Skocz do zawartości
Tester

Chelmon na pokladzie - co jest zagrozone?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W zwiazku z rozrastajacymi sie rozami w akwarium "wynajalem" na miesiac od kumpla jego Chelmona (C. marginalis). Rybcia jest dosc duza i jest crazy na punkcie aiptasii czy rurowek. U kolegi czasami skubie Caulstree, a tak to korali nie rusza. Duza przydacznia tez jest ignorowana.

Zastanawiam sie co moze byc zagrozone w moim akwarium. Z tych gatunkow o ktore sie martwie to mam: szorstniki, scolymie, maciupka przydacznie. Sa zagrozone? Zo jeszcze Wam zjadly chelmony?

Oto filmik z dokarmiania gagatka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiego rodzaju małże, rurówki i żyjątka typu kiełże, mysis, wieloszczety. U mnie wężowideł nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy niestety, mój w aiptasi niestety nie gustuje niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szorstniki, scolymia i przydacznia wedruja do drugiego akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj dziada, a właściwie korale, chelmony potrafią mieć zadziwiające upodobania kulinarne, więc przyglądaj się koralom, wszelkie różnice w wyglądzie między stanem obecnym a stanem sprzed wpuszczenia ryby mogą świadczyć o tym że podskubuje.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś to martwił bym się o "maciupką przydacznie" :)

Chelmony lubią je stresować, tzn. podskubują je i tym sposobem zamęczają na śmierć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 24h Chelus wtrabil wiekszosc dzikich rurowek i prawie wszystkie widoczne aiptasie. Z tego co widze zostaly trzy najwieksze. Przydaczni na razie nie tyka, ale kontroluje sprawe i jakby co to ja przeniose na szybko do sumpa. Pocieszam sie tym ze w poprzednim zbiorniku nie byl nimi zainteresowany.

Zoltek go troche stresuje mimo ze sporo mniejszy. Wczoraj mial pare kropek na pletwach, ale dzisiaj juz wyraznie mniej. Fajnie bo zaglada w kazda dziure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz fajnie, że pływa, skubie i wcina.

Mój pływa zestresowany, imperator, zółtki i xanturum go ganiają. Jutro przegrodzę akwarium siatką aby pomóc mu w aklimatyzacji, tylko czy się uda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegroda pomogłaby na początku przy aklimatyzacji ale warto powalczyć by nie skończył tak jak mój, banda pokolcy zamęczyła mi biedaka i nie dawały mu wyjść zza waveboxa.

W drugim baniaku skubie mi cataphulię i eupylie za to aiptasi 0.

Coś za coś.

Edytowane przez jjablonski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj egzemplarz wycial wszystkie aiptasie w dwie noce i jeden dzien. Na obecna chwile nie jestem w stanie znalezc zadnej, nawet najmniejszej...

Niestety, zginely wszystkie dzikie rurowki i mniejsze wieloszczety.

Jak dotad nie widze zadnych innych strat (tfu tfu).

Co do aklimatyzacji to rzeczywiscie zoltek robil mu powazne problemy. Na szczescie mocno zluzowal. Dodam ze moj chelmon jest naprawde wielki bo dorastal w 1000L. Zauwazylem tez ze jego obrona na zoltka jest stroszenie pletwy grzbietowej i ustawianie ostrych czubkow w kierunku agresora-nawet jak ten bedzie atakowal od dolu. Chelmon plywa wtedy do gory brzuchem. Te zakonczenia pletwy grzbietowej musza byc ostre poniewaz zoltek mial slady na ciele.

W kazdym razie chelmon zrobil robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×