Skocz do zawartości
seb

Nowe forum o akwarystyce morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co kopie kruszycie...

Jak ktoś będzie chciał to będzie pisał na NR, albo na AR albo na SeaForum.

Jest tutaj gdzieś problem? Siedzicie jedną nogą w poprzednim ustroju i nie dorośliście do demokracji? A co, w USA też mają tylko jedno czy dwa fora?

To, że są chociaż 3 dla nas, dla użytkowników jest dobre. Popsuje się atmosfera na jednym, natychmiast przechodzimy na inne. Moim zdaniem powinno być przynajmniej 4 niezależne od siebie fora. Każde z ludźmi z inną filozofią na prowadzenie akwarium. Nie da się wszystkich "połączyć w miłość i braterstwie" na jednym forum!!

A tak, każdy ma możliwość wybrania, które mu najbardziej odpowiada, na którym się czuje najlepiej. Ja osobiście cieszę się z 3 na raz.

Może pojawią się ludzie, którzy dotychczas nie pisali nic? Bo zwyczajnie nie odpowiadali im niektórzy ludzie. Przecież są zbiorniki- perełki, których właściciele nie są znani na forum. Dla wielu, jak ktoś nie pisze na NR to nie istnieje...śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys K.Tryc powiedział mi cos takiego "wiecej siedziec przy a kwarium a mniej na forach" ale widze ze wiekszość woli odwrotnie.

racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proste jak budowa cepa... na NR, na AR te same towarzystwo większość wokół kilku sklepów lub firm akwarystycznych się kręci, a na nowym forum... przecież Seb sam napisał, że przechodzi na swoje... więc...

nowa jakość eheheheheh obśmiałem się jak...

Panowie się nie dogadali więc skoro jednemu wychodzi promocja towaru i sklepu za pośrednictwem medium jakim jest forum i ineternet to aż się prosi żeby skorzystać z przetartych szlaków i robić dokładnie to samo, a że czas taki "sprzyjający" to trzeba było wykorzystać slogan "nowe, bez... merytoryczne, itd."

poza tym... wystarczy spojrzeć kiedyś było towarzystwo skupione wokół jednego później interesy zmusiły do tego by drogi tego towarzystwa się lekko podzieliły powstało drugie forum, teraz mamy kolejne rozstanie się ludzi z towarzystwa i powstanie trzeciego forum...

fakt te sarkastyczne wpisy o 4, 5 forum itd są niezłe, tylko musi się trafić kolejna grupa, która wybierze swoją "drogę" i będzie dbać o swoje interesy na tym małym poletku...

jakiś zwolniony pracownik, lub odchodzący z jakiejś firemki pewnie też by pragnął skopiować dobrze działający schemat NR. Możecie wieszać psy na właścicielach NR ale nie możecie jednego im odmówić, że pomysł był bardzo prosty i skuteczny - własna firma i własne zaplecze reklamowe w postaci portalu- forum. Samo się kręci pytasz googla o forum o akwarystyce morskiej wyskakuje nano-reef, jesteś nowy- nie masz "obciążeń" wchodzisz zakładasz konto, słuchasz rad ludzi kupujesz, a że jesteś leniwy wybierasz z zakładki u góry "sklep" i... już ;) kupiłeś zostawiłeś kasę, ta sama ekipa która ci radziła teraz ci komplementuje... klikasz sklep po raz kolejny.... itd, itd...

Kubek racja w 100% . Przebywając chwilę na forum SF zostałem przez jednego z adminów potraktowany jak persona non grata, wiec już mnie nic nie zdziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a że jesteś leniwy wybierasz z zakładki u góry "sklep" i... już ;) kupiłeś zostawiłeś kasę, ta sama ekipa która ci radziła teraz ci komplementuje... klikasz sklep po raz kolejny.... itd, itd...

Mialem sie nie odzywac bo jak sie ruszy gowno to sie samemu mozna pobrudzic.

Prawde mowiac konto na NR mam gdzies od 2007 roku czy jakos tak a bez bicia sie przyznaje ze w RS nie kupilem nigdy nic.To ze ktos promuje forum to jedno. To ze calkiem niedawno sie dowiedzialem, ze na forum NR jest cenzura to fakt. Wiekszosc osob nie wie ze nie da sie napisac np. sa fajne lampy Aqualed bo cenzura na NR to tnie i masz wykropkowane. A to juz dla mnie nie jest fajne. Wiekszosc osob skrobie posty na NR myslac ze to jest projekt typowo non-commercial a nie na zasadzie - wypowiedzi psujace marke firmy do kosza, te wynoszace ponad niebiosa przyklejamy (przerysowanie celowe). Ale to mozna zmienic. Dawno temu nie podobalo mi sie w jaki sposob byl prowadzony Klub Malawi i wspolnymi silami postawilismy wlasne forum i przeciagnelismy ludzi - poki co funkcjonuje dalej na zasadzie non-commercial. A przy KM tez byly pewne perturbacje zwiazane co jest czyje mimo ze tworzyli wszystko Klubowicze np. z galeria ktora byla... a moze nie bede wywlekal bo to stare dzieje. Internet jest jak duza gabka, pewnie jak ktos bedzie chcial bedzie mogl wycisnac o co mi chodzi.

