Skocz do zawartości
Marcinus

Testy Red Sea vs Testy Saliferta [ KH + CA + MG + NO3 ]

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś robił jakieś porównania tych dwóch marek ??

Jak wypadają testy red sea w stosunku do saliferta ?? chodzi o poprawność pomiaru, ''wygodę użytkowania'' itp. ??

Warto dopłacić za testy red sea?? , bo różnica w cenie spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez zawyża. Nie bierz Magnezu od RS. Salifert na potas pokazuje takie same rezultaty, więc nie ma sensu przepłacać. Reszta jest OK i łatwa w odczycie.

Osobiście wolę Mercka (D-D H2Ocean), super testy, a tańsze niż RS. Nie wiem czy już ktoś importuje je do PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od chyba dwóch tygodni porównuję Kh,Ca i Mg bo taki zestaw kupiłem z RS.Powiem,że ciężko mi było się przestawić po robieniu testów przez ponad cztery lata Salifiertem.Myślę,że Salifiert jest OK i nie trzeba przepłacać.Minusem Salifierta jest "wietrzenie" które z czasem zaczyna pokazywać mniej niż jest w rzeczywistości.Z doświadczenia wiem,że każdy nowe pudełko Salifierta pokazywało więcej niż stare.Moje testy Salifierta mają już 10 miesięcy.Dzisiejsze parametry to(wpierw Salifiert potem Red Sea) :

Kh-8,4 -- 8,4 więc się pokrywa

Ca-435 - 440

Mg-1360 - 1440

Trudno określić w RS przy Ca i Mg kiedy odczytać wynik i wyniki RS sa takie uśrednione bo robiłem je po 2-3 razy.Chciałem dziś kupić jeszcze test na NO3 z RS,który kosztuje około 80 zł wersja dokładniejsza,ale jednak postawiłem na Salifierta,może dopiero zmienię jak znów będę miał NO3 bliskie zeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz porównałem testy Salifierta na NO3 stary i nowy i mając około 10 to oba były zabarwione chyba identycznie,ciekawe jaka była by różnica przy wynikach bliskiemu zera.Muszę stwierdzić,że w tym przypadku ten test mnie zaskoczył bo poprzedni test,jeszcze w starym zbiorniku stary pokazywał prawie 0 a nowy pokazał chyba z 20,to był dla mnie szok.Który był skopany tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja dokładniejsza może się przydać przy wynikach bliskiemu 0 inaczej moim zdaniem nie ma sensu.Ta wersja chyba jest do 4 jeśli się nie mylę,wczoraj się nim na sucho bawiłem w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testem RS na No3 pomiar robisz do max 4. Przy 4 kolor jest czerwony i jezeli No3 masz wieksze niż 4 to też jest 4 wiec dokładność tego testu to tylko przy prawie zerowym NO3. Przy salifercie skala jest jednak wieksza no i cena jest owiele bardziej niższa wiec nie widze potrzeby przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testem RS na No3 pomiar robisz do max 4. Przy 4 kolor jest czerwony i jezeli No3 masz wieksze niż 4 to też jest 4 wiec dokładność tego testu to tylko przy prawie zerowym NO3. Przy salifercie skala jest jednak wieksza no i cena jest owiele bardziej niższa wiec nie widze potrzeby przepłacać

nie prawda, Test Red Sea na NO3 ma skalę aż do 64ppm

trzeba jedynie wykonać inaczej test, wszystko dokładnie opisane w instrukcji. Skala zwykłego pomiaru to od 0,06 ppm do 15 ppm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem joka jaki masz test bo mój według instrukcji ma robić pomiar od 0-4 ppm i tak jest na skali. Instrukcja inaczej mi nie mówi jak zwiekszyć pomiar. Może sa dwa rodzaje testów. A na skali ma 0, 0.25, 0.50, 0.75,1, 2, 4 i nie ma tam zakresu od 0.06 d0 15 ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednym red sea można robić test do 4 i powyżej. Do skali do 4 nalewamy 16 ml wody z akwa, a powyżej 4 nalewamy 1 ml wody z akwa i 15 ml wody ro. Na kartoniku napisane jest jak odczytywać przy tych dwóch sposobach. Dla mnie osobiście bardzo wygodne i czytelne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wygląda, że jest to bardzo logiczne.

Skoro rozcieńczasz wodę 16x, to zakres pomiaru tez rośnie 16x, czyli 4*16=64.

Myślę, że skoro producent coś takiego dopuszcza, to rozcieńczając np 2x możemy mieć górny zakres pomiaru 8.

Najważniejsze jest to, że jak piszecie, w testach NO3 RS, jest on bardzo dokładny w tym wąskim zakresie. Bo to czy jest 10 czy 12, to mniejsza. Ale czy jest 0, a 0.25, to już może być dla kogoś kluczowe.

Tak jeszcze znalazłem coś takiego:

http://www.swelluk.c..._Program_GB.pdf

i wyraźnie jest napisane (strona 10) o dwóch zakresach pomiarowych. Ale może jak pisze Inmar, są dwa rodzaje testów i stąd te nieporozumienia.

Edytowane przez Mystik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na 100% bo mi Zielony mówił.Tu jest ten dokładniejszy,ale drugiego nie umiem znaleźć,może on występuje tylko z NO2.

http://erybka.pl/product-pol-5400-Red-Sea-Nitrate-Pro-Test-Kit.html

http://erybka.pl/product-pol-5399-Red-Sea-Nitrite-Nitrate-Test-Kit.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem Zielonego o wypowiedź rano,ale .........?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem,ze test na Mg zawyza (RS)...

Podobnie jak Inmar jest mi ciezko sie przerzucic na testy RS -przez blizko 2 lata stosowalem Saliferta (tylko Kh w moim odczuciu lekko zanizal -Ca,Mg,NO3,Po4 byly w miare...)

Teraz kupuje mala hanke na Ca i Kh (mam reaktor i te parametry mnie bardzo interesuja -wlasciwie ich dokladny pomiar...)

Pytanie przy okazji -do uzytkownikow RS -czy wynik odczytujemy w MOMENCIE ,gdy zmieni sie barwa na stale do wymaganej instrukcja? (w salifercie to byl moment na odczyt gdy barwa ZACZELA sie zmieniac...)

Jak jest w Red Sea?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy kupię znów Salifierta,stare i sprawdzone,acha i tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×