siła życzy. Chętnie wysłucham uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×