Skocz do zawartości
Admin

Akwarium 'wszystkomające z mułapką'

Rekomendowane odpowiedzi

mariusz - wiem że można ale czemu nie spróbować czegoś nowego? Jak nikt nie spróbuje to nie bedziemy wiedzieć czy istnieje alternatywa do dzisiejszych systemów czy nie. A jak sie sprawdzi? - i okaże się że na jednej pompie można prowadzić "solankę"? Wiadomo to prototyp ale pierwszy samolot też przeleciał tylko parę metrów. Może dalsza praca nad tym projektem da coś nowego. Kto wie a może zrewolucjonizuje nasz hobby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem ,że to kosztuje 200zł...

Tak jak napisał Smithpl,za 800zł kupujesz przyzwoitego Apfa600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przetrzepaliście całą stronę o mułapce, wyszukaliście moje testy a żaden z was nie zajrzał tu http://www.sklep.aqu...php?cPath=29_38

Trzeba się będzie skontaktować z producentem niech uściśli ceny

Edytowane przez sepher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sepher kup sobie to:

http://erybka.pl/pro...immer-9002.html

lub to

http://erybka.pl/pro...immer-9004.html

Będzie taniej i skutecznej o jakieś ..... 1000 procent :-)

Niektórzy rodzimi producenci to już jadą lepiej niż niemieccy producenci drogiego osprzętu.

Najdroższe 7-9 kawałków szkła w historii zakładów szklarskich :-)

Sorki ale wątek mułapki to już można w kwestiach dobrego żartu utrzymywać.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta mułapka to nie jest innowacja tylko prototyp tunze reefpack albo delteca MCE, TS albo DOCa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przetrzepaliście całą stronę o mułapce, wyszukaliście moje testy a żaden z was nie zajrzał tu http://www.sklep.aqu...php?cPath=29_38

Trzeba się będzie skontaktować z producentem niech uściśli ceny

Co tu uściślać, cena ponad 1800 zł to cena całego akwarium wszystkomającego (chyba sto parę litrów), a ceny podane przez Ciebie dotyczą samej mułapki

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak nie atakujcie Sephera- bo on nie stoi za bardzo po żadnej stronie tylko na razie próbuje, zobaczymy jak akwa będzie wyglądało po jakimś czasie. Tylko mam nadzieję, że to będzie prawdziwy test dla tej mułapki a nie utrzymywanie 2 błazenków i ukwiała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś o zdrowych zmysłach ma pomysł jak wyczyścić "pojemnik na wypianki" - czy ta strona to żart? :crazy: :crazy: :crazy:

I jeszcze od producenta:

"...już można...

Wpuścić do akwarium tyle żywego pokarmu, żeby wyjechać na 3-tygodniowy urlop

"

Chyba sobie kupię....

Akwarium%20wszystkomające%20z%20opisem%20elementów%20wersja%20lepsza.png

A ci co tak zachwalaja to niech wyciągną detrytus z wodą z osadników na muł i potem zmierzą w tej wodzie NO3 i zastanowią się potem dlaczego to jest głupi pomysł.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niooooo... jak na automatyczny karmnik to naprawdę drogo.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie zobaczymy. jutro jak znajdę chwilę zamawiam tę mułapkę. Pisałem już gdzieś że mam 2 zbiornik z glonami, koralami, rybkami.... dolewka to kranówa, ale se to żyje. Tam to zamontuję. Na własnej skórze sprawdzę. Nie wiem jak się tu wkleja zdjecia ale jak już to kupię to poproszę was o pomoc. Wtedy zobaczymy czarno na białym. Albo ja wam przyznam że mieliście rację albo mam nadzieję że honorowi co niektórzy tu są i też odszczekają swe psioczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopóki sam nie sprawdzę/ew. ktoś zaufany dla mnie i bezstronny nie sprawdzi to niczego nie odszczekuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż na nanoreefciu pojawił się wątek o mułapce, napisano parę ciekawych rzeczy , jednakże z przyczyn hmmm które administracja w/w forum określiła jako komerycjność usunięto posty etc poprosiłem administratora aby odblokować stary wątek celem kontynuowania dyskusji.
Proszę kolegów o spokojne i rzeczowe podejście do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się czyści tą zaulołapkę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tu ojciec chrzestny mułapki... W sierpniu 2013 do naszego akwarium, w którym testujemy różne modele mułapek, wrzuciliśmy trochę żywych skarbów z Adriatyku. Takie tam... roślinki, kiełże, omułki, inne pożyteczne wieloszczety ryjące w podłożu.... No i jakieś 2 tygodnie temu zameldowała się meduza... Widocznie przyjechała w stadium larwalnym i się rozwinęła. W tej chwili ma jakieś 4-8 milimetów, bardzo sprawnie pływa... Wrzucamy jedno zdjęcie, więcej, jak się nam uda zrobić jakieś nowe dobrej jakości.

