Skocz do zawartości
Chudy90

[30L] Mini Rafka

Rekomendowane odpowiedzi

kulki same ustąpią a jak nie to są takie kraby i borsuk - ale masz mały litraż na tę rybkę no i można ręcznie usuwać, aiptasia - był tu kolega który wstrzykiwał w stopę tego cholerstwa wodę 3% roztwór utlenioną i odrywała się w całości od skały i wyławiał ją sitkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś 2 Dzień, postanowiłem zmienić troszkę ułożenie skały, zdecydowałem się na to teraz, ponieważ to początkowa faza dojrzewania, później nie chce już tam grzebać bez potrzeby. Po zmianie ułożenia skały, z jednej wyleciało jakieś dziwne stworzonko, białe? przezroczyste? pływało tak szybko,że nim wychwyciłem i chciałem zobaczyć gdzie popłynie, schowało się i nie mogę teraz tego znaleźć :P to znak,że nie jest tak źle albo na tyle,że coś w wodzie przeżyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wstrzykiwanie wody utlenionej w aiptasie. haha. plaga bedzie szybciej niz szybko, bo aiptasia po takiej akcji wypuszcza zarodniki ktorych nie wylapiesz sitkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nie ma co się "napinać" zawsze jakiś sposób się znajdzie! są gotowe preparaty do usuwania w razie czego, żyjątka żywiące się tym draństwem :). Ważne,że coś w kostce się dzieje ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wstrzykiwanie wody utlenionej w aiptasie. haha. plaga bedzie szybciej niz szybko, bo aiptasia po takiej akcji wypuszcza zarodniki ktorych nie wylapiesz sitkiem.

kolega który opisał te metodę był poważny, i myślę że nie grywa w kabaretach. Zwracał uwage na fakt że nie wypuszcza zarodników i udało mu się wyczyścić akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falco66 tak szczerzę mówiąc, to bardzo poważnie podszedłem do twojej propozycji :) zaczekam jeszcze chwilę i albo wykorzystam tę metodę o której pisałeś, albo po prostu zakupie specjalny preparat, który mam nadzieję zda egzamin ?

Edytowane przez Chudy90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wstrzykujcie se ta wode utleniona. ale jak zamiast mniej bedzie wiecej to wyjdzie na moje. ja kiedys tez wierzylam w wode utleniona. ba, nawet ciepla, nawet z kwaskiem cytyrynowym podgrzanym. ach, co ja nie cudowalam. i potem tylko krewetki mialy wiecej roboty bo sie dziadostwo rozplenilo. ale falco66 woli powtarzac ciekawe teorie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat Aiptasi czas zamknąć :) nie ma co się "spinać" dam rade :) a jak nie ja to krewetunie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku - po co mnie palicie na stosie? to boli! piszę tylko że ktoś tak zrobił i wybił dziadostwo. Pisał że trzeba wstrzyknąć dokładnie w stopkę a nie w mordę. Może to decyduje? Co do krewetek - ilu akwarystów trafiło na te co to jedzą? albo tą rybę co to też ma to zjadać? albo na te ślimaczki wyspecjalizowane w tym dziadostwie?(sam je kupiłem chyba za 5 stów i efektu nie widzę choć co prawda malutkie były może jeszcze coś pokażą). Ja tylko chcę podzielic się tym co sam się dowiedziałem - czy to jest złe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ś, 21:36

Witam! Dziś 5 Dzień.

Zmiany w kostce są widoczne, pojawił się nalot na piasku, skała rownież pomalutku zmienia kolorki... pojawiają się glony?, Co do obsady, która przybyła na gapę, Zoa otwiera polipy

).gif Brerium również otwiera coraz więcej polipów wszystko fajnie, jednak..... Ślimaka zastałem leżącego na skorupie, nie ruszał się, prawdopodobnie dead? ale pojawiło się nowe życie ... rozgwiazda, boję się,że to ona mogła go skubnąć, w tym momencie przytuliła się do Zoa i siedzi tam skulona, proszę o pomoc w rozpoznaniu tej rozgwiazdy. I na koniec Pare fotek...

qo1i8gsbj6gx.jpg

1cmdbl6w2s87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem kolejna porcja wiadomości, "dojrzewanie" przebiega narazie ok, pojawiły się zielone glony, zoa otwieraja sie juz w całości jak i również brerum. Jeszczę poczekam, sprawdzę parametry wody, i wrzucę pierwsze życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej fotce to chyba wieloszczet a co do rozgwiazdy to Asterina (ja bym wywalił)

Edytowane przez darod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×