Czemu powstalo AR nie wiem ;) Tak 3po3 to tez chyba z podzialu TWA ? ;) Zdaje sie ze mentorzy zalozyciele bywali na NR ;)

Mniejsza o to. Stworzyliscie cos co .... jako tako funkcjonuje, choc pamietam okresy gdy byl tu taki marazm ze po dwoch tygodniach zagladalem i nic nowego. Bywa, teraz jest lepiej i gitara gra.

Jesli SeaForum bedzie non-commercial to ja to kupuje. Jesli nawet bedzie commercial ale nie bedzie cenzury takiej jaka jest na NR to tez w sumie nie bedzie zle - w koncu domena kosztuje, miejsce na serwerze kosztuje itd. Osobiscie nie lubie cwaniactwa wiec nie podoba mi sie postepowanie wlascicieli NR. Postawic nowe forum - za 5 minut moze stac, na super szybkim serwerze, na super szybkich laczach - to jak ktos zauwazyl - nie sztuka. Lata "sponsorowalem" miejsce dla forum KM wiec dla mnie to nie jest nic wielkiego. Trudniej jest znalezc ludzi ktorzy beda chcieli pisac o akwarystyce a nie o d*pie marynie ;)

Najwazniejsze sa jasne i przejrzyste zasady. Zero cenzury a moderacja tylko aby pyskowki ciac Forum ma byc merytoryczne w kwestii akwarystyki morskiej i tyle. A niesnaski miedzy dzentelmenami powinny byc wyjasniane np. we Wdzydzach czy w Milowce ;) Jednym slowem czy to SeaForum czy AquaForum poki co dla mnie jeden czort. NR ma u mnie kreche za cenzure. Ale i tak niezaleznie gdzie piszecie jestescie nadal tymi samymi goscmi, to nie nazwa forum Was charakteryzuje ;) Wiec krotko mowiac mam gdzies w ktorym TWA kto jest ;P Wazne ze realu mozna sie spotkac, pospiewac, piwko wypic (czy Jamessona;P), rakiete odpalic (Tofik mam nadzieje ze sesja juz zaliczona przedterminowo ? :P). Duze chlopaki jestescie wiec nie robcie lipy. Nikt przeciez nikogo nie zmusza aby pisac na tym, na tamtym, czy na tamtym forum :) Demokracje mamy i juz. Lepiej zbierajcie sily na Milowke ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek racja w 100% . Przebywając chwilę na forum SF zostałem przez jednego z adminów potraktowany jak persona non grata, wiec już mnie nic nie zdziwi.

Tak. Poszedłeś tam robić sajgon. Nie wiem, dlaczego niektórych tak strasznie razi to forum. Ja bym chciał przynajmniej jeszcze jedno lub dwa. Mądrzy ludzie do pisania się znajdą zawsze. Zacytuję:

Co tak naprawdę ma propagować, jaki jest jego ukryty cel?

Jak to powiedział jeden z forumowiczów AF cytuję:

"nowe forum będzie jeszcze bardziej forum wzajemnej adoracji,

podejrzewam że tam to dopiero będzie prawdziwa szlachta morska hehehe

np Seb jak uważa że ma racje to (KONIEC I KROPKA)"

lub następny cytuję:

"Można kasować i zmieniać posty gdy zainteresowany jest tym sponsor lub właściciel bo źle wypadł był chamski i niemerytoryczny,

można kasować gdy godzi to w interes właściciela icon_e_wink.gif

No i można w sumie co się chce, bo to nie jest forum dla akwarystów,

a dla firm wciskającym kit nowicjuszom taki swoisty marketing uliczny z pierwszych lat po przemianach."

Tak ma to docelowo wyglądać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poszedłeś tam robić sajgon. Nie wiem, dlaczego niektórych tak strasznie razi to forum. Ja bym chciał przynajmniej jeszcze jedno lub dwa. Mądrzy ludzie do pisania się znajdą zawsze. Zacytuję:

Co tak naprawdę ma propagować, jaki jest jego ukryty cel?