post-4287-0-62054500-1399891768_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie działającej mułołapki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć różnych zbiorników. Jeden urządzony w maju. Drugi (ten niebieski) -- nasz testowy z nowym modelem mułapki. Reszta zdjęć pokazuje akwa hodowlane, które miało sump, odpieniacz (bodajże igiełkowy) i w którym pojawił się problem z parametrami wody. Zrobiliśmy im mułapkę szeroką na prawie metr. W 3 dni po założeniu mułpaki (i odłączeniu komina, sumpa i odpieniacza) parametry wróciły do normy.

post-4287-0-25939400-1399892562_thumb.jpg

post-4287-0-68925700-1399893208_thumb.jpg

post-4287-0-92395000-1399893212_thumb.jpg

post-4287-0-26790300-1399893214_thumb.jpg

post-4287-0-95347800-1399893215_thumb.jpg

post-4287-0-19414700-1399893308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kilka zdań tytułem wstępu. Mułapka pojawiła się jako koncept już bardzo dawno temu, a jako prototyp w wersji zerowej działał chyba od lat dziewięćdziesiątych u wynalazcy -- Marka Kaczora. W okolicach roku 2009 postanowiliśmy ten wynalazek skomercjalizować. Powoli, metodą iteracyjną, tworzyliśmy prototypy wyższych poziomów. Trochę naiwnie sądzilismy, że wystarczy stworzyć samą mułapkę, a ludzie zaczną wyjmować i wyrzucać filtry ze swoich akwariów i ustawią się w kolejce po wynalazek. To, że to działa, wynikało z teorii i widać było od razu po zastosowaniu, ale rozwój produktu to zazwyczaj kilkuletnie obijanie się w pokoju bez klamek, gdzie jedna twarda ściana to 'funkcjonalność', druga twarda ściana to 'estetyka', trzecia ściana to 'finanse', a czwarta (chyba najtwardsza) ściana to 'odzew z rynku'. Po 2-3-letnim obijaniu się o te ściany ustaliliśmy, że

  1. mułapki nie da się sprzedawać "solo", musimy dążyć do zestawu
  2. mułapka pokazuje swój lwi pazur zwłaszcza w akwarystyce morskiej
  3. musimy pokazać kilkanaście działających akwariów -- wtedy ludzie uwierzą (albo raczej przestaną niedowierzać)

W II połowie 2012 roku udało nam się sprzedać pewną ilość zestawów akwariowych z mułapką poziomu 5. Była to mułapka z "majtkami", czyli zlewnią wypianek z tyłu (zlewnia przypominała męskie slipki :-) W 2013 sprzedaliśmy kilkanaście zestawów z mułapką poziomu 6, czyli z bardziej wyrafinowanym odpieniaczem (piana wciągana jest przez podciśnienie do haustorium, czyli do siorbadła ;-). Eksperymentowaliśmy również z dwoma rodzajami dyfuzorów napędzających mułapkę: węglowym i elastomerowym (na zdjęciach). Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Przy dyfuzorze węglowym do akwarium wpada duża ilość mikroskopijnych bąbelków powietrza -- co jest estetycznie nie do przyjęcia. Przez jakiś czas kilka takich dyfuzorów pracowało w akwariach w sklepach. Kilka tygodni temu wymieniliśmy je na elastomerowe. W dyfuzorze elastomerowym rolę medium rozpraszającego pełni podziurkowana przepona z rozciągliwego tworzywa. Bąbelki są większe -- odpienianie nieco gorsze, ale wystarczające. Użytkownik mułapki poziomu 6 ma 2 dyfuzory -- węglowy i elastomerowy, można je wymieniać w zależności od potrzeb. O ich zastosowaniach, kiedy który użyć -- w kolejnym odcinku :-)

post-4287-0-34422800-1399927847_thumb.jpg

post-4287-0-32847000-1399927848_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qzwa, jakos nie moge sie przestac smiac :))))))

majtki, zlewnia, wypianek, siorbadlo..... heheheh....

wesole macie zajecie :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×