Skocz do zawartości
thcskiba

Propagacja korali

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście radził bym jednak wymoczyć podstawki nawet w zwykłej wodzie często zmienianej,dlaczego?wykonajcie kilka takich podstawek wsadzcie je do wody na kilka godzin a nastepnie wykonajcie pomiar ph, zdziwicie się jak zobaczyć jak wysokie ph otrzymacie.Nalezy moczyć tak długo aż otrzymacie wartości ph odpowiednio nizsze niz te z pierwszego pomiaru.W praktyce wyglada to tak że trzeba moczyć około trzech tygodni.No chyba że ktoś wykonuje dwie trzy małe podstawki i wkłada je do odpowiednio dużego obiegu wody,bo przy masowej propagacji osobiście bym nie ryzykował wsadzenia świerzych podstawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram goraco, moczenie dużym problemem nie jest a warto mieć taki "automatyzm".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Castoramie,obdzwoniłem Jastrzębskie hurtownie i nikt nie handluje ani cementem portlandzkim ani Ceresitem CR65.

Może ktoś wie gdzie kupić,np.wysyłkowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar - w Żorach macie chyba Leroy'a - ja tam kupowałem w woreczkach po 2kg. Leżały na półkach przy piankach montażowych, gruntach, gipsach i innych tego typu rzeczach.

Może najzwyklejsze sklepy z materiałami do wykończeniówki u Ciebie w miejscowości :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kupowałem w Leroyu, tyle że worek 25 kg :smile: mniejszych nie było.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar w Rybniku w praktikerze jest cement portlandzki (tylko nie wiem czy biały czy jaki) w workach 25kg niestety tylko znalazłem więc jakbyś kupił albo znalazł małe opakowania gdzieś to daj znać, a ja jak będę w Praktikerze/Obi to teraz rozejrzę się za małymi paczkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu kupiłem małe opakowanie 3kg białego portlandzkiego w Leroyu, najlepiej się obsługi zapytać :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×