Jak to powiedział jeden z forumowiczów AF cytuję:

"nowe forum będzie jeszcze bardziej forum wzajemnej adoracji,

podejrzewam że tam to dopiero będzie prawdziwa szlachta morska hehehe

np Seb jak uważa że ma racje to (KONIEC I KROPKA)"

lub następny cytuję:

"Można kasować i zmieniać posty gdy zainteresowany jest tym sponsor lub właściciel bo źle wypadł był chamski i niemerytoryczny,

można kasować gdy godzi to w interes właściciela icon_e_wink.gif

No i można w sumie co się chce, bo to nie jest forum dla akwarystów,

a dla firm wciskającym kit nowicjuszom taki swoisty marketing uliczny z pierwszych lat po przemianach."

Tak ma to docelowo wyglądać??

Zadałem tylko pytania. Mądrzy ludzie zawsze pytają. Cóż zawsze jestem niepokorny i taki pozostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odszedłem z NR przez te ostatnie wydarzenia i wogóle.....podobno na tym forum jest super...ale jako początkujący , szczerze nie wiem gdzie sie udać po pomoc.....tutaj ilość postów na dzień nie powala...podobno Ci co odeszli z NR piszą tutaj... ale gdzie ?bo nie widzę...gdzie mam w końcu iśc jako początkujący bo już sam nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odszedłem z NR przez te ostatnie wydarzenia i wogóle.....podobno na tym forum jest super...ale jako początkujący , szczerze nie wiem gdzie sie udać po pomoc.....tutaj ilość postów na dzień nie powala...podobno Ci co odeszli z NR piszą tutaj... ale gdzie ?bo nie widzę...gdzie mam w końcu iśc jako początkujący bo już sam nie wiem?????????????????????????????????????????

Nie krzycz :).

Nie chodzi o ilość, a o wartość merytoryczną. Tutaj na pewno bez pomocy nie zostaniesz :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dobrze na obu forach i udaje mi się jakoś olewać utarczki i mi nie przeszkadzają,ale dalej piszę,że nie widzę się zadawać pytania na trzech forach,dwa to już za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, przeciez nikt Cie nie zmusza abys pisal na 3 :) :) Wolnosc wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arti, a dlaczego nie zacytowałes mojej odpowiedzi? A w sumie, nie cytuj...

Tomek dobrze napisał, gdziekolwiek by ktokolwiek nie poszedł, jestem pewien że znajdzie się ktoś kto poda mu rękę! :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb moglbys wkleic linka do nowego forum?,moje dwie przegladarki nie odnajduja w necie wskazanego forum,pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pucek & seb ja rozumiem, że na tym nowym forum tylko miłość , pokój i spijanie z dzióbków .... ale Sebastian pisałeś coś ,kiedyś o przenoszeniu g...na na butach , więc się stosuj do teg.

Arti nie cytuj proszę tej odpowiedzi...bedzie paw,szkoda kllawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, przeciez nikt Cie nie zmusza abys pisal na 3 :) :) Wolnosc wyboru :)

Wiem,że wolność wyboru,ale Seb na przykład,nie ujmując Innym dużo wnosił do tematów,czasem czekało się na Jego wypowiedz a teraz będzie lipa i specjalnie trzeba będzie pisać na 3-cim forum ?

W sumie chyba nie ma już co się żalić,forum powstało i pewnie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaze czy 3 forum sie utrzyma. Czas pokaze czy wykorzystywanie wiedzy hobbystow do wlasnych celow marketingowych nie skonczy sie zle dla NR. Czy ludzie widzac w jaki sposob cenzuruje sie na NR produkty konkurencyjne nie odplyna na AR i SeaForum. Z konkurencja nie walczy sie cenzura a produktem. I dlatego np. NR u mnie stracil. Banka sie przelala i takie tematy wczesniej czy pozniej dotra do tych, co zyja w blogiej niewiedzy ze NR to forum hobbystow a nie marketingowy projekt na ktorym nie o wszystkim hobbysci moga pisac i nie o wszystkim dyskutowac. Wkladasz serce by pomagac ludziom a okazuje sie ze robisz po prostu dobra robote pod projekt typu: reklama za 200zl, cenzura na produkty konkurencyjne, tylko dobre slowo o produktach PS etc. Ja juz to przerabialem w 2005 roku w KM. I z pociagu NR wysiadam powoli - od razu sie nie da bo pociag w koncu jedzie. Ale jakos nie widze za bardzo potrzeby by sie tam udzielac - jesli konkurencja ma placic za reklame.

P.s Marek - Seb pisal ze bedzie sie udzielal wszedzie wiec chyba jednak mozesz liczyc na jego odpowiedzi na NR.

P.s2 Sorki, ze tutaj ale tam pewnie i tak post poszedlby do kosza - wiec szkoda by bylo moich opuszkow paluszkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu mam nadzieję ,że jeszcze nie raz wódeczkę wypijemy :)

No ja licze na to i wierze ze Milowka wypali.

ps. kubek_77 widze odpisciles ze swoimi szpilkami w jednym miejscu i przeniosles sie tutaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×