Skocz do zawartości
Bartolomeo84

Dylematy początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Za 200zl nie kupisz dobrego zarnika do morskiego,te o wysokiej temperaturze barwowej wytrzymuja max rok czasu.

Np;zarnik 20000K kosztuje juz ok 400zl a wymiana co pół roku.

Oczywiscie mozesz kupic taki najtanszy 10000K i wymieniac go co roku ale takie zarniki daja bardzo zółte swiatło i trzeba do nich dołożyć dużo niebieskich t5 żeby akwa wygladalo sensownie.

3 lata to mozesz swiecic takim zarnikem do oswietlania ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i grzębię coś na temat LED, ale wszędzie pisze, że mają byćtakie o barwie 10000 K, ale np. power LEDt cree mają 6500 K i bądź tu mądry skąd wziąć takie aby były ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robić samemu ;) jak to mówi mój szef przecież żadna "rocket sience" to to nie jest więc powinienem sobie poradzić i coś tam polutować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz Tu aqualed.pl masz gotowe moduły i komputer poskładasz i masz lampkę :)

Edytowane przez michal98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet obeszło by się bez komputerka. Nie potrzebuję ściemniania itp ;), ale bardzo fajne te moduły. bo ceny całych lamp są już zatrważające :P

Własnie trafiłem na wątek niejakoego Loccutusa chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę aż tak drogo? To ile miałoby kosztować np takie sterowane 200W w ledach Cree??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ;) wiem, że dla mnie 2500 PLN za lampę 200 W to jest kosmos. Z zasady, że niedałbym tyle za "kawałek" blachy ;) oczywiście bez urazy.

Ja potrzebuję coś co świeci bez zbędnych rzeczy typu sterowanie/wschoy czy zachody ;) Podłączam do gniazdka i świeci, albo przez programator:) Czyli najbardziej prosta wersja bez "bajerów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet obeszło by się bez komputerka. Nie potrzebuję ściemniania itp ;),

I bardzo się w tym swoim myśleniu mylisz. Ledy bez możliwości ściemniania (nie mówię komputerowego, a chociażby na potencjometrach) mogą Tobie przynieść więcej szkody niż pożytku.

Własnie trafiłem na wątek niejakoego Loccutusa chyba ;)

I? Rozumiem, że skorzystasz?

Gdybym nie miał już lampy LED, to w tej chwili, biorąc pod uwagę możliwości/ceny brałbym komplet od Loccutusa lub chińczyka z allegro.

Nie wiem ile ;) wiem, że dla mnie 2500 PLN za lampę 200 W to jest kosmos. Z zasady, że niedałbym tyle za "kawałek" blachy ;) oczywiście bez urazy.

Bez urazy. Tu masz materiały elektroniczne: http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/16221

tutaj radiatory:" http://www.piekarz.pl/?page=offer&group=36

Kawałek blachy na pewno gdzieś znajdziesz.

No i powodzenia!

Ja potrzebuję coś co świeci bez zbędnych rzeczy typu sterowanie/wschoy czy zachody ;) Podłączam do gniazdka i świeci, albo przez programator:) Czyli najbardziej prosta wersja bez "bajerów"

Poczytaj o oświetleniu ledowym i po co jest przy nim ściemnianie itp.

Sam popełniłem lampę LED. Wiem ile co kosztuje. Wiem ile czasu mi to zajęło. I wiem na jakie kompromisy poszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. sam radiator do tej lampy to jest 90 euro, nie licząc ceny formy jaką trzeba było zapłacić. Dodaj ledy i elektronikę + zasilacz i założę się że nie poskładasz sam w tej cenie....

Nie chodzi mi o to żeby komuś coś udowadniać - moje pytanie wynika ze zwykłej ciekawości ile zdaniem przeciętnego morszczaka powinna kosztować lampa LED - może da się coś do tej ceny dopasować i zrobić taki produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przecietny morszczak nie ma tyle kasy :-).

Oczywiscie pisze o sobie.

Na moje 430 litrow zapewne trzeba wydac okolo 4 tys.

A ja bylbym wstanie zaplacic maks 1,5 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 tysiąca żeby zrobić 400W lampe - to jest fizycznie niemożliwe. Przynajmniej nie w PL i nie z markowych ledów, a i wątpie żeby w Chinach było :(

kurcze sam zasilacz 400W który nie rozleci się po 5 minutach to jest ponad 600zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pogłębiam temat lamp LED. nie chcę nikomu ujmować pracy i wynagrodzenia za nią ;)

Ale również nie wierzę, że na lampie nie ma się przynajmniej 100% przebitki. Bądź co bądź jest to produkcja mam 2 znajomych co robią w tej branży ich przebitki sięgają 200% ;) ale mniejsza o to płaci się za wiedzę i czas. ;)

Liczę dla siebie 70 x diody 3W to jakis 700-900 PLN

radiator 90 euro? chyba dużo,

niech będzie jakiś potecjometr - nie wiem ile ;)

zasilacz to 200 PLN

dodatkowo na jakieśpierdólki 200

Jakbym sam robil to mam szacując za jakieś 1200PLN 200W i tyle jest dla mnie ok :P

Edytowane przez Bartolomeo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nikt sie nie pogniewa - w każdym razie ja na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tu nie ma mowy nawet o Matizie :D

A na poważnie - sprawdzę coś ale nie ma mowy żeby to miało coś więcej poza trybem włącz/wyłącz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda gospodarka...sa przebitki 100, 200 i więcej %,i muszą takie być, to nie są świeże bułki żeby w setkach sprzedawać dziennie, a z tego ktoś też żyje... A jeśli potrafisz to robisz diy i oszczędzasz i kropka

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×