Skocz do zawartości
Miklas

[294l]+SUMP Kostka rafy Miklasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trochę zaktualizuję wątek. 


Może zacznę od zdjęć ogólnych (trochę kiepskie mi wyszły)


 


DSC_0121.jpg


 


DSC_0122.jpg


 


Ze zmian, to skręciłem trochę białe diody, a podkręciłem niebieskie i koralowce ruszyły z kopyta. Jak wcześniej niemal wszystkie koralowce oblewały podstawki i skałę, tak teraz ruszyły w górę. Piszę niemal, ponieważ stylopora stanęła w miejscu a wcześniej rosła jak szalona. Teraz najlepiej rosną chyba seriatopory, szczególnie jedna zielona mocno się rozrasta, niedługo trzeba będzie robić szczepki. Oprócz prostszych koralowców ruszyła mi acropora od Darka, która tak usilnie stała w miejscu, ale co najśmieszniejsze nie odrasta od góry, tylko od podstawki. Inne akry też mają wyraźne przyrosty. Wszystko to odbija się na zużyciu ballinga.


 


DSC_0125.jpg


 


Do akwarium na początku roku trafiły trzy szczepki acropor ze Skrzydlicy w BB, niestety teraz pisząc temat widzę, że zrobiłem zdjęcie tylko dwóm. Niestety jedna praktycznie od razu zaczęła tracić tkankę od podstawy, ale do dziś jakoś się trzyma, a to już 3 miesiące, więc może coś z niej będzie.


 


DSC_0127.jpg


 


DSC_0128.jpg


 


Na akroporach przywędrowały do mnie dwa małe kraby, jeden to na pewno symbiotyczny, taki biały z czarną kreską na oczach. Drugiego nie jestem pewny i na razie siedzi w kotniku w sumpie. Tego drugiego zobaczyłem dopiero po 2 tygodniach od zakupów.


 


DSC_0116.jpg


 


DSC_0119.jpg


 


DSC_0148.jpg


 


Ze skrzydlicy przywiozłem też Debeliusa i wężowidło, ale to drugie widuję b. rzadko i to fragmentarycznie, w sensie wystającą mackę ;)


 


DSC_0139.jpg


 


Od VDR'a dostałem następne szczepki, kiedy ja mu się za to odwdzięczę clap.gif


 


DSC_0124.jpg


 


DSC_0126.jpg


 


Oraz przy okazji jakiegoś wypadu do W-wy przywiózł mi z e-Rybki chyba trzy mitraxy, które wykosiły mi valonię niemal do zera.


 


DSC_0129.jpg


 


Z kiepskich wiadomości, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy znalazłem dwa truchła krewetek kuekenthali, jednego połówkę, drugie jakby nie naruszone, sprawdzałem, były z mięchem, więc to nie wylinka. Zaginęła w akcji również jedna krewetka czyszcząca.


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Koledzy i Koleżanki. 

Mam dwie wiadomości, przykrą i pokrzepiającą. Przykra to taka, że w zasadzie moje akwarium przestało istnieć, pokrzepiająca, to taka, że po dwóch miesiącach od tego zdarzenia wróciła mi ochota na walkę o nową świetlaną przyszłość dla mojej kostki ;)

Z tego powodu postanowiłem założyć bloga i dziś poszedł pierwszy wpis. Blog ma za zadanie zachęcić mnie do działań przy akwarium i przełamać mój brak woli do ich podejmowania. Pozwoli mi również zaoszczędzić przeklejania treści z forum do forum. Oczywiście zapraszam do dyskusji tutaj :)

Więcej na blogu:

 http://300saltwater.blogspot.com/2015/09/jak-feniks-z-popioow-mam-nadzieje.html

Edytowane przez Miklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zmiany zawsze maja dobre strony :)))

wlasciwie robisz restart i mozesz wszystko poukladac jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak. Akwarium w dotychczasowym kształcie miało formę mocno przypadkową. Teraz mogę bardziej świadomie dobrać obsadę. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup od nanokaczora ze 20 krewetek, przeloz acane gdzies wyzej zeb jej nie dopadly i za 2 miesiace bedziesz mial czysto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar. Myślałem też o jakimś brzydalu.

Acana porasta sporą skałę i nie bardzo jest jak ją przełożyć. Może jej nie ruszą, kiedyś miałem cztery Kuekenthali i nie ruszały nic poza różami.

Edytowane przez Miklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wpieprzyly dwie czy trzy tracheophylie i dwie skalki z acanami....

to bylo drogie karmienie :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował, jak coś zauważę, to szybko zareaguję.

Edytowane przez Miklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wywalil jeszcze piasek.

to siedlisko syfu i parszywych parametrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, i chyba tak zrobię, powstrzymuje mnie jedynie to, że dzieciaki uwielbiały rozgwiazdę piaskową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłem u Sylwka (Sygen z forum) i wróciłem z całym boxem szczepek :).

Dziś zrobiłem testy, żeby kontrolować zużycie pierwiastków i z ciekawości, bo pojechałem po koralowce na żywioł nie znając parametrów w zbiorniku. Testy mile mnie zaskoczyły.

Więcej tutaj :)

http://300saltwater.blogspot.com/2015/10/przybywaja-zalazki-rafy-wiec-czas-na.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×