Skocz do zawartości
killss

Jaki kierunek wybrać po gimnazjum , alby kształcić się w akwarystyce morskiej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wśród znajomych m.in.:

-mgr biologii (uniwerek)

-mgr inż. ochrona środowiska (rolnicza)

-dr inż. biotechnolog(polibuda)

-dr inż. technolog chemiczny (polibuda)

i przykładowo z tej czwórki tylko koleżanka chemiczka jest w stanie w razie jakiegoś problemu coś może pomóc/doradzić. Reszta, choć jakąś wiedzę posiada, sama przyznaje, że w temacie akwarystyki (ogólnie) jest słaba i raczej to oni się mnie pytają co i jak. Wystarczy wiedza ogólna z każdej dziedziny, resztę trzeba wywnioskować/dowiedzieć się samemu . Zresztą pewnie większość ludzi z tego forum to samouki :wink: . Mi ze studiów przydała się mechanika płynów (chyba tylko ogólnie jak konstruować hydraulikę i przepływy, ale szczerze mówiąc bez tego też bym sobie jakoś poradził :) ) i chyba najbardziej wytrzymałość materiałów/statyka - zawsze można sobie policzyć czy szafka wytrzyma ciężar akwarium, ew. jak skonstruowac stelaż :yes: .

Edytowane przez grigori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich:)

Ja studiuję biologię (lic. z mikrobiologii) ale powiem Ci, że oprócz takich ciekawostek dla siebie, to niewiele Ci się przydadzą studia do prowadzenia akwarium. Na serio. Będziesz miał większe pojęcie o cyklach, o równowadze, poczytasz sobie trochę mądrych artykułów i je zrozumiesz i to tyle. Nie watro wybierać studiów z myślą o tym czy się przydadzą do hobby :P

A poza tym, jeśli myślisz, ze na biologii/ biotechnologii będziesz się uczył o rybkach i zwierzątkach to muszę Cię rozczarować. Biochemia (zachowaj Panie...), biologia molekularna, genetyka, genomika i proteomika itp. Czasami jakieś "zapychacze" typu ekologia czy apidologia (w zależności od uniwarku). Jestem na 3 roku i tak to na razie wygląda.

Pozdrawiam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuszny kierunek to zachód. Jeśli tu na wschodzie to raczej jakiś ścisły, bowiem biologię, historię itp. zawsze wklepiesz, ale matmematyki w wieku 19 lat (kiedy idziesz na studia) nie ogarniesz, tak więc po ścisłym wszystko otworem stoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×