Skocz do zawartości
dcieslik

Start z nową 300etka

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak jak w New Jet: na dole zgrubienie, a na górę pewnie wejdzie wąż 20mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaki dokladnie producent daje krociec na wyjsciu ?

nie mialem tej pompy w rece to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co proponujecie z odpieniaczy, pod takie obsadzenie jak wyżej pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytaknę walkerowi. Odpieniacz ATI PowerCone 200is byłby jak najbardziej ok, ale żeby nie było to nie neguję Delteca. Wszystko jest kwestią jakie to będą "rybki".

Jeżeli nie ma być drogo to możesz szukać czegoś z drugiej ręki, może się coś trafi. Wcześniejszy ATI Bubble Master też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, opis w drodze, czekam na dokładne informacje od ATI, bo jak zapewne wiesz zmieniono trochę konstrukcję pompy i nie chcę kogoś wprowadzać w błąd jeżeli nastąpiły jakieś zmiany np. w wydajności :)

Także przepraszam za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ATI pc 200is w mojej 3-setce i nie zamienil bym na nic innego. ma moc to pienidlo

no i ta cisza.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Chciałbym zastosować orurowanie 25mm, zarówno dla spływu, rewizji oraz powrotu

4. Pompę chcę zastosować o wydajności 2400-3000l/h Tuzne Silence 1073.020 albo Aquarium Systems New Jet 3000

Ad.2. Mam akwarium 90L i spływ/powrót mam na 25mm, gdybym robił to na nowo to spływ byłby na 32mm, powrót zostałby 25mm

Ad.4. Pompę mam New Jet 1700 i musiałem zastosować zawór kulowy bo mi przelewało - spływ nie nadążał.

Edytowane przez mardow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość pomocna informacja, która mnie przybliża jednak do zrobienia spływu na 32mm. Muszę to sobie rozrysować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2. Mam akwarium 90L i spływ/powrót mam na 25mm, gdybym robił to na nowo to spływ byłby na 32mm, powrót zostałby 25mm

Ad.4. Pompę mam New Jet 1700 i musiałem zastosować zawór kulowy bo mi przelewało - spływ nie nadążał.

zrob fote tego rozwiazania bo cos jest nie tak.....

przy pompie 1700 splyw 25 nie nadazal ???

chlopaku, przy takim splywie na maxa otwartym to te twoje 90 litrow splynelo by w 30 sekund.

cos masz zle zaprojektowane albo nie dziala jak nalezy

ja przy realnym wydatku pompy (a wiec tym co na bank idzie okolo 1500l/h) mam zawor 25 mm na powrocie do sumpa skrecony ponad polowe a slup cieczy w kominie ma ze 20 cm, w rurach tez ze 20 cm wiec cisnienie tez pcha ta wode.

poszukaj w niecie jaki jest realny przeplyw grawitacyjny przez rure o srednicy 25 i 32 mm i wszystko bedzie wiadomo.

czy to nie jest czasem strzelanie z armaty do wrobla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wolalbym zostać przy obydwu śrubunkach 25mm, co prawda 25 od 32 różni się tylko 1cm ale jak się doliczy odstępy od otworów to komin robi się trochę większy niż przy dwóch po 25mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi, ja mam przelew DIY z rury, tu filmik -

Temat przeczytałem jeszcze raz i dopiero teraz zobaczyłem, że to będzie komin,skupiłem się na fi rurek - komina nie miałem więc pewnie masz rację.

Edytowane przez mardow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK męska decyzja podjęta :) śrubunki 25mm i komin jednak prostokątny, czy są jakieś wytyczne ile otwór powinien być od krawędzi akwarium oraz jakie odstępy powinny być między otworami